Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

meganka ma problemy z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Maz juz wczoraj szukal tu wskazowek co moze byc nie tak z nasz Megi ale sie niestety nie doszukal... mniejsza o to..

Problem jest nastepujacy...

w sobote kupilismy Megi i wszystko bylo ok, w niedziele tez. poprzedni wlasciciel powiedzial nam ze 2 razy mu sie zdarzylo ze auto mialo problem z immo i wystarczylo zamknac i otworzyc... ponoc to calkiem normalne we francuzach...

w nocy z niedzieli na pon bylo dosyc zimno i juz megi powiedziala "pa pa" maz probowal wszystkich sposobow, otwieral zamykal, krecil i nic. w koncu aku padlo.. wieczorem naladowalismy, zaniosl do auta i na "dotyk" odpalila. juz sie cieszylismy ze znalezlismy problem... jednak rano znow bylo to samo... krecil ale nie chcial zaskoczyc, aku podladowane i dalej nic, za entym razem odpalila... teraz maz ma w pracy przerwe i juz megi znowu nie chce odpalic...

Moze ktos zWas mial juz taki problem lub wie co moze byc przyczyna..? i wogole jak sie do tego zabrac i od czego zaczac?

Bedziemy baaardzo wdzieczni za kazda pomoc...:lol:

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie wina immo. Pilot już radiowy więc odbiornik pilota też nie jest przyczyną. Jak wyglądają masy silnika :lol: Mój kolega miał problem w Clio z odpalaniem auta. Przyjechał autem z trasy, zgasił auto i już nie odpaliło. Okazało się, że zaśniedziała masa silnika i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem też podobnie i skończyło się że musiałem auto na lawecie wież do ASO,by go otworzyć i odpalić.

W ASO powiedzieli mi że podczas zimy to normalne poprostu powinno się uchylać lekko szybę jak stoi w garażu bo ta para niema gdzie się wydostawać i zostaję w aucie i uszkadza się tam jakijś czujnik od immo i dlatego nie działa.

Ja kazałem wyciąć immo,na nastepny dzień pojechałem do elektryka załozył mi alarm i teraz jest super,żadnych problemów bo już mnie to męczyło

A koszty z tym IMMO to porażka a cholowanie nikomu bym tego nie życzył :lol:((

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo problem zmalal.. Dzisiaj rano megi odfyfkala za drugim razem a wieczorem za 5 razem kombinacji z zamykaniem i otwieraniem... z koleji po przejechaniu ok 12 km pod dom bez otwierania drzwi odpalala bez jekniecia... w sumie to nie prubowalismy po zamknieciu i otwarciu auta... moze wina lezy w alarmie?!

a tak przy okazji idzie jakos zdjac wylaczyc lub cos zrobic z tym immo bez elektryka albo jakiegos innego magika?!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Rozumiem, że za granicą mogą być drobne problemy z pisaniem znaków diakrytycznych ale i tam można pisać ładnie zdaniami, choćby zaczynając wielką literą nowe zdanie. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy w momencie próby odpalenia (wtedy gdy nie chce odpalić) kontrolka od immo jest wyłączona czy szybko miga ?

Może to nie immo tylko słynny czujnik obrotów wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiemy czy jest jakis alarm... Kluczyk mamy jeden do wszystkiego. A jesli chodzi o kontrolke od immo to na poczatku mruga normalnie, pozniej gasnie i czasami odpali czasami nie... Na chwile obecna odpala, czasami za ktoryms razem ale odpala.. W weekend maz sie wezmie za czyszczenie i sprawdzanie bezpiecznikow itp.

 

Dodano: 22 lut 2013 - 11:23

Przepraszam Prezes:) Wiecej sie to nie powtorzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej sie to nie powtorzy :)

Oby mi to było przedostatni raz :lol:

W temacie.

U żony, w innym aucie, też był podobny problem. Jak nie wyłączyło immobilizera to nie zapalił.

Raz palił a raz nie. Okazało się, że był problem ze stykiem na wtyczce od immobilizera.

Po przeczyszczeniu odpowiednimi środkami i ponownym podłączeniu jak ręką odjął.

Nawet nie wiemy czy jest jakis alarm..

To łatwo sprawdzić :) Zazwyczaj sam się uzbraja po jakimś czasie.

Wtedy wystarczy otworzyć drzwi a zacznie wyć ;)

W MI i to w angliku, może nie być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy popsikac WD40 czy jakims innym specyfikiem? U nas teraz zimno, niecale 2 stopnie wiec watpie zeby maz sprawdzil czy ma alarm hihi... najwyzej jutro jak sie wezmie za czyszczenie tych bezpiecznikow i innych stykow;)

 

Dodano: 22 lut 2013 - 14:09

Dzisiaj odpaliza za 4 razem... W sumie nam by to nie przeszkadzalo, gdybysmy mieli pewnosc, ze za entym razem odpali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 do elektryki się raczej nie nadaje, prędzej jakiś kontakt lub coś w tym rodzaju. nie chcę się upierać ale wg.mnie jak immo gaśnie to nie on miesza, może przy okazji czyszczenia styków sprawdź ten czujnik, dostęp jest całkowicie bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w szukajkę "czujnik położenia wału" i poczytaj, pogorszyć sprawy raczej się nie da, jeśli będziecie go czyścić to sprawdź też wtyczkę która do niego dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jesli ten caly czujnik.jest (chyba) nowy i styki i ta cala reszta wygladaja na nowe, nawet nie sa zakurzone... U nas z ta kontrolka jest tak, ze po przekreceniu kluczyka zawsze gasnie ale nie zawsze odpala... A jezeli ma ochote odpalic to odpala od razu, w czasie jazdy nie ma z niczym problemu. Jak zgasimy silnik i bez zamykania auta pilotem odpala. Po zamknieciu i otwarciu pilotem problem znow sie zaczyna...

 

Dodano: 25 lut 2013 - 00:25

Jeszcze jedna rzecz.. Powiedzcie mi tylko jak mam wyjac ten komputer spod maski... Przed chwila maz probowal zdjac ta metalowa oslone zeby dojsc do wtyczki od kompa i klapa... Probowal i nic a nie chcial czegos rozwalic. Caly wieczor siedzimy w necie i szukamy roznych wskazowek i niestety nic konkretnego nie ma. Jak sie okazalo caly komputer, z tego co widac jest zasniedzialy wiec wtyczka i przewody napewno tez... Podobno pozbycie sie tego nalotu pomaga wiec sprubujemy. I jeszcze jedno pytanie, czy za slaby akumulator moze powodowac ze Megi raz odpala a raz ma.focha? Dobrze wiedzialam zeby jej nie dawac "zenskiego" imienia, z babami zawsze sa problemy i fochy :lol:

milej nocki i z gory dzieki za wszelka pomoc:)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!