Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tankowanie paliwa.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Pytanie jakie paliwo tankować? wiem wiem jest na forum trochę tematów na temat tankowania, ale to ludzie rożnie piszą w rożnych tam częściach kraju mówią ze jest rożnie, więc ja zapytam z moich okolic.

Jestem z woj.pomorskiego okolice Wejherowa, jak ktoś jest z tych okolić to jakie paliwo proponował by lać? na jakich stacjach? nie chodzi mi o teraz bo ze zima, tylko na jakich stacjach to warto tankować? i jakie paliwo

Tankuje na orlenie zwykłe ON, czasem Verva ON jest coś jest coś jeszcze lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz do tego paliwa z ORLENa? ogólna opinia jest taka, żeby się paliwa na ORLENIE wystrzegać, więc nie wiem, czy jest sens na nowo bić pianę.

tankuj na stacjach LOTOS lub STATOIL - mają paliwa z LOTOSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ON przypływa do Polski jednym tankowcem i jedną rura od ruskich :mrgreen: Potem każdy dodaje swoje ,,uszlachetniacze''. Jedni na podniesienie liczby cetanowej,inni na smarowanie itp. Baza jest tym samym ON. Ja zawsze tankowałem najtaniej,koło Carrefoura a depresatory i inne dodatki wlewałem sam. Olej to olej,rozcieńczanie wodą pomijam.Myslicie,że na Orlenie,BP i wszystkich woda nie skrapla sie w tych olbrzymich zbiornikach? To tak jak z maślanką,jest truskawkowa,brzoskwiniowa..ale to maślanka. Nie widzę powodu przepłacania 50gr za litr.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewam z Lukoila, chociaż w pobliżu Bydgoszczy są w tzw."wiosce" ogromne zbiorniki Orlenu. Płynie to rurami z Płocka i tam jest magazynowane i rozprowadzone po części północnej Polski. Do niedawna ceny były niższe o 40 gr. niż woj.pomorskim. Obecnie to chyba w całej Polsce ceny są podobne. Słyszałem, że Verva dla dci, jest zbyt suchym paliwem. Ruski Lukoil na ich stacjach i Cerfourze nie stwarza problemów dla mnie, bo tam tankuję. Znając życie ,to zapewne ktoś to inaczej oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nasz (regionalny) LUKOIL jest z bazy paliw z Radzionkowa, a to LOTOS przecież :D

 

wczoraj byłem na badaniu R111 z modernizowaną dla naszego klienta cysterną do paliwa...

firma ta posiada kilka cystern i dostarczają paliwo swoim klientom (np. PKP, prywatni do pieców olejowych, małe stacje paliw, szpitale, plebanie etc.).

w danym dniu kupują paliwa (odmiany noPb, OO, ON) gdzie jest taniej, czyli albo w Boronowie albo w Radzionkowie. do Czechowic raczej nie jeżdżą, bo daleko.

co bardziej "zaradni" kierowcy zawsze kilkanaście litrów z kilkutysięcznego zbiornika "zaoszczędzą" dla siebie.

już parę razy się im zdarzyło, że ich holcwagenowe i skodowe TeDeIki miały problem na paliwie orlenowskim, branym BEZPOŚREDNIO u źródełka, a więc nie przez stację paliw.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo do Radzionkowa leci transportami kolejowymi z Ostrowa Wlkp. A w Ostrowie znajduje sie wielki terminal paliw Orlenu.

Baza w Ostrowie zaopatruje równiez bazy w Rejowcu, Bolesławcu, Nowej Soli, Wrocławiu itd. Praktycznie 50% paliwa na rynku to orlen, 25% lotos a reszta to towar z zagranicy mniej lub bardziej legalny. Odbiorca zawsze bierze od najbliższego dostawcy.

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=200219246039433599758.0004d17372e6fb2f11f95&msa=0&ll=51.651399,17.73762&spn=0.004953,0.010697

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stację firmy "LUKOIL" omijam z daleka jeszcze za czasów jak miałem Lanosa. Po zatankowaniu PB 95 szarpał i osłabł.

Później było troszkę o takich przypadkach w mediach więcej, nawet TVN TURbo coś tam puściło i to o stacji w Poznaniu że kilku klientów po zatankowaniu nie ujechało daleko. Fakt przypadek 1 stacji ale i tak omijam tą sieć. Pewnie takie trefne stacje trafia się na Orlenie, BP Statoil, Lotosie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo do Radzionkowa leci transportami kolejowymi z Ostrowa Wlkp. A w Ostrowie znajduje sie wielki terminal paliw Orlenu.

być może tak jest, jednak docierają tutaj cysterny z paliwem LOTOSa :D

ZTCW paliwo na BP dostarcza ORLEN - więc istnieje szansa, że cysterny z paliwem ORLENowskim rozładowywane są do innych zbiorników, niż ogólnodostępne :D

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHELL kupił NESTE

Z powodu pracy, głęboko siedzę w temacie paliw - zboczenie zawodowe :D

być może tak jest, jednak docierają tutaj cysterny z paliwem LOTOSa

Baza należy do TANQUID'a możliwe że przy dużej wydawce na terminalu muszą wspomagać się kilkoma dostawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!