Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. w mojej megance mam 16 calowe felgi z oponami 195/50 ..chce założyć 17 z oponami 205/40.. pytanie czy takie beda pasować..konkretnie czy nie będą ocierać .. bo nie wiem czy moje obecne felgi są szerokości 6.5 czy 7 cali... może ktoś coś podpowiedzieć .. z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem ostatnio u swojego lakiernika i zwrócił uwagę, że felgi które mam są już trochę rude właściwie na całej powierzchni (są z 2008). Zasugerował, ze powinienem dać je do piaskowania i lakierowania. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim "problemem" a z uwagi na koszt (chyba coś koło 400 PLN) i perspektywę kupienia w najbliższym miesiącu kompletu opon zimowych, trochę nie dopina mi się budżet. Czy rzeczywiście mogę mieć kłopot z takimi felgami? Korozja raczej nie przeżre ich na wylot bo jest tylko powierzchniowa, a stal gruba. Ale co innego mi grozi jeśli tego nie zrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie grozi. Proponuję zdjąć stare opony, wyczyścić felgę w środku w miejscu styku opony z felgą do gołej blachy tak aby była gładka i bez wżerów a następnie pomalować czarnym podkładem i odczekać chociaż dwa dni do wyschnięcia w temp. pokojowej. Warto też doczyścić miejsce montowania zaworu, bo przy zakładaniu nowych opon bezwzględnie zmieniaj zawory. Dzięki tej operacji będziesz spokojny o to, że powietrze nagle nie ucieknie Ci z koła przy -25. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to jest to tylko kosmetyka i możesz również to zrobić w domu. fakt nie będzie to tak profesjonalne jak piaskowanie, ale najważniejsza rzecz, to brak korozji w środku w feldze a nie na zewnątrz. Rant felgi najlepiej wyczyścić sobie kątówką z założoną tarczą z papierem ściernym (http://www.grand-master.pl/?99,tarcza-do-szlifowania-metalu-lamelka-60-gr.-125mm&PHPSESSID=o0rhsgsdk48vcjb3v0k8j33qb1). Nie wydasz na swoją robotę więcej jak 50 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje co sezon pędzlem i czarną farbą poprawiam cieniutko po wcześniejszym przetarciu papierem ściernym i są praktycznie jak nowe.

A że połysk nie taki jak na fabrycznych to nie problem, bo to kołpaki przykrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Tylko widzę jedno ale...dotyczące właśnie zdjęcia opon. Pod blokiem to niemożliwe raczej. Mam jeden komplet felg, zmieniam tylko opony. Przy najbliższej zmianie zasięgnę rady u wulkanizatora. Byle do wiosny...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!