Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem obrotów


krzychoo900

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,szukaj krokowca. Moze jest dobry ale będziesz przynajmniej wiedział że jest i gdzie.

http://megane.com.pl/topic/20621-gdzie-silniczek-krokowy/

http://megane.com.pl/topic/15270-silnik-krokowy/

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to jest to k7m

To jest jednostka 8-zaworowa, 16-tki to K4M

wspomnę że moja Megi to megan coupe 1.6 16v 2001r maj.

To w końcu zdecyduj się bo są dość konkretne różnice pomiędzy tymi silnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to model 16 zaworowy, no panowie oznaczenia silnika to ja nie pamiętam ale że 1.6 16v to wiem tak samo dobrze jak się nazywam. Może być i k4m. W tych linkach nie ma nic takiego oglądałem je wczoraj jest to model z inną przepustnicą i innym kolektorem dolotowym. U mnie w megane nie ma przykręcanego krokowca do przepustnicy, tak samo nie ma go w kolektorze dolotowym. Wysyłałem zdjęcia z google. nie wiem czy widzieliście przy tej przepustnicy jakiegoś krokowca.

Mój kolektor wygląda tak:

http://allegro.pl/renault-megane-ii-04r-1-6-16v-kolektor-ssacy-i2848955516.html

powiedźcie mi gdzie tam siedzi krokowiec??

Przepustnica wygląda tak:

http://allegro.pl/renault-kangoo-clio-megane-1-6-16v-przepustnica-i2815565481.html

 

No i już nie wiem:

http://megane.com.pl/topic/38385-silnik-krokowy-przepustnica-elektroniczna/

u mnie to nie pomogło.. cały czas wam panowie mówiłem ze nie mam krokowca... gdzie tkwi przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie konsultacje :mrgreen: Wrzuć po prostu 2-3 zdjęcia komory silnika z przybliżeniami i sprawa nabierze tempa. Tylko nie z Allegro,a z Twojego autka.

Ok. Wiec sprawa u Ciebie wygląda tak:

1.Masz potencjometr na pedale gazu,tak? Pełni on rolę czujnika przepustnicy z innych meganek.Sygnał z potencjometru jest odpowiednikiem sygnału z tego czujnika. Sygnał informuje sterownik tak jakby o ,,uchyleniu'' przepustnicy.

2. To co masz przy przepustnicy to jest właśnie silnik krokowy sterujący jej uchyleniem czyli dopuszczaniem powietrza na wolnych. Są to minimalne ruchy.Jest on odpowiednikiem linki gazu.

W miarę naciskania pedału sterownik informowany jest o przyspieszaniu czyli musi wydłużyć czas wtrysku i jednocześnie,,nakazać'' temu silniczkowi uchylenie przepustnicy i dopuszczenie powietrza na tyle żeby mieszanka była optymalnie zapalna w danym momencie i żeby płynnie przyspieszał. Rozjaśniło się trochę?.

Nie znam tego silnika ale wydaje mi się,że po czyszczeniu przepustnicy,resecie sterownika i adaptacji-uruchomienie zimnego i odczekanie az wentylator sie załączy-powinny obroty sie ustabilizować. Śrubka-ogranicznik przepustnicy jest tylko od tego żeby się ona nie zakleszczała. Regulację wolnych (czyli ilości powietrza)po rozruchu powinien przejąć ten właśnie krokowy przy przepustnicy uchylając ją i domykając.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak mówisz, nie wiem dokładnie jak wygląda ten mój potencjometr przy pedale, kiedyś to tam zaglądałem to widziałem tak jak by nie długą linkę która w chodziła tak jak by w jakiś bebenek... nie przyglądałem jej się dokładnie:) teraz jestem w tej wawie autko stoi pod blokiem wracam w weekend na swieta to spróbuję się tam jeszcze rozejrzeć i może jakieś tam zdj. zrobię bo tu nie mam dobrego aparatu.... Teraz przypomnę: jakiś czas temu czyściłem przepustnicę, może 6 msc tamu bo wtedy to się zaczęło.... czyszczenie nic nie pomogło znajomy zrobił mi adaptacje w renault ssanie na zimnym silniku się wtedy podniosły, obroty wróciły do mnormy,- mowił że jak będzie dalej lipa to żebym wymienił oringi... bylo dobrze może niecałe 2msc wtedy się znowu zepsuło... wymieniłem origni, ponownie wyczyscilem przepustnice.... dalej bylo źle... jeździłem tak znowu jakiś czas może z 2 msc... pojechalem do innego znajomego usuną mi ustawienia przepustnicy i próbował zrobić adaptacje na kts, której nie mógł tam wykonac.. pojechałem do renault przed wyjazdem w góry, gdize inny chlopak zrobił mi na szybko adaptacje i coś tam jeszcze..... pojechałem w góry, przez cala droge było dobrze gdzie pod koniec się zepsuło... poźniej znowu tak jeździłem gdzie na jakieś 2 tygodnie znowu się naprawiło... jeździłem znowu z jakieś 2 msc azz do przed wczoraj gdzie znowu obroty powróciły do normy. Jak to się dzieje, przepustnica się sama nie może wyczyścić:/, komputer łapie jakiś błąd?, coś z tym potencjometrem przy pedale?? włączenie klimatyzacji mi to naprawiło?? nie wiem co jeszcze może być przyczyną naprawienia się obrotów. Powiem że nie są one aż takie stabilne troszeczke podskoczy wskazówka ale nie sa najgorsze, są znośne że tak powiem. O co tu może chodzić???? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczenie klimatyzacji poprawiło dlatego,że zwiekszyło się obciążenie i sterownik ,,nakazał'' uchylić przepustnicę i zwiekszyc czas wtrysku żeby nie zgasł. Masz chyba do sprawdzenia napięcia na obu czujnikach i ich rezystancje. Byc moze czujnik przy pedale jest żle ustawiony albo ma przerwę na ściezce i podobnie przy przepustnicy. Innych koncepcji nie mam.

Jak dojdziesz co było to napisz,przyda się potomnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą osłonę przy przepustnicy odkręcałem, i zeszlifowałem 2 nity zeby ja sciągnąć, po rozebraniu od razu ją założyłem bo tam była sama elektronika która była czyściutka i nic tam nie było widać, jakieś uzwojenie itp.... No właśnie nie wiem czy ta klima wywołała może jakiś reset załączałem wcześniej klime w lecie i w jesieni teraz czasami też żeby odparować szybke.... ale nic się nie naprawiało, dopiero przedwczoraj. Nie wiem co to może naprawiać, co się dzieje że raz na długi czas jest dobrze....;/;/ jak znajde rozwiazanie to napisze.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu przepustnica za bardzo się domyka czasem i stąd okresowe fiksacje na wolnych? Jest napewno ogranicznik zamknięcia przepustnicy w postaci małej śrubki,wkręc minimalnie o jeden obrót bo może być tak,że ten krokowiec ma ostatni swój,,krok'' w pewnym położeniu przepustnicy i nie wyrabia się. Przynajmniej będziesz miał pewność,że przepustnica nie zamknie się na amen i nie zakleszczy a obroty nie spadną poniżej 700-750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie ma tam kolego żadnej śrubki:):mrgreen: w 100000% jest tylko jedna szeroka kostka, i ten wężyk od góry od pochłaniacza oparów paliwa czy jak to tam i nic więcej tam nie ma:| wiem bo 2 razy miałem ją w ręku:/;/

 

Dodano: 19 gru 2012 - 21:13

najgorsze jest to że przekopałem całe google,i zobaczyłem że dużo ludzi ma ten sam problem ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi, większość wymienia co popadnie na marne....:| A może być tak że z 2 tyg temu wymieniłem czujnik temp powietrza i po przejechaniu ponad 500 km przyuczyło się coś??:| nie mogę znaleźć nigdzie mojego tego potencjometra w pedale gazu zeby zobaczyć i co o nim piszą... żadki wynalazek w megane 1 coupe 1.6....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..ale nie może być tak,że przepustnica leci do końca niczym nie ograniczana. A ten krokowiec nie jest przypadkiem regulowany względem osi przepustnicy po poluzowaniu śrub?Każda przepustnica ma chyba ręczną korektę przymknięcia bo elektronika ma rozrzut a śrubka to śrubka :mrgreen: .Czyżby był przynitowany do przepustnicy na stałe? W takim razie przymknięcie przepustnicy musi być być kalibrowane na etapie produkcji i podlega wymianie jako całość. Może to właśnie masz skopane,dlatego czasem jest dobrze a czasem szwankuje?

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stałe, nic tam się nie da przesunąć przekręcić... Tam nie ma jako takiego krokowca, jest tylko jeden ten silnik który obraca przepustnicą nie ma tam dodatowych rzeczy. Jest to po prostu tak na prawde nie rozbieralne, można wziąć ją do ręki obrócić tą okrągłą grodź która się przymyka i nic więcej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stawiam na ten silniczek,wyrobił się i rozkalibrował względem ośki. On utrzymuje pozycję zadaną mu przez sterownik dla wolnych obrotów ale nie wie,że jest rozkalibrowany i przepustnica opada niżej niż sterownik jej ,,każe''na wolnych. Potem w trakcie jazdy ten milimetr w róznicy uchylenia przepustnicy nie ma juz znaczenia bo powietrza wpada mniej więcej tyle ile trzeba.Tak sobie wykombinowałem i dla mnie to logiczne...chyba :mrgreen: .

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też tak sobie czasami wykombinowalem:/ ale dlaczego teraz jest dobrze?? i po adaptacji jest dobrze?? jak bym miał z kąd wziąść i podstawić to ok tak to nie mam jak:/;/ troche kosztuje..... a z używkami wiadomo jak to jest:/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!