Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

meganka ma problemy z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mi przyszło do głowy, pod czujnikiem temperatury, na składaniu silnika z obudową sprzęgła jest czujnik położenia wału, należy go zdemontować i wytrzeć dokładnie, może być nawet zwykła szmatka, nie stosować żadnych szczotek drucianych papierów ściernych.

Dobrze byłoby zmierzyć rezystancję. Podgiąć styki we wtyczce i spryskać jakimś płynem kontaktowym.

Druga sprawa, jak auto jest zimne, włączyć zapłon, ale nie odpalać, słuchać czy pracuje pompa paliwa, operację powtórzyć 2-3 razy i napisać czy odpala szybciej czy nadal tak samo, ale tylko i wyłącznie na zimnym silniku, wiem że na ciepłym odpala natychmiast.

Polecam odpięcie i spryskanie płynem kontaktowym wszystkich wtyczek od czujników widocznych po otwarciu maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondynka... Wybacz hihi :)

 

I jeszcze jedno.. Jakie objawy daje ten czujnik temperatury na dzialajacym silniku? Szukalam, szukalam i niestety nic nie znalazlam..:lol:

Edytowane przez malarz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat, post #43, druga ramka z zielonym tłem. Tam opisano poprawne działanie tego czujnika i jego znaczenie dla silnika. Jeśli działa nieprawidłowo i przesyła głupoty do komputera ECU, to ten może na zimnym silniku nie zwiększać automatycznie dawki paliwa. (potocznie zwane ssaniem)

Rozruch zimnego silnika bez włączonego ssania jest utrudniony, a zazwyczaj niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac!!! Zginelabym bez Was z tym wszystkim;)

 

Dodano: 27 lut 2013 - 23:37

Witam czy moglbym prosic o instrukcje , jak powinna sie zachowywac kontrolka immo... tzn. kiedy mruga , kiedy gasnie , i co sie z nia dzieje gdy immo... nie dziala (jest zepsuty).

Z gory dziekuje za odpowiedz Krzysztof.

PS za czujnik temperatury cieczy wezme sie w weekend , bo po ciemku to nie robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku instrukcja do auta, opis poprawnego działania diody immo na stronie 1.09

Opis sposobu przyuczenia kluczyków w dziale 5

Instrukcja obsługi Renault Megane I phII.pdf

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien- dziekuje!

 

Przed chwila.rozmawialam z mezem i prosil mnie abym napisala, ze kontrolka od immo zachowuje sie normalnie wg tej ksiazki, natomiast czasami blyska sie kontrolka Serwis i jakis pomaranczowy zygzak, ktory teoretycznie moze oznaczac jakis spadek napiecia albo cos takiego... Tak jakby w rytm rozrusznika. Raczej to przez slaby aku bo dopiero przy entej probie, gdy aku juz slabnie to zaczynaja blyskac...

 

Teraz odpalila za 6 razem.. Jest zimna i po tym odpaleniu i zgaszeniu nastepnym razem odpalila na "dotyk".... Za kazdym razem juz teraz odpalala. Ssanie dziala bo po odpaleniu trzyma ok 1000 obrotow i po chwili spada do 700-800 obrotow. Silnik pracuje ok. Czasami skoczy obrotami o ok 100 i czasami zadrzy silnik.

 

Rece nam juz opadaja..

Edytowane przez malarz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zniechęcać, objawy jak wiele tu na forum opisanych i do naprawienia. Grunt to właściwą diagnozę postawić i wymienić co trzeba. Wygląda na sprawy elektryczne i przesyłu danych z czujników. Właśnie dlatego ECU nie może odpowiednio przy rozruchu silnika wysterować.

Najprościej i chyba najmniej kłopotliwe, byłoby auto pod CAN CLIP-a podłączyć. Wówczas nie trzeba gdybać i kilku rzeczy metodą prób i błędów wymieniać. Koszt takiego podłączenia i wymiany lub naprawy danej szwankującej części może być niższy, jak szukanie po omacku i wymiany wszystkiego po kolei, aż się losowo trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje , ale co to ten Can Clip ?

Kolega ma taki maly komputer do diagnostyki , i po podlaczeniu wyskoczyly dwa bledy stacyjki i jeden sondy lambda , po skasowaniu i ponownym podlaczeniu po jakims czasie bledow brak.

Mam takze pytanko czy pompa po przekreceniu kluczyka ma byc slyszalna za kazdym przekreceniem , czy ma jakis wylacznik cisnieniowy bo u mnie slychac ja co trzecie przekrecenie a przynajmniej tak ja slysze?!

 

 

PS. Wielkie dzieki za dotychczasowa pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to ten Can Clip

Jedyna maszynka diagnostyczna, która w pełnym zakresie potrafi się z renówkami dogadać.

Właśnie te urządzenia są w autoryzowanych serwisach renaulta. Wiele tez takich jest w posiadaniu osób z poza aso, nawet na tym forum jest ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dobrze wiedziec. Zobacze co i jak tu wyglada. A wiecie moze co z ta pompa..?

 

Dodano: 01 mar 2013 - 23:40

Witam ponownie , wczoraj zrobilismy sobie z zona mala burze muzgow , i wydedukowalismy ze te fochy mojej meganki to problem z zasilaniem w paliwo czyli: gdy autko stoi nie odpalane prawdopodobnie paliwo cofa sie do zbiornika , i dlatego jest problem z rozruchem np. po nocy na parkingu. Pompa w zbiorniku dziala ok. ale nie da rady dopchnac paliwa przez caly uklad do listwy wtryskowej poniewaz tam gromadzi sie powietrze i trzeba kilka razy pokrecic rozrusznikiem aby sie go pozbyc. Dzisiaj zdjalem wezyk zasilajacy z listwy wtryskowej , nie bylo tam zadnego cisnienia a chyba troche byc powinno , przekrecilem kluczyk i nic nie polecialo dopiero za drugim razem polalo sie paliwko , zalozylem wiec wezyk na swoje miejsce i odpalila na dotyk!!!!

Mam wiec pytanko gdzie w ukladzie zasilania paliwem umiejscowiony jest jakis zawor bezzwrotny ktory jednak puszcza w pompie , przy filtrze czy moze jeszcze gdzieindziej???

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!