Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat: Skontroluj funkcje zabezpiecz. dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mojemu sąsiadowi w Megane III wyświetla się komunikat o takiej treści "Skontroluj fuk. zabezpiecz. dzieci" oraz na desce zapalony jest kluczyk od serwisu. Czy miał ktoś z was taki problem, od czego może być??

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aaaa zapomniałem dodać, że w czasie jazdy należy to zrobić. Precyzując sama blokada jest pod postacią przycisku i znajduje się na drzwiach kierowcy obok sterowania szybami.

Ogólnie jest to bardzo głupi i mało mówiący błąd.

Cieszę się, że mogłem pomóc mimo, że minęło sporo czasu <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ja mam ten sam problem , ten komunikat pojawił mi się w momencie jak w tylnych drzwiach zmieniłem zabezpieczenie dla dzieci by nie mogły otworzyć drzwi od wewnątrz i nie wiem jak to teraz skasować mimo ze wróciłem zapadkę do poprzedniej pozycji komunikat nie znika . Wiecie jak to usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mi kiedyś wyświetlał się taki komunikat, można go było wyłączyć przez naciśnięcie (dwukrotne) przycisku blokowania tylnych drzwi na panelu serowania szybami po stronie kierowcy. Jednak to był tylko sposób, aby wyłączyć komunikat. Przyczyną była zardzewiała kostka w środkowym słupku po prawej stronie samochodu (do kostki dostała się woda i robiła zwarcie, dodatkowo zardzewiał i ułamał się jeden z pinów w tej kostce odpowiadający za komunikację z centralnym zamkiem). Objawiało się to tym, że jak otwierałem tylne prawe drzwi żeby coś włożyć lub wyjąć z samochodu to centralny sam próbował się zamknąć (trzy próby zamknięcia) i w tedy pojawiał się ten komunikat. Pomogła wymiana wiązki przewodów wraz z kostką w ASO. Miałem to szczęście ze auto miałem jeszcze na gwarancji i nic za to nie płaciłem. Wiem, że ktoś opisywał podobny problem na forum i wymieniał samą kostkę bez instalacji. Naprawa polegała na wycięciu starej kostki i wlutowaniu nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odłączyć kostki elektryczne te duże, znajdujące się u dołu drzwi tylnych po obu stronach i psiknąć tam kontakt sprayem. Dać mu odparować, jakieś 5 minut i podłączyć ponownie. Jeśli, to nie przyniesie skutku odłącz akumulator na 10 minut. Powinno pomóc. Jeśli nadal nic, to jechać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic nie uszkodzisz, wiem z własnego doświadczenia. Chyba, że inny "użytkownik megane III" wypowie się na ten temat. No ja też wiele fajnych rzeczy słyszałem. Kolego _Big_Mac_ może to uzasadnisz.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednorazowo pojawiał się ten problem. Kiedyś przewożąc dziecko w foteliku i gdy pasażer zobaczył że dziecko zaczyna się bawić klamką od drzwi i mnie o tym poinformował, ja w od razu chciałem włączyć ten przycisk i w tym samym czasie dziecko pociągnęło za klamkę. Po tej synchronizacji wyskoczył mi identyczny komunikat. Ja sobie poradziłem z tym w następujący sposób:

Przycisk przestał ogólnie działać i drzwi się nie blokowały. Otrzeźwiłem te drzwi od zewnętrznej strony i od razu zamknąłem. Potem autko potraktowałem z karty zamykając je. Następnie otworzyłem. Komunikat znikł i blokada rodzicielska działa do teraz prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!