Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie do znawców Clipa


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Clip prawdę Ci powie- to wie każdy.

Ale jakie najistotniejsze parametry, które można odczytać najwięcej mi powiedzą o stanie technicznym silnika (diesla 1.5).

 

No i prosiłbym o kilka słów komentarza bo interpretacja wyniku jest nawet ważniejsza niż sam odczyt.

Takie pytania zadajemy w odpowiednim dziale - przenoszę

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylnie sobie wyobrażasz, że CLIP pokaże "Silnik zużyty w 80% za 10 tys peknie korbowód"... - tak dobrze to niema ;(

W ciężarówkach jest test kompresji każdego cylindra ... w osobówkach tego nie ma ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkodzi przeprowadzić test kompresji w osobówce? Co do clipa to możesz sprawdzić parametry na żywo, czyli czas wtrysku paliwa, temperaturę silnika, napięcie ładowania itd.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pawelsonx- Jak wiesz to sie pochwal czym innym mozna wyłaczyc opony jak nie CLIPEM?

 

Z tego co wiem karte mozna doprogramowac clipem tylko trzeba miec kod który podobno mozna kupic za 50zl.

 

 

Mam pytanie do znawców clipa. Chciałem go kupić ale patrze ze mozna go kupić i ludzie kupują go w róznych cenach-róznica pomiedzy nimi to ponad 80$. Czy ktoś ma pomysł z czego wynika róznica w cenie? czy mozna brac najtanszego jesli sprzedający ma pozytywne opinie?

 

132EUR

 

147EUR

 

200EUR

 

Poprawilem ostatni link

 

JEszcze jedno pytanie. Poniewaz widze ze za 147EUR mozna kupic wersje v124 a za 152EUR wersje v127. Czy jest wogóle sens dopłacać za nowsze wersje? Nie wystarczy sciagnac gdzies tego softu z netu? Ponadto slyszalem ze najlepiej dzialają jakies stare wersje przed 100 poniewaz nie wymagają kodów jednorazowych... Moze ktos sie ustosunkowac?

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelsonx- Jak wiesz to sie pochwal czym innym mozna wyłaczyc opony jak nie CLIPEM?

 

Z tego co wiem karte mozna doprogramowac clipem tylko trzeba miec kod który podobno mozna kupic za 50zl.

co do monitorowania opon autocom x431 i pwenie inne mają tą opcje

************************

w x431 zeby dograc kartę wystarczy pin

************************

************************

************************

************************

w clipie dograsz karę ale wstepnie przygotowana przez serwis musisz mieć kod wejscia

************************

Jak masz czystą kartę tzn chinską za 50 euro lub używke przygotowaną do wporgramowania musisz użyć inneg sprzętu lub clipa ze starym oprogramowaniem

************************

wziołem kablek za 50 euro i poszedłem sprawdzić

thumb_hosting_zdjec_1366908693__cisnienie.jpg

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia i 5.9 - Enter

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hmmmmm musze to przeanalizowac ;)

 

Dodano: 15 maj 2013 - 14:58

Clip dotarł, czy jest ktoś w posiadaniu jakiegos manuala/tutoriala/instrukji. Tak abym nie klikał na ślepo-bo jak wiadomo nie jest to do końca bezpieczne, tylko abym mógł poczytac co i którym testem mozna zrobic? Z tego co wiem byl taki serwisowy tutorial zwany "clip training" ale nie moge go nigdzie znaleźć...

 

Dodano: 15 maj 2013 - 15:15

Tak się np zastanawiam co to jest ADAC BUTTON -który u mnie jest Released. Albo jak dziala i czy mozna przeprowadzic Air bag/tensioner harness test....

thumb_hosting_zdjec_1368623674__adac_button.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1368623716__tensioner.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAC BUTTON brzmi jak przycisk komputera na moje oko :)

z jakiejs angielskiek strony laguny udalo mi sie wywnioskowac ze chyba chodzi o przycisk od resetowania km przy zegarach-ale to nic pewnego... Bynajmniej przydalaby sie jakas instrukcja bo widze tam wiele zagadkowych pozycji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAC BUTTON brzmi jak przycisk komputera na moje oko

dokładnie tak jest. Jest nawet podpisany jako released - zwolniony.

Tommi3737, ściągnij clipa w wersji pl i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!