Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

klufa, żeby nie być gołosłownym za brak umiejętności czytania do końca mnie winić nie będziesz bo pod cytowanym przez ciebie

"gumy wkładane fabrycznie 175/70/13 "

jest napis Megane i scenic 1 ph2 i jest opis i tabela którą pozwolę sobie kolejny raz wkleić,

co do wkładania sobie sam wiesz gdzie (chyba to kolega lubi) to ja wolę w bardziej naturalnym kolorze :)

a o to i wspomniana tabelka skopiowana z tematu który wcześniej ci wskazywałem

tabelaogumieniephiijk7.jpg

więc kolego twoje lenistwo zostanie ukarane

serdecznie pozdrawiam i miłego wpychania 2m czerwonej wstążki "sam wiesz gdzie..."

skoro kolega jest aż takim laikiem to twój samochód posiada ogumienie proponowane do wersji z silnikiem 2,0 czyli 195/60 R15 ale lepiej obrazić moda niż się zapytać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czy ktoś próbował do Scenica II (2005) 2.0 16V zakładać felgi stalowe 15 cali?

Pytam, bo mam fabrycznie aluski 16 cali i sie zastanawiam czy da radę założyć na zimę stalowe 15-stki - głównie chodzi mi oczywiście czy nie będzie kolidować z zaciskami i przy skręcaniu.

 

pozdrawiam

sirdoniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, właśnie byłem pomierzyć moje tarcze. Niestety nie mam możliwości zdjęcia koła, ale mniej więcej zmierzyłem, że tarcze z tyłu mają 270mm a z przodu 290mm.

Może coś źle zmierzyłem, ale przy okazji oblukałem obudowy zacisków. W przednim kole mam 10mm luzu pomiędzy obudową a wewnętrzną krawędzią felgi. Wydaje mi się, że przy feldze 15 cali to by już kolidowało. Wolę nie ryzykować i kupić jednak 16-stki.

A może ktoś jeździ takim samym autkiem na 15-stkach?

 

pozdr.

sirdoniu

ps

Pozwolisz że tu dopiszę bo po co nowy post. Zgodnie z katalogiem IC oś przednia masz 280 a oś tył 274 lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ET nie ma tutaj znaczenia - fabrycznie 6,5Jx16" ET49. Problemem jest wielkość tarczy hamulcowej: 300mm. Zacisk hamulca będzie ocierał o felgę od wewnątrz. W 1.5dCi nie ma tego problemu, ponieważ tarcza ma 280mm. Według literatury technicznej modele z silnikami 1.9dCi oraz 2.0 16V (Scenic II) mają powiększone tarcze hamulcowe i standardowo koła na felgach min. 16" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem mianowicie mam mozliwosc zakupu opon 175/65/14 wraz z felgami stalowymi felgi mają rozstaw śrub 4x100 szerokość 6 cali ET38 , obecnie mam zalozone alu 14 ( orginalne renault) i nie wiem czy beda u mnie pasowaly, troszke sie tu naczytalem i wiekszosc z was ma zalozone 15 alu w orginale, a jestem laikiem w tych sprawach wiec prosze was o pomoc.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=448369504

myslalem rowniez o dokupieniu samych opon zimowych i zalozenia na alusy, co o tym sadzicie??? a mam megi 1.6 16v z 2000r. z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich <ok> Zamierzam kupić stalowe felgi 15 do mojej Megi i chciałem się Was poradzić. Mianowicie czy kupić nówki (trochę szmalu) czy można zaszaleć na allegro. Z tym drugim jest taniej ale nie ma pewności czy felga będzie OK. Napiszcie proszę swoje doświadczenia ew kontakty lub pewne źródła. Na allegro znalazłem komplety w cenie od 400 :) do 600 zł. Za nówki cenili 750zł oczywiście plus przesyłka w obu przypadkach. Nie wiem co zrobić by nie wpuścić się w kanał :) Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!