Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie do znawców Clipa


Rekomendowane odpowiedzi

jest samouczek, ale na tyle banalny że już raczej sam większość przez dzisiejsze siedzenie w aucie wykminiłeś, powiem tak, w każdym aucie do którego się podpinałem zawsze coś nowego, w clio blokowo (starsza szata) espace IV i scenic II nowa szata (diagramowa), jeśli masz ochotę na samouczka pisz smiało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już ogarnąłem zawartość ekranu. Aktualizacja do 130 trochę dała.

Mam natomiast dziwne wątpliwości co do samej istoty działania clipa... miałem błąd magistrali CAN komputera silnika i jakiś błąd ESP. Po Skasowaniu błędu CAN błąd nie powrócił ale komunikacji po CAN z wtryskami czy EGR dalej nie ma... Czy da się usunąć błąd z pamięci clipem tak, zeby nie powracał mimo że wciąż jest caś zwalone??

Usunąłem komendą z menu górnego - Erase. Niestety nie wiem jak zrobić clipa po polskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez gdzies mam takowego samouczka ale faktycznie za wiele w nim nie ma. Jak cos to pisz to poszukam. Wydaje mi sie ze zadnych bledow permanentnie wylaczyc sie nie da. Tylko te zapamietane w histori... Clipa po polskiemu-podczas instalacji chyba wybierasz najpierw jezyk "inny", a potem "polski". Clipem po polsku latwiej jest sie poslugiwac-pomimo dobrej znajomosci angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te "płytki" które znalazłem nie miały polskiegom ale może był marokański ;) tak jak flaga w schematach :) no mniejsza o to, powinienem ogarniać z grubsza techniczny, chociaż niektóre terminy faktycznie mnie zapętlają. Niestety co konstruktor to inne nazewnictwo a ja byłem trenowany w trochę innych silnikach niż te trakcyjne ... Ale nic tam, język jakość ogarnę, google pomogą. Sama nauka poruszania się po programie wymaga więcej czasu i uwagi niż mogę poświęcić (czyt. niż mam). Do tego sam interfejs jest jakoś słabo do mnie przemawiający bo to połączenie dużych ikon i menu z xp strasznie mi miesza. Ale myślę, ze z pomocą dam radę dowiedzieć się, czemu samochód robi za wytwornicę dymu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie do znawców clipa:

Jak kilka osób wie woda zalała mi elektryke stąd wiele zwarć i problemów. Po diagnozie kalkulatorów wyskakuje mi taki komunikat jak ponizej:

thumb_hosting_zdjec_1394194042__blad_w_can.jpg

 

Kto wie jak włączyć ten tryb diagnostyczny?

 

"Nieprawidłowość sieci CAN-Pojazd"

Uszkodzony segment w sieci multipleksowej:sprawdzić sieć multipleksową za pomocą metody diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie numer fizycznie odczytac-tam nie tak prosto sie dostac...ale jakos bede musial dac rade. To jeszcze taki modul trzeba bedzie jakos skonfirugowac?

Dopiero wczoraj udalo mi sie uruchomic auto po wymianie blokady kierownicy i biore sie za naprawienie pozostalych rzeczy ktore zostały zepsute podczas zwarcia... Wiec jeszcze nie sprawdzalem-takze weekend idzie wiec pewnie bede chcial to wszystko posprawdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam clip 130 , glowna strona po lewej od dolu , w niekazdym aucie działa , w Laguna II z F5R wiem ze działa na pewno bo sam sprawdzałem , w moim Clio to nie wyszlo.

 

pomiar odbywa się poprzez obciążenie rozrusznika , wiec jeśli rozrusznik i akumulator sa w dobrym stanie to pomiar jest w miare realny.

thumb_hosting_zdjec_1396852221__clip.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1396852248__clip2.jpg

 

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

 

cięcie

 

cięcie

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez gtszudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!