Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz mi namieszaliscie :) ja zawsze chcialam 17 no ale niby bardziej racjonalnie jest wziasc 16, przynajmniej wedlug opinii niektorych, jednak najbardziej mnie interesuja opinie tych ktorzy mieli kiedys okazje jezdzic na 17, no i po przeczytaniu paru Waszych postow znowu zaczynam wracac do pomyslu z 17 bo w sumie nie kazdy je od razu gnie i rysuje :)

Ladne te Maki Hadson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazel. Zderzak oczywiście wygląda fajnie ale moim zdaniem nie wpływa on zupełnie na felgi.

 

Megi. Jako że jestem wagą do tego centusiem z Krakowa :), policzyłbym ile by mi wyszedł komplet alu + opony 16 i alu + opony 17. Wówczas zastanawiałbym się czy jest sens dopłacić do 17 czy nie lepiej kupić sobie super alu 16 które naprawdę ładnie wyglądają i coś jeszcze dla siebie na pocieszenie że nie kupiło się 17 -tek które wyglądają lepiej. Ale nie wiele! Bo różnica promienia między 15 a 16 to tylko 1,26 cm. (różnica średnicy 1 cal = 2,52 -> 2,52/2 = promień). I czy ten 1,26 cm jest wart tego co mógłbym mieć dla siebie...

 

Oczywiście uwzględniając to że na 17 jest ładniej i mniejszy komfort jazdy i pocieszając sie że na 16 jest równie ładnie ale bardziej miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w procentach szerokosci tylko jest to stosunek szerokosci do wysokosc czy jakos tak :)

co daje stosunek w ulamku, ktory jest odwzorowaniem procentowym... widac ze majce masz troche w tyle :)

 

PRZYKLAD1:

3/4 = 0.75 = 75%

 

PRZYKLAD2:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamien...;imageField.y=0

prosze zwrocic uwage na obliczenia "Wzorcowa opona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te snapa są super. ale to 18!

 

I pamiętaj że wszyscy zazdrośnicy z 16 tkami powiedzą Ci żebyś kupiła 16 tki bo 17 tek będą Ci zazdrościć! :)

 

Ja nie mam wogole alumow i jakos polecam 16" :) Chociaz nie powiem 17" ladnie sie prezentuja a do 18" brak mi slow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie moje 16" fajnie wyglada :) a nie chcialem wiekszych bo ja sobie cenie komfort, a niestety w Kraku (moje realia) juz widze ze 17" (przynajmniej moja kombinacja felgi i opony) bylaby za twarda. ja chcialem polepszyc wyglad auta, i na tym samym poziomie trakcje, ale jak najmniejszym kosztem komfortu. wg mnie wybor rozsadny i udany, kolega w tym samym czasie kupil fele do Golf'a V i tez jednak wybral 16", taka specyfika Krakowa :/ (a z kumplem smieszna sprawa, bo oboje sie czailismy z felgami i teraz sie okazalo, ze oboje wybieralismy dokladnie te same felgi [Mak Veleno vs. ATS Aquila] oraz oponki i wybralismy odwrotnie :))

 

poza tym sa gusta i guściki, dla jednych to balony, dla innych fajne felgi i oponki. w zwiazku z tym, uprzedzam bieg wypadkow i prosze o zachowanie dystansu, tak zeby nikt nie poczul sie urazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snap - w serwisie z tego co pamietam niewiele ponad 2000 pln ten zderzak kosztuje (400 pln wiecej niz standard), takze kogos potentegowalo. Na allegro bywaja po 800 pln. 1000 to moim zdaniem przesada. Dwa miesiace temu gosc mi sprzed nosa (kliknal "kup teraz" w momencie, kiedy przyjechalem ogladac zderzak) zwinal tylny nieuzywany, (z luszczacym sie lakierem) za 500pln. Do dzisiaj nie spie spokojnie :cry:

 

@Hadson - pol roku temu zalozylem zderzak RS do przodu i nienajgorzej wygladajace 16 staly sie po prostu smieszne :-/ . Nawet moja mama (poprzedni wlasciciel) mowi, ze glupio to wyglada. Takze cos jest na rzeczy bezapelacyjnie. Zderzak nie schodzac lagodnie do podwozia powoduje, ze przod wyglada znacznie masywniej i kola musza nadrabiac, zeby dominowac.

 

@DrNO - eee, przesadzasz. Najwieksze ulice wyremontowali, zle sie jezdzi tylko na podmiejskich, a dziur na Nowohuckiej mozna sie nauczyc. Polecam Wroclaw z kostka brukowa, jak sie komus zaczyna w glowie przewracac (no offence oczywiscie :-P)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze wziasc np Maki Veleno 17'' i do tego oponki goodyear'a 205/50/17? przy tej samej szerokosci opony co chcialam do 16, profil zmniejszy sie tylko o 5 mm? czy oprocz szerokosci liczy sie jeszcze wielkosc opony do tego procentowego czegos tam? :)

oponki goodyear excellence http://www.felgi-opony.com/product_info.ph...oducts_id=21805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!