Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

a no sa lekko schowane :) jakbys chcial zobaczyc na zywo to 5. albo 6. kwietnia przejezdzam kolo Wrocka na swieta do Niemiec do szwagierki :) moznaby sie jakos ustawic pod Tesco kolo A4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO - bardzo ladnie sie prezentuja, nie ma to jednak jak miec kolegow na forum z podobnym gustem :) Moim zdaniem bardzo pasuja do megi, nie rzucaja sie mocno w oczy tylko ladnie komponuja z caloscia.

Te od Snapa tez ladnie wygladaja mimo ze nie sa juz takie delikatne, ciezki wybor Panowie, no i te dylematy pomiedzy 16'' a 17 :-/

Mysle ze skonczy sie na Veleno, mam nadzieje ze na srebrnej megi tez sie beda dobrze prezentowaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie policzyłem że aby zachować zależność oś felgi=oś łożyska to współczynniki ET powinny mieć dla poszczególnych szerokości felg:

 

6' => ET 49

6,5' => ET 45 (felga oryginalna w MII)

7' => ET 38 (pasuje bez problemu, sam mam taką)

7,5' => ET 32

8' => ET 26

 

przy felgach powyżej 7' trzeba by upewnić się czy koło nie będzie haczyć o zawieszenie, szczególnie przy skręconych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dylematy pomiedzy 16'' a 17
i 18" :)

chyba podjade do tego ziomka ktory sprzedaje 18" i przymierze je

nie chce kupowac w ciemno bo jak sie okaze ze beda ocierac to troche lipa a z dystansami to znowu moga za bardzo wychodzic poza obrys samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te snapa są super. ale to 18!

 

Megi. Jak się patrze na te 16 i na te 18 nie wiem czy bym nie uległ emocjom i nie kupił 17 - tek. Wiadomo że rozum mówi, aby nie kupować czegoś co trzeba będzie prostować. Ale w sumie profil opony jest tylko :!: 5 mm mniejszy. Bo jedne to 205/55R16 a drugie to 205/50R17.

 

Sam Ci mówiłem o 16 tkach. Ale Te 18 wyglądają super!

I pamiętaj że wszyscy zazdrośnicy z 16 tkami powiedzą Ci żebyś kupiła 16 tki bo 17 tek będą Ci zazdrościć! :)

 

Zawsze możesz napompować na więcej np 2,4 i wtedy opona amortyzuje dziury. A nawet jeśli by się skrzywiła - raz sie żyje. Równie dobrze można jeździć Fiatem Pandą.

 

[ Dodano: 2007-03-26, 12:03 ]

Poszukaj na Allegro. Może coś ładnego taniej by Ci się udało znaleźć. Zawsze możesz takie felgi wziąć na chwilę, albo podjechać z kimś z zaprzyjaźnionego warsztatu do sklepu żeby zobaczył czy oby nie są jakieś pokrzywione.

 

[ Dodano: 2007-03-26, 12:29 ]

A może takie? http://www.felgi-opony.com/product_info.ph...oducts_id=29401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zakladasz ze bedziesz prostowal?

ja jezdzilem 2 lata na profilu 45 i felgi nie mialy nawet rysek

jak ktos jezdzi tak jakby siedzial w hummerze to kazda felge pognie

trzeba omijac dziury i wszystko

we wrocku koles smiga passatem b6 na felach 19", opony o profilu 35 i tez daje rade

roznicy miedzy 205/55/16 a 205/45/17 praktycznie nie czuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jest to 205/45/17 a nie 205/50/17.

 

Ludzie piszą że 17 się krzywią. Ja mam 16 i jest duża różnica pomiędzy 15 zimowymi a 16. Dlatego 16 tki mam napompowane na 2,2 aby było bardziej miękko. Na 17 jest napewno bardziej twardo. Ale za to na takich felach oponki wyglądały by super i ja być może bym sie poświęcił kosztem komfortu na wygląd felg 17.

 

Te felgi co ty zamieściłeś, widziałem kiedyś w Krakowie chyba takie samo auto. Czarne na takich 17 albo 18.

 

Te też są super. Taki napis na jednym ramieniu. Fajnie to wygląda.

mak_fever_5r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala uwaga. w rozmiarze opony druga liczba, czyli profil nie moze byc podawana jako sama liczba. zawsze w parze musi sie podac szerokosc opony (w mm). wysokosc profilu wyrazona jest w procentach szerokosci, takze mowienie, ze opona miala "tylko 35 profilu" nic nie daje... zerknijcie na oznaczeia opon ciezarowek :] np: 325/65/22.5 no nikt mi nie wmowi ze taka opona ma ten sam profil (w mm) co moje zimowki 195/65/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze czarna Meganka ze zdjecia jest na zderzakach RS. Mam taki (narazie tylko) z przodu i wierzcie mi, ze robi niesamowita roznice. Na zwyklych zderzakach te felgi moga nie byc tak imponujace.

(btw. poszla ta meganka ze zdjecia, bo pamietam, ze widywalem ja na allegro?)

 

Tez jestem zdania, ze 17 megance nie zaszkodzi. Szczegolnie, ze seryjnie mozna do niej wpakowac 18.

5mm na oponie to zadna roznica. To jest mniej wiecej taka roznica w wysokosci jak miedzy nowa opona, a zuzyta (teoretycznie)...

 

BTW. DrNO ma racje. szerokosc opony ma wplyw na wysokosc. Przy 17" do szerokosci 205 mozemy dobrac wysokosc 50. Ale juz do 215 powinnismy 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!