Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pokrętło regulacji lusterek


Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno pierwsze jak i drugie pokrętło po podpięciu w samochodzie na odpalonym silniku działa - składanie/rozkładanie, regulacja prawego i lewego, nie świeci tylko ta dioda.. :(

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież kolega napisał wcześniej...

Brak zasilania na styk do diody. W nowszych modelach go nie stosowali skoro przełączniki są bez podświetlenia.

Podciągnij sobie od panela sterowania szybami.

Przyciski od szyb masz przecież podświetlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe... Dlatego jest zalecane sprawdzać w schematach co w aucie się zmieniło.

Zarówno w przedliftowych jak i poliftowych było kilka zmian. Z tego też powodu jest kilka wersji schematów.

Najnowszy schemat do danej wersji nie musi zawierać tego co było wcześniej.

Szukając schematu dla swojego auta należy znać datę produkcji auta i wyszukać taki schemat, który jest jak najbliżej przed tą datą.

Reguła jest taka, że najpierw wprowadzali zmiany w schematach, a potem dopiero na ich podstawie robili partię aut, aż do kolejnej zmiany schematów. W S II było takich operacji kilka.

Wynika z powyższego, że początkowe poliftowce mogły jeszcze mieć podświetlenia przełączników, a wersje późniejsze już go nie posiadają.

Tak jest w moim poliftowcu z 2007 roku, z przełącznikiem bez podświetlenia i wolnym pinem w kostce.

post-2372-0-31955700-1484911318_thumb.jpg

 

Analogicznie jest z antenami w klamkach zewnętrznych od HF.

Przedliftowce i wczesne wersje poliftowych maja 4 anteny, u mnie anteny są już tylko w klamkach przednich drzwi.

Tylne, choć jest miejsce są puste.

Ekonomiści zaczęli w pewnym momencie auta produkować.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Dodam tylko parę zdjęć gdyby ktoś chciał sobie podświetlić pokrętło lusterek (tylko w przełącznikach z składaniem lusterek). Nie szukałem przełącznika z opisana już wcześniej płytką drukowaną z diodą LED, ponieważ to gra w lotto :D . Wstawiłem klasycznego, białego leda 3mm 12V z rezystorem 820 ohm - miał być początkowo 1k ale za słabo świecił. Podłączyłem pin nr 2 do żółtego przewodu panelu opuszczenia szyb. Świeci po odpaleniu samochodu. 30 minut przyjemnej zabawy.

 

thumb_hosting_zdjec_1488220485__20170227_170849.jpg thumb_hosting_zdjec_1488220523__20170227_074214.jpg thumb_hosting_zdjec_1488220506__20170227_073906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!