Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Śrub zabezpieczających też bym chyba nie kupował do felg za 250, gdzie nowe dobre śruby to połowa tej ceny.

To nie chodzi o felgi tylko o to jacy geniusze ewentualnie zabrali by się za sprawę. Co lepsi potrafią odkręcić koła i zostawić auto leżące po prostu na ziemi, bez żadnych cegieł czy czegoś (niestety widziałem już efekty takich działań :-) ).

 

Ale w przypadku z tematu tak czy inaczej szkoda kupować i felgi i choćby najprostsze śruby z allegro. Kasa wpakowana, zysk najpewniej zerowy.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :-) Dziękuję za odpowiedź a teraz pytanie co do tych alusów one mają obtarcia tak jak widać na zdjęciu czy jest jakiś, że tak powiem zabieg upiększający który mógłby zniwelować te zarysowania jakieś polerowanie czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mientex, co do felg to kwestia gustu, zgadzam się z TomaszemM co do naprawy, ale co do wyboru opon to nie za bardzo dobry wybór... Opony DUNLOP SP Sport Fastresponse 195/50R15 82 H to raczej średni wybór zarówno co do rozmiaru jak i jakości... Dość niski profil oponki i jej zdolności tłumiące potrafią zmęczyć i pozostawiają wiele do życzenia, a w szczególności na naszych cudownych drogach(wytrzymałem jeden sezon i zmieniłem na profil 185/60 i inne opony) co do trzymania bocznego, w zakrętach, na mokrej i suchej nawierzchni- super! ale tłuką jak szalone.. Jeśli zależy Ci na komforcie jazdy to, nie ten rozmiar i nie ta opona... Mientex to jest tylko i wyłącznie moja opinia z własnych obserwacji i doświadczeń, i nie musisz się z nią zgadzać. Pozdrawiam! Mycior!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to założyłem ten temat :-) Nie zaprzeczę bo wydaję mi się że masz racje ponieważ czytałem dużo opinii ludzi i chwalą je sobie ale właśnie wytykają te minusy, które Ty powiedziałeś. Czyli uważasz że taki profil opony nie jest dobrym wyborem? A co powiecie na opony marki Dębica mój tato jeździ na tych oponkach i nie narzeka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na opony marki Dębica mój tato jeździ na tych oponkach i nie narzeka..

Niby budżetowe ale jakość taka sobie. Powiem to inaczej, jak będziesz w wieku taty, to też Ci wystarczą i będą dobre. Może brzmi złośliwie ale taka jest prawda.

Jak dla mnie, to tylko Comtinental EcoContakt jest właściwą oponą. Może ciut droższa ale sprawdza się znakomicie i przy ostrzejszej jeździe i przy spokojnej, nawet Micheliny Energysaver przy nich wysiadają, czasami tracą przyczepność, co widać po działającym ASR, nawet na suchym. nie ulegają szybkiej degradacji, dobrze odprowadzają wodę i skracają drogę hamowania. Odpowiednio dobrany profil i felga 15" gwarantuje komfort. I ta cisza......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze modele Debicy niestety nie są dobre. Ich jakość można porównać do chińskich, ale są od nich ciut droższe. Jak już kupować opony z tej firmy, to te lepsze ( i niestety droższe) modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mientex, jeżeli chodzi o rozmiar pozostałbym przy przewidzianym przez producenta, bądź zamiennikach ( o nich dowiesz się z kofiguratorów np z alcara) ktoś po coś to obliczył (trzymanie boczne, droga chamowania itp.)... co do opon z "Dębicy" to podzielam zdanie gojgiena, Jesteś dość młody i nie raz poniesie Cię "ułańska fantazja" za kółkiem... lepiej mieć na czym polegać (czyt.opony)... Twój czy mój tato wykręcą na "Dębicy", "Matadorze" przepiękne przebiegi!!! mi niestety starczały ledwie na 1,5- 2 sezony (ok.40tyś.)trochę mało jak za tą cenę. Decyzja oczywiście nadal należy do Ciebie i Twojego budżetu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!