Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takowe pytanie: czy dynamika auta będzie mniejsza na felgach 16 cali (zamiast 15 cali) przy zachowaniu tej samej średnicy zewnętrznej? Będzie większa bezwładność większej felgi, czy coś takiego? Mam obecnie seryjne felgi 15 i się zastanawiam nad 16, a znowu nie chciałbym z auta zrobić muła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dynamikę ma wpływ masa rotowana która jest położona jak najdalej od środka koła, przy czym masa zestawu koło + opona ma wpływ na masę nieresorowaną, a więc na przyczepność, oraz zużycie zawieszenia/amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie odnośnie założenia felgi z Clio sport 172 phII do Megane I phII Hatchback. Są to felgi 16x7 z ET48, z oponami 195/45. Mam więc wątpliwości co do obcierania o nadkole (głównie tył), bo jak sprawdzałem ile jest miejsca za seryjnym kołem (14x5,5 175/65) to wygląda to naprawdę kiepsko. Wyliczyłem nawet sobie, że felga którą chcę założyć będzie wystawać o 7.1 mm z zewnętrznej strony i o 31.1 mm!! po wewnętrznej stronie w stosunku do seryjnego koła. Co o tym sądzicie? Niżej są fotki z tymi felgami w coupe.

p1030728.jpg

p1030731d.jpg

p1030726.jpg

dsc04862l.jpg

 

I z dystansami o ile dobrze wyczytałem 10mm przód 20mm tył

 

img0174ut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na razie luźno myślę nad jakąś zmianą felg na większe, tylko nie wiem czy będzie to warte zachodu. Z jednej strony większe felgi fajnie by wyglądały, ale z drugiej strony średnie to w użytkowaniu... Może ktoś z was ma "17 w megi I ph II htb, chętnie bym zobaczył jak to wygląda i dowiedział jak się sprawuje, wtedy wchodziłby w grę rozmiar 215/40/R17, tylko, że laczki drogie... Ew. myślałem coś jeszcze na "16, wówczas najprawdopodobniej skłaniałbym się ku 195/50/R16.

 

Ogółem rzecz biorąc obecnie "15 do jazdy nie są złe, z tym, że same felgi wydają się małe, choć same w sobie są ładne, przy "17 i niskim profilu wizualnie pewnie jest fajnie, tylko te nasze dziury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Mam megane 2001 rok, 1.6 16V i zamierzam kupić aluski 16 cali, jakie rozmiarowo wybrac felgi (jakie ET i szerokość) i jakie rozmiary opon mogę na to włożyć?

Oryginalnie mam stalówki 15 cali i opony 185/60/15.

 

z góry dzięki za podpowiedź.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciałem zapytać jakie alufelgi oraz opony polecacie mi założyć do Megane ph1 97 rok , 75 KM.

Mój budżet to około 1500 zł - 1600 zł .Chodzi mi o to jakie firmy są godne uwagi, ,oraz czy warto bawić się w kupno używanych felg. Do tego muszę również zakupić opony w miarę dobrej klasy .Do tej pory miałem alu 13 i opony 175/70.

 

 

Pozdrawiam

 

mcyork :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto nie za szybkie, więc opona nie szersza niż 195, profil nie mniejszy niż 45, i średnica nie większa niż 16 cali. Tak mi się wydaje. Ja mam kupione większe felgi z mniejszym profilem i szersze opony, ale przeraża mnie perspektywa jeżdżenia na tym po naszych dziurawych drogach. Dlatego nie popełnij podobnego błędu co ja i bierz 15tki lub 16tki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 17 z oponami 215/45 w scenic'u. Jeśli nie masz kolein (np przed światłami) w mieście, w którym się mieszkasz, a chcesz mieć ładnie wyglądające auto możesz się skusić. Auto prowadziło się bardzo dobrze w trasie i w mieście na zakrętach również można poszaleć. Dziury niestety czuć trochę bardziej i trzeba wolniej wjeżdżać pod krawężniki. Ja zrezygnowałem niestety ze względu na konieczność wymiany opon. Obecnie same felgi (AZEV) leżą w garażu i czekają na lepsze czasy lub chętnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie :mrgreen: Co do wielkości to już zdecydowałem że będą to 15 stki. Teraz tylko problem czy jest sens kupna używek ? . Puki co szukam coś w stylu firmy Borbet , Dezent ,Aluett , jescze rozważam kupno oryginalnych felg renault , ponieważ posiadają one z tego co widziałem zabezpieczenie przed kradzieżą w postaci dekielków na kluczyk. Korzystając z okazji spytam się o to jakie polecacie opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że lepiej kupić używane np Borbety czy Dezenty, niż chińskie gówno za podobną cenę. Felgi Renault też się dobrze prezentują i w małym rozmiarze kosztują nawet w porządku :-D Ja za 17'tki Wolfrace zapłaciłem 900zł, co uważam za okazję :-D

 

a Za 15-tki z nowymi oponami wyjdzie Ci około 1000zł może troszkę więcej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!