Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno opiszę jak to ogarnę

 

Dodano: 15 sie 2012 - 21:55

A tak teraz wpadło mi do głowy że nie muszę wyciągać stacyjki tylko w kostce pod kierownicą zamienię przewody to chyba prostsze będzie czy się mylę ?

 

Dodano: 15 sie 2012 - 21:56

A tak teraz wpadło mi do głowy że nie muszę wyciągać stacyjki tylko w kostce pod kierownicą zamienię przewody to chyba prostsze będzie czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinieneś jednak dokonać tej zamiany w kostce przy stacyjce. Problem nie tkwi w tym że prąd idzie tam gdzie nie powinien tylko w tym ze przewody w złej kolejności są ze sobą łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak teraz wpadło mi do głowy że nie muszę wyciągać stacyjki tylko w kostce pod kierownicą zamienię przewody to chyba prostsze będzie czy się mylę

Jeśli w tej kostce podmienisz pomiędzy sobą tylko te 2 zółte to będzie to samo jakbyś je zamienił przy stacyjce.

Każdy drut ma 2 końce i jest obojętne na których końcach je podmienisz pomiędzy sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana przewodów nie pomogła a wręcz pogorszyła sprawę, ponieważ po przełożeniu przewodów na I stopniu nie działa mi radio i zegarek (kotrolki obok niego działają i zegary oraz centralka LPG) dopiero te dwie rzeczy "budzą się do życia" po przekręceniu na II stopień.

Teraz mam przewody jak były a na I stopniu działa radio, zegarek i kontrolki obok, licznik, dmuchawa, szyby centralka LPG ogólnie wszystko prócz rozruchu auta. I i II to to samo działanie ma u mnie.

Mi już zbrakło pomysłów co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety też dopadł ten problem.. Mam Scenica I PH II z 99 roku, 1.6 16V. Z tego co tu wyczytałem i zrozumiałem, najlepiej kupić używaną stacyjkę, najlepiej z zamkami i wymienić z nowego kluczyka do starego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem kluczyk i widzę że grot jest wtopiony jakby w obudowę. Jeśli kupię stacyjkę z taką samą obudową kluczyka, wystarczy zmienić "pastylkę" immo i elektronikę od centralnego zamka i generalnie powinno wszystko działać?

I jeszcze jedno pytanko, z tego co widzę po opisach to stacyjkę wystarczy zdemontować, odpiąć i założyć nową? Żadnych komplikacji, żadnego zepsucia całkiem nie powinno być, bo niby dlaczego? Pytam bo mechanicy mają do tego dziwne podejście, że podobno można zepsuć całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ph II ale w ph I to odkręca się śrubkę, którą skręcony jest pilot i wystarczy (np kombinerkami) pociągnąć sam grot, trzymając za obudowę i wychodzi... W obudowę wkłada się grot do zakupionej stacyjki, skręca pilot i gotowe...

 

PS. Nie lepiej naprawić tą stacyjkę którą obecnie posiadasz.??

 

Dodano: 17 sie 2012 - 21:55

Tak najlepiej by było

 

Najlepiej naprawić swoją stacyjkę, tak jak ja to zrobiłem

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PH II też mam taki z odkręcaną śrubką więc chyba też się tak da. Starą bym naprawił ale jak czytam że się wszystko wysypuje to raczej odpuszczę, bo zegarmistrzem nie jestem.. Najwyżej po założeniu nowej stacyjki może spróbuję odratować starą :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!