Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zdjąć wycieraczki?


Rekomendowane odpowiedzi

Sama długość ramion i wymiary stożka na osiach ich osadzenia powinna być ta sama w obydwu wariantach. Różnica jeśli jest to tylko w końcówkach gdzie już same pióra mocujesz. Właśnie identycznie jest w sceniolach phI i ph II

Podpowiem jeszcze jeden sposób na nowe wycieraczki tanim kosztem...

Jeśli pióro wycieraczki i jego mocowanie jest dobre, to wystarczy wymienić samą gumę w tym piórze. gumki nawet do płaskich wycieraczek kosztują do 20 zł za 2 szt i to takich 70 cm długości.

Jest to już na forum opisane i to całkiem niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe wycieraczki tanim kosztem...

Jeśli pióro wycieraczki i jego mocowanie jest dobre, to wystarczy wymienić samą gumę w tym piórze

1) to nowe gumki, a nie wycieraczki :)

2) nie każdy profil (przekrój) gumki jest jednakowy, więc nie każdy pasuje. trzeba więc dobrze sprawdzać, co się kupuje

3) nie znalazłem do dziś tanich DOBRYCH gumek, a drogich nie szukałem, bo IMHO taniej wychodzą kompletne dobre "turasy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wycieraczce i tak gumka jest tym najważniejszym elementem..

Czy dobre sprawdzisz dopiero po ich podmianie i przetestowaniu. Z gotowymi zamiennikami jest podobnie, te co polecałeś jako kompletne pióra, ktoś zakwestionował ze względu na ich mocowanie....

Jeszcze się taki nie urodził by wszystkim wygodził, a jeśli jest inny sposób obejścia zakupu drogich kompletnych piór, czy kompletu ramion starszego typu, należy o takiej możliwości poinformować.

Wybór i decyzja zostaje w gestii nabywcy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu masz ten post, skoro twierdzisz że jeszcze nigdzie.... A Twój jest trochę wcześniej..

http://megane.com.pl/topic/31919-zakup-wycieraczek-przednich-problem-niezgodnosci-katalogowe/page__view__findpost__p__252578

Teraz już nie pisz, że "jeszcze nigdzie...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na boku, to uroku aucie te Silbaki na pewno nie dodadzą. Mocowania w tych piórach jak do kombajnu

powyższe jest kwestionowaniem mocowania? że niby jest nieładne czy może że pióra wyskakują i jest przez to niebezpieczne? bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie:

3) nie znalazłem do dziś tanich DOBRYCH gumek, a drogich nie szukałem, bo IMHO taniej wychodzą kompletne dobre "turasy"

Nie kwestionuj czegoś, czego nie próbowałeś. Powyższa opinia jest równie subiektywna jak ta, o mocowaniu polecanych przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przeniesiono i scalono z już istniejącym.

Witam. Mam pytanie jak zdjąć ramię wycieraczki z przodu. Odkręciłem śrubki i teraz nie wiem czy się zapiekło i użyć siły by wyjąć ,bo nic nie rusza, czy trzeba odkręcać te plastiki i pod nimi coś jeszcze odkręcać.Pytam,bo znając moje szczęście pewnie coś popsuje,więc wolę się wcześniej zapytać fachowców na forum,bo wstyd z czymś takim jechać do mechanika i jeszcze mu płacić:P

 

Z góry dzięki za pomoc;)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,bo kupiłem na alledrogo wycieraczki i ten zaczep od ramiona jest za długi o kilka mm i chciałem to troszkę zeszlifować,bo nie wepnę...

A nie mam takiej możliwości na parkingu pod blokiem;)

 

Dodano: 20 lis 2013 - 21:18

Taki ściągacz do łożysk by styknął? http://allegro.pl/sciagacz-do-lozysk-dwuramienny-150mm-nr-19206-i3706726980.html

Edytowane przez damian_opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wycieraczki są normalnie nabite i nie "przyrośniete" to jest sposób na nie bez ściągaczy.

Po odkręceniu nakrętki nadgarstkiem energicznie walisz w ramię około 10- 15 cm do śruby, już za osią gdzie ramie odchylasz.

Taki sposób widziałem u szklarza jak mi szybę wymieniano. Taki też stosowałem jak w sceniolu syna wymieniałem ramiona i plastik podszybia. Działa, choć nie robię tego kilka razy dziennie....

Dla bezpieczeństwa możesz sobie coś miękkiego na szybę położyć... np: karimata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo coś takiego

D...p, ja połamałem dokładnie taki sam. Jak wycieraczki zapiekły się na wieloklinie to nie ma szans tym ściągaczem.

Taki ściągacz do łożysk by styknął?

|Ooo, tak, jak najbardziej

odkręcić nakrętki i naciskać na ramię. samo zeskoczy!

Jak są zapieczone nie ma szans, co ja się nakombinowałem, pomógł ściągacz do łożysk, dużo mocniejszy niż ten Yato/Astra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!