Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zerowanie sie komputera


Tunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie, moja megi stała sobie kilka dni na parkingu. po odpaleniu zauważyłam ze komputer sie wyzerował tzn. ogólny przebieg został ale ilość przejechanych kilometrów na baku, spalanie itp wyzerowało sie.

 

Co sie stało?

Czy może to być skutek zimy i to że stała kilka dni czy musze szukac przyczyny gdzie indziej?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest bardzo prosta: akumulator. Przy rozruchu jest tak wielki pobór prądu a sprawność akumulatora w niższych temperaturach jest mniejsza, że spada napięcie i komputer zachowuje się jakbyś rozłączył klemę z akumulatora. Warto trochę podładować akumulator, sprawdzić klemy (oczyścić i zakonserwować), ewnetualnie jak jest już kiepsko to wymienić na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wroclawiu owszem nie ma, ale u nas w krk od tygodnia lezy kilkanascie (gdzieniegdzie -diesiat) cm sniegu, a temp w nocy miedzy -4, a -6...

 

domin ma racje. Rozrusznik zabiera wiekszosc mocy pozostalym przyzadom i dlatego licznik sie kasuje. Pojezdzij na dluzszych trasach (korki tez moga byc :roll: ), niech sie troche podladuje i tak jak pisal domin zakonserwuj go. Albo po prostu zmien. Szczegolnie ze to dCi i zdrowo miec dobry aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, zrobiło sie zimno i historia trwała trzy dni, pierwszego rano wykasował sie komp, drugiego rano też wykasował się komp, a trzeciego dnia nie odpalił i kupiłem nowy aqu...

 

offtopic

jazel, zmieniłbyś opony na zimówki, widziałem cie dzisiaj....

 

koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: HAHAHA... E tam twardym trzeba byc ;-) Wczoraj kupilem, jutro zmienie (dzisiaj robilem belke tyl, abs i zbieznosc i potrzebowalem jak najprostzych felg, a zimowe mam takie sobie)

 

Lepiej zmienic niz sie potem zalatwic tak jak ja - aku mi sie rozsypal w myjni w najwieksze tloki. Niepotrzebnie narazielem sie na wysluchiwanie tuzinow niecenzuralnych slow wykrzykiwanych w swoim kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!