Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam megi I phII 1.6 16V i oryginalnie stalowki 6J15 ET43, che na wiosne założyc alusy i czy takie rozmiar 7J16 ET35 na oponach 195/50/16 podejdzie, czy przez to zmienione ET i szerszą felgę nie będą zbytnio koła wystawać, głównie chodzi mi o przód.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, przecie megana 2.0 16V w serii ma taki rozmiar koła, ja jezdzilem na et35 i nie ma z tym najmniejszego problemu na 15" teraz mam 17" tez z ET35, z tego co ludzie mówią to najlepiej 13" 165/80 bo auto sie zamuli (wszystkie "STRZAŁY" na bezpośrednim wtrysku mieszalnikowym podtlenku LPG ustawianym u pana cześka w szopie, może i jo) i komfortu nie będzie <rotfl> :evil: :evil:

 

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam pytanko - zakupiłem alusy, idą do mnie, i muszę kupić śruby do Alu - pytanie jakie to muszą być śruby (długość, średnica, pływające, niepływające?) - Autko to megane 1999 Classic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie pasują do alu śruby od stalówek (to w sumie zależy od łba śruby i wymaganego łba w feldze, czyli od marki alufelg - np. VW stosuje ponoć łby kuliste w alu, ale znaczna większość alufelg jest pod łby stożkowe, czyli takie, jak śruby stalowe).

 

Co do parametrów śruby to do Megi I (II ponoć też wg jakiegoś użytkownika z forum - tak czytałem) winny pasować: M12x1,5 26,8mm stożek 60 stopni 19mm,

 

gdzie M12 to średnica (grubość) śruby (występują też 14, czyli grubsze),

1,5 skok gwintu (występują też 1,25, np. w Peugeot),

26,8 długość śruby (samego gwintu bez łba),

19 mm - rozmiar klucza do przykręcania (może występować też 17 mm i w sumie można zastosować też 17 mm, jeśli się taki rozmiar (17 mm) zastosuje, jedynie będzie trzeba mieć klucz 17 mm, a nie 19).

 

Podawajcie marki alufelg, będzie łatwiej ocenić, czy śruba pasuje - tyle z mojego skromnego doświadczenia :-D.

 

Co do śrub pływających to są one (z tego co wiem!) po to, by móc zastosować inny rozmiar felgi (inny rozstaw śrub), niż dopuszczalny), czyli inny niż 4x100 w przypadku Renault. Opcja podobno przez wielu uważana za nie do końca bezpieczną, ale zaznaczam, że podobno. Jeśli jest rozstaw 4x100, nie ma potrzeby stosować śrub pływających. Jeśli się mylę to mnie poprawcie :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w dziale Scenica mniejszy ruch z felunkiem to wstawię to samu tu, może szybciej dostanę odpowiedź.

 

"Panowie chodzę z zamiarem odkupienia 17" felunku do mojego Szczeniaka 1ph1 2.0.

Nazwijmy to że okazyjnie niejako mogę kupić takie 17"7j z oponami 225/40, ET to prawdopodobnie 25,

Felunek i tak będę lakierował jeszcze po swojemu, pytanie do znawców tematu, czy dużo bedzie modzenia żeby to poupychać? czy może też nie warto.

 

http://img1.classistatic.com/cps/kj/110407...32404gg_20.jpeg "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!