Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Migająca kontrolka silnika i nierówne obroty


Viman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na "wyjeżdzie" i przyplątała mi się jakaś usterka.

 

Objawy: nierównomierne obroty, podczas jazdy czuć lekkie szarpanie, spadek mocy, wzrost chwilowego zużycia paliwa, migająca kontrloka silnika - co ciekawe przy jeździe poniżej 50km/h lub na biegu bez wciskania pedału przyspieszenia, kontrolka potrafi zgasnąć i pojawić się po jakimś czasie.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć, co to może być i ew. gdzie w okolicach Zakopanego trafić do dobrego mechanika?

Sprawa nieco pilna bo zaraz ferie mi się kończą i chciałbym jakoś wrócić do domu....

 

megane II sport way kombi, 1.6 benzyna only.

Edytowane przez Viman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził w pierwszej kolejności cewki i ich gniazda (czy są suche). Sprawdź od razu jakiej firmy masz cewki i czy nie są to przypadkiem sagemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki mam polowe i nie bardzo gdzie, czym i jak mam to sprawdzić.

Dzięki za podpowiedź.

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie? Głównie chodzi też o to, żeby u mechanika nie dać się wydoić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już po bólu.

Trafiłem do małego warsztatu w Poroninie - Auto Serwis Galica. Podpięli komputer, który pokazał problemy z zapłonem na 3 cylindrze. Po wymianie cewki (Sagem na Beru) autko odzyskało wigor, komputerek też nie pokazywał błędów. Całość zajęła ok. 30 min. Co do ceny - wg mnie do przyjęcia - 160 za cewkę + 50 podłączenie do komputerka i 25 wymiana cewki. Wg mnie nie najgorzej jak na warunki "góralskie"...

Tak więc, jeśli komuś coś w czasie ferii to z czystym sumieniem mogę polecić ten warsztat. Znajdziecie go skręcając w stronę Bukowiny i na pierwszym skrzyżowaniu w lewo tuż za kościołem.

Co do Zakopanego... no chciałem wczoraj podjechać na jakiś warsztat po drodze... znalazłem jeden. Za ostatnim rondem w stronę Krakowa, po lewej, tuż obok sklepu motoryzacyjnego, i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. W warsztacie siedziało dwóch znudzonych życiem młodzieńców, którzy prawie ziewając stwierdzili, że szefa nie ma a oni niczego nie przyjmą.... Doszedłem do wniosku że albo nic nie potrafią bez szefa albo nie chcą się przepracować.

Tak czy siak dziś rano w Poroninie zostałem obsłużony praktycznie wzorcowo. Następne cewki chyba już sam będę potrafił wymienić, muszę tylko mieć przy sobie odpowiednie klucze :D

Dzięki za odzew i podpowiedzi - jak zwykle niezawodnie, a już drugi raz miałem okazję korzystać ze wsparcia podczas wyjazdu.

pozdrawiam (jeszcze) feryjnie.

Viman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się udało.

Sprawdź na spokojnie resztę cewek, jak sagemy to wymień za wczasu. Można spokojnie kupić używane cewki beru/denso, one są nie do zjechania, no chyba, że masz wątpliwości, to wtedy nowe.

 

P.S. Udanego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

U mnie podobny problem. Miga kontrolka silnika z tym że na benzynie jest wszystko ok. Problem pojawia się gdy przełączam na gaz. Wiem że napewno nie do konca działa poprawnie jeden z wtrysków bo jadąc nieraz szarpnie straci moc i po chwili znowu ok. Teraz jednak gdy spadnie moc odrazu zapala się kontrolka i dopóki nie przełącze na benzynę ( nieraz musze stanąć i uruchomić od nowa ) samochód zachowuje się jak flak. Ciekawy jestem czy po wymianie jednego z tych wtrysków będzie wszytko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!