Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelki do czujnika ciśnienia w oponie...


jaro12

Rekomendowane odpowiedzi

powoli się poddaje - problem mam taki po wymianie opon na zimowe zaczęło mi schodzić powietrze jak się okazało uszczelka od czujnika ciśnienia w oponie jest do wymiany ale niestety tej uszczelki nie można kupic jako części zamiennej tylko trzebe kupić cały czujnik (250 PLN) sa zestawy naprawcze ale w niej nie ma w tej uszczelki - jakby tego było mało teraz są już nowe czujnik o innym kształcie i mocowaniu do felgi i nie ma szans żeby taką uszczelkę starego typu dostać.....znalazłem od Laguny ale jest inna i też powietrze ucieka...czujnika nowego mi się nie uśmiecha kupować, na szrocie używany czujnik kosztuje 100 pln ale to też bez sensu bo raz, że uszczelka już jest stara no i nie dam za uszczelkę 100 PLN a za rok przy wymianie może być podobnie....mozna jakos dorobić taką uszczelkę, odlać ją jakoś samemu....będę wdzięczny za każdy pomysł....to jest zwykły oring o wysokości 3mm z takim zawiniętym dolnym kołnierzem....chodzi o uszczelkę która jest montowana od wew.strony felgi na wentylu.....serwisy wulkanizacyjne odwiedzałem i też mi nie pomogli......

 

p.s jeśli macie jakieś namiary gdzie można kupić nowe cewki denso to będę wdzięczny ja znalazłem najbliższy sklep w czechach w pradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możecie, to mam prośbę abyście zamieścili zdjęcia tych czujników z tymi oringami - oryginalnym i tym od klimy. Przyda się dla kolejnych użytkowników bo jak widzę zaczną się takie problemy, skoro już nie ma takich czujników a i koszt nie mały za nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda czujnik starego typu (tak to nazwali w ASO), pierwsza uszczelka od lewej jest z czujnika od Laguny niby to samo ale jednak nie trzyma powietrza, druga uszczelka to stara z czujnika - jak widać ma taki wywinięty kołnierz na dole....

 

trochę słaba ostrość ale lepiej nie będzie mam za stary aparacik......

 

im000616uj0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto oring, który zamontowałem na swoich czujnikach. Montaż polegał na odkręceniu czujnika od felgi, naciągnięcia oringu na trzon zaworu i przykręceniu czujnika z powrotem do felgi. Kołnierza uszczelniającego fabrycznego nie usuwałem bo nie ma takiej potrzeby. Zamontowany oring znajduje się pomiędzy wewnętrzną stroną felgi a wspomnianym wcześniej kołnierzem. Zmierzyłem go dokładnie: średnica wew 6mm, średnica materiału 2.5mm. Większego nie polecam bo siła docisku przy dokręcaniu nakrętki zaworu powoduje lekkie wyciskanie oringu poza kołnierz. Trochę mniejsze mogą być, bo materiał z jakiego jest wykonany jest elastyczny.

post-2933-1195596595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!