Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do handlarzy sprzedających części na allegro to raczej staram się od nich nie kupować. Bo wydaje mi się że taki handlarz nie wie do końca czy dana część jest sprawna czy nie, mając kilkanaście samochodów niw jest w stanie sprawdzić każdą część. Pcha jak leci do klienta a jak coś będzie nie tak to klient zwróci.... Tylko że to wiąże się z kosztami bo odsyłać trzeba na własny koszt. Ale to taka moja fanaberia i możę się mylę. Jednak szukając części na allegro staram się znależć osobę prywatną która np miała kolizję i postanowiła sprzedać części ze swojego auta w przypadku nie opłacalnej naprawy. Osoba prywatna w przeciwieństwie do handlarza wie co w jego samochodzie było sprawne a co nie do końca działało i moim zdaniem zakup od takiej osoby jest pewniejszy. Ale to tak trochę nie na temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od handlarzy tak ale z okolicznych stacji demontażu bo w razie czego podjedziesz i wymieni czy zwróci pieniądze ale w transakcjach internetowych zwrot zakupionego towaru jest kosztowny i dłużej trwa ale może wróćmy do tematu.

 

Dodano: 29 lip 2012 - 18:47

Czy rozbiorę stacyjkę do której nie będę miał kluczyka.?? Czy może potrzebny jest kluczyk żeby przekręcić stacyjką w celu jej rozebrania.??

 

Dodano: 04 sie 2012 - 20:41

Niestety nie znalazłem uszkodzonej stacyjki ani nie kupiłem sprawnej.

 

Bardzo mnie korciła ta moja stacyjka więc dziś ją rozebrałem.

Pierwsze chwile po rozebraniu: PRZERAŻENIE.!!!

 

Z czasem coraz jaśniejsze było co gdzie było bo po rozkręceniu wszystko się wysypuje - PORAŻKA.

 

Ale niestety dziś nie zrobię tej stacyjki ani jutro bo sprężynka do niczego się nie nadaję, jest złamana w tym zwoju który sprężynuje

 

 

dsc03990.jpg

 

Te dwie części widoczne na zdjęciu (w centralnej części fotografi) powinny być połączone, prawda.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, szukałem na allegro tego, nie wiem jak ja szukałem że nie znalazłem tego, dzięki. Będę próbował skontaktować się z tym sprzedającym.

 

Nie wiem jak złoże tą stacyjkę ale może jakoś mi się uda, najlepsze jest to że nawet piny w bębenku mają różne wysokości i trzeba ich poskładać w odpowiedniej kolejności. No nic, narazie muszę tą sprężynkę wykombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to że nawet piny w bębenku mają różne wysokości i trzeba ich poskładać w odpowiedniej kolejności

Trzeba je wkładać tak aby pasowały do grota kluczyka jak jest włożony do stacyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale róznice są tak nie wielkie że nie problem się pomylić.

 

Dodano: 04 sie 2012 - 23:31

Zastanawia mnie jeszcze co to za element między tą sprężynką a kluczykiem (bliżej kluczyka) na powyższym zdjęciu, bo tak jak pisałem po rozebraniu stacyjki wszystko się rozsypało i nie bardzo można było się zorientować co gdzie powinno się znajdować.

Może ma ktoś jakiś rysunek przedstawiający budowę tej stacyjki.???

 

Dodano: 05 sie 2012 - 18:18

Robota precyzyjna ale brak późniejszych problemów z immo i innymi klockami. Masz te same kluczyki, z tym samym EEPROMEM

 

O co chodzi z tem EEPROMEM bo bez stacyjki wprowadziłem awaryjny kod do odblokowania immo i udało się odblokować i mogłem zapalić auto, dlatego wnioskuje że stacyjka nie ma znaczenia względem immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tem EEPROMEM bo bez stacyjki wprowadziłem awaryjny kod do odblokowania immo i udało się odblokować i mogłem zapalić auto, dlatego wnioskuje że stacyjka nie ma znaczenia względem immo.

Bo kod jest zakodowany w pamięci w kluczyku i z czytywany przez pętlę indukcyjną przy stacyjce po przekręceniu kluczyka i wtedy immo pozwala na odpalenie silnika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jak założe stacyjkę od innego auta (używaną) nie odpale auta.?? Jakich problemów powinienem się spodziewać kupując stacyjkę na szrocie i montując ją w swoim samochodzie.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!