Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FELGI STALOWE


Sebaczaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie.

 

ja w swoim miescie nigdzie nie znalazlem 4x100 6,5x15 ET45... juz nie mówiąc o 16"..

 

teraz byłem w serwisie i gość miał 4x100 15" ale ET43. zagwarantował mi że to od Meganki II były. Powiedział że jak nie będą pasowały to oddam (czekam jeszcze na opony i będe wymieniał i tak u nich).

 

powiedzcie mi czy 15" z ET43 będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest ten problem bo instrukcja podaje że przy silniku f9Q były montowane felgi 15" ale jeden kolega Waldek708 miał takie auto i niestety przednie tarcze nie pozwalały na ten manewr, jak rozumiem latasz na 16" alu jaki jest odstęp od zacisku do krawędzi felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam 16" alu. odstęp sprawdzę jak zejdę do auta. Dziwne było by jakby nie weszło, znaczy się ze w instrukcji bzdury podają. powinni uwzględnić zacisk hamulców przy silniku 1.9 dCi. jak nie wejdzie to chyba kupię opony 16" i założę na ten rok na alufelgi. myślicie że jeżdżąc przez zimę na oryginalnych alufelgach może się im coś stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[CIACH!!!]

Przepraszam. Myślałem, że to wynika z tematu i podtematu :roll: . Chodzi oczywiście o to czy będę pasować felgi od Scenica do Meganki.

[nie cytujemy całości posta pod którym odpowiadamy :mrgreen: ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wynika:

Felgi do Scenica do Meganki

:mrgreen: ale to tak na boku ;-)

Co do pytania to zależy jakie tarcze hamulcowe masz. Bo np. ja w swoim dTi mam większe tarcze i szczęki hamulcowe i nie mogę obojętnie jakiej felgi wsadzić (czy to od meganki czy scenica) bo mogą haczyć. A patrząc na twój profil i Megi jaką masz to całkiem prawdopodobne że masz większą tarcze więc będziesz potrzebował felgę: 6jX15 H2 ET43, ale sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wynika:

Cytat:

Felgi do Scenica do Meganki

Heh, niby jedna literka a jaką robi różnice ;-) . Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.

Co do pytania to zależy jakie tarcze hamulcowe masz...

Dzięki za sugestię. Aha, nie wiem czy to będzie miało duże znaczenie ale felgę potrzebuję do tyłu.

[kolego jak dobrze na pewno zauważyłeś przy rejestracji był regulamin który kliknąłeś, że przeczytałeś, na forum najpierw szukamy potem piszemy, do tego są dość spore tematy w których są odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania :mrgreen: ,twoje błędy zostaną nagrodzone czerwoną tasiemką, temat scalam z już istniejącym] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, dodam tylko, że kolega Akkon ma megane 1,9 DCi więc na pewno będą to minimum felgi 15".

oczywiście jeśli kolega potrzebuje to koło na tył to ważne jest aby jego rozmiar czyli średnic szerokość felgi była taka sama jak w aucie do którego posiadamy np:

6Jr15 H2 ET 42 -> 6cali szerokości; profil felgi J; średnica 15"; offset (co to jest offset proponuję poszukać na forum, najlepiej w tym dziale) 42mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko ta średnica otworu piasty mnie gryzie. Powinna wynosić 60,1 chyba że podana tu jest w zaokrągleniu. Reszta będzie pasować na 100%

kolejnym razem zapoznaj się z opcją :mrgreen:

'znajdziesz np to:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=10459

wygaszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyystkich serdecznie. Jeżdżę renault megane classic z 1997 r. Kolega podarował mi opony letnie nowe ale 15", mam na swoim samochodzie 14 " i nie wiem czy warto szukać felg do tych nowych opon. Nadmnieniam, ze kolega jeździł renault megane ale nowszą , chyba 2000 r. Proszę o poradę...nie wiem czy felga 15" z otworami 4x100 będzie mogła być załozona do mojego auta.

Na forum piszemy w języku polskim. Post przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!