Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[rozwiazane] Rozładowywujący sie akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaznacze, ze jestem nowym użytkownikiem samochodu megane II. Generalnie nowym kierowcą, tak wiec prosze o wyrozumiałość.

 

Problem polega na tym, że po wyjechaniu w trase zaczął mi gasnąć samochów, nastepnym razem nie mogłem go odpalić, i po odpaleniu na kable pojechałem sprawdzic u elekto-mechanika czy ładowanie działa. Zanim dojechałem wynikła kolejna dolegliwosc zaczał gasnąć wraz ze spadającymi obrotami.

Mechanik nie miał czasu na drugi dzien miałem wracać do domu on na urlop wiec na szybko odłaczył akumulator komp sie zrestartował i juz nie gasł (powiedział, że jakieś błędy pewnie mu sie zapisały). Co do rozładowywującego akumulatora powiedział, że cos kradnie prac okazało sie ze w bagazniku pali sie lampka wyjął ja.

Dojechałem do domu, rano chce jechać do pracy akumulator nie odpowiada, nawet samochodu nie mogłem zamknąć.

Akumulator ma miesiąc bosch s3 005

kupiłem dzis prostownik sena yh-bc 32 zasilanie ac 220-240 V 50Hz, napiecie wyjsciowe dc 12V (4.2 A) podłaczyłem akumulator i na diodach ali się 100%. zgłupiałem! bałem sie zostawić go tak na całą noc by sie nie przeladował, ale chyba nie możliwe by akumulator był naładowany?

Nie mam nawet jak samochodu do mechanika dotaszczyć.

Edytowane przez d3bian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Aby zakończyć temat: udało się dojść co było problemem :mrgreen:

niestety kosztowało to majątek bo 4 mechaników poległo jak się okazało ale od 200 do 300 zł się wycenili.

ASO przyszło z pomocną dłonią diagnoza: Klema plusowa.

wycenili to + czujnik położenia wała na 750 zł ja zapłaciłem za wszystko 400 zł <piwko>

Klema plusowa Renault Megane II Scenic II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!