Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z xenonem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, problem jest o tyle dziwny, bo auto ma 3 lata i lampa przestała świecić. Może to bezpiecznik? Instrukcja nie pokazuje umiejscowienia bezpieczników świateł mijania. Nie ma też instrukcji wymiany żarnika lub przetwornicy. Jeśli to ma znaczenie, to mam xenony skrętne.

 

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, ty myślisz, że te lampy są wieczne :D ;)

Oczywiście że nie są wieczne, ale w Mondeo też mam xenony (dużo starsze) i nigdy nie było problemu...

 

A czym miałem świecić? Nie mam ledów do jazdy dziennej, a przepisy nakazują jazdę z włączonymi światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest OT tylko właśnie problem awarii ksenonów - używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem, szczególnie w aucie wyposażonym w światła dzienne. Opcja auto na manetce to czujnik zmierzchu. Po ustawieniu manetki na 0 i uruchomieniu silnika powinny włączyć Ci się dwie żarówki z przodu obok kierunkowskazów - to są światła dzienne. Jeżeli zamiast nich włączyły się ksenony, jedź do serwisu na aktywację świateł dziennych. Jak nic się nie włączyło, to poszukaj w menu pokładowym opcji automatycznego włączania świateł dziennych i zaznacz ją. Jak takowej nie ma - jedź do serwisu. Żarówka do świateł dziennych kosztuje 2 (słownie: dwa) złote. Palnik przynajmniej 100x więcej. Widać różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli chodzi o dzienne to wszystko rozumiem. Ale mi chodziło o to, że jeden xenon przestał świecić i zanim kupię nowy żarnik chciałbym sprawdzić bezpiecznik. Ale żeby to zrobić ktoś musi mi powiedzieć gdzie go szukać i który to jest. Instrukcja obsługi nie podaje takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz przłozyć żarnik z jednego klosza do drugiego - 2 minuty roboty. Dodatkowo ku przestrodze polecam lekture dotyczaca podrobionych żarników http://www.xenon-serwis.pl/ i szkód jakie mogą wyrządzić w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne by bezpiecznik. Po trzech latach obstawiam palnik. Przechodziłem to już dwa razy. Za pierwszym razem też się niepokoiłem, że może przetwornica itp.

A okazało się, że jednak palnik. W ciągu pięciu lat wymieniałem już dwa razy. Za każdym razem parami.

Możesz tak jak koledzy wyżej piszą - zamienić stronami i zagadka się rozwiąże sama.

Oba przypadki nie były poprzedzone żadną zapowiedzią przepalenia. Po prostu jednego dnia świecił, rano zapalam i już nie świecił.

 

 

EDIT

athlon64x4 - dzięki za linka. Dzisiaj w domu sprawdzę swoje Philipsy hehehe. Mam w domu dwa sprawne i (po każdej wymianie został jeden) oraz jeden, który przyjechał w scenicu z Niemiec. Ciekawy jestem wyników testów z magnesem.

Oczywiście biorąc pod uwagę cenę za jaką nabyłem te Philipsy (ok. 130pln sztuka) pozwala przypuszczać, że to podróbki.

Ciekawi mnie to bardzo - bo palnik, który wyciągnąłem ze Scenica z poradnikiem, który kiedyś znalazłem w sieci (nie te z linku) wskazywał na podróbkę. Ale będąc w ASO przeglądając historię samochodu nie było usługi wymiany palników, a były takie pierdoły jak wymiana płynu do spryskiwacza itp. Moje auta jak je kupiłem miało 2,5 roku i było pleasingowe i widać po historii, że z największa pierdołą jeździli do ASO. To pozwala mi przypuszczać, że paniki, który wymontowałem - były jeszcze fabrycznymi a więc oryginałami. Ale nigdy nie mogę mieć pewności.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Już go rozwiązałem :D Kostka w module pod maską była wysunięta i prąd nie dochodził do lampy. Wsunąłem i działa.

 

Temat w sumie jest do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!