Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się opony 17 to ok 300 zł za sztukę, ale do 15 możesz dostać już 160 zł za szt. Ja kupiłem w tej cenie Dayton'y. Może to nie super firma ale miałem je w poprzednim aucie i nie narzekałem. Poza tym lepiej wydać więcej kasy na dobre zimówki, niż na letnie. Felgi aluminiowe 15 oryginalne renault można kupić na alledrogo już w cenie 600 zł za komplet. (Ja znalazłem za 580zł + 55zł za przesyłkę. Wprawdzie były zawalone jakimś smarem od środka, ale rys było bardzo mało.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam takie i złego słowa nie dam na nie powiedzieć http://www.ceneo.pl/2151382

Poprzednio miałem D210 czyli poprzedni model i również spisywały się bardzo fajnie.

Jak dla mnie to za ta cenę nie ma lepszych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alufelg to z tego co czytałem jest pewne ryzyko kupując z opcją przesyłki , gołym okiem może nie być widać czy felga była spawana , prostowana itd . Obawiam się że potem przy wyważaniu mogą być problemy .Tomik 1970, dzięki za podpowiedź , na pewno wezmę pod uwagę opony które podałeś w linku :mrgreen: Myślałem jeszcze nad Firestone Multihawk oraz Continentalach jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam takie i złego słowa nie dam na nie powiedzieć http://www.ceneo.pl/2151382

Jak dla mnie to za ta cenę nie ma lepszych :mrgreen:

Zgadzam się w 100%

(moje trochę węższe 185/65/15).

Jeśli chodzi o zakup na necie to oczywiście trzeba zadzwonić do gościa i zapytać na czy na 100% są proste, a potem dokładnie obejrzeć przy odbiorze od kuriera. Ja rozpakowałem każdą z osobna i oglądałem. Można pomierzyć odległości pomiędzy rantami w kilku miejscach miarką.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wszystkie rady , są one dla mnie bardzo cenne :mrgreen:

 

Jak kupie coś fajnego i porobię fotki całokształtu , dodam do odpowiedniej kategorii . pozdrawiam 8-)

 

Mam kolejne pytanie . Upatrzyłem sobie felgi z oponami oryginalne Renault , w których ET wynosi 43 , wyczytałem iż seryjnie w moim modelu auta ET jest równe 38 .Czy poprzez zastosowanie pierścieni redukcyjnych ( dystansów) jest możliwość założenia takich felg , jeśli tak czy jest sens takiego zabiegu czy lepiej szukać dedykowanych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Znalazłem ciekawą aukcję KLIK Chciałbym kupić takie lub podobne felgi jednak martwi mnie fakt iż średnica otworu centrującego która wynosi 70,4 jest inna niż powinna wynosić oryginalnie w moim modelu samochodu czyli 60,1 (KLIK )

Moje pytanie do was , czy jest możliwość założenia felg z aukcji którą podałem , a jeśli tak co muszę zrobić żeby tego dokonać.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi podejdą. Wpisz w allegro: pierścienie centrujące i wybierz odpowiedni rozmiar.

Nie podaję konkretnego linku, żeby nie było reklamy, poza tym, linki i tak za jakiś czas wygasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o pierścieniach redukujących ale czy one nie są po to żeby zmniejszyć ET ( osadzenie)?

Pytam ponieważ jestem w tym temacie laikiem :-P

No cóż , dziękuje w takim razie za pomoc, biorę się za poszukiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o pierścieniach redukujących ale czy one nie są po to żeby zmniejszyć ET ( osadzenie)?

W tym przypadku chodzi o dystanse, to co innego. Ty potrzebujesz do tych felg pierścieni centrujących.

 

P.S. Tam wyżej, Andrzej był szybszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a propo dystansów mam pytanko

aktualnie posiadam felgi z et50 i oponki 185/60 a mam w planach zakup opon 195/55. i teraz pytanie czy wystarczy wstawić pierścienie o szerokości 5mm (chyba więcej się nie da na piastę) czy może od razu dystanse 15mm (aukcja allegro) i czy wstawiać tylko na tył czy tył i przód. Mam dylemat a nie chciałbym niepotrzebnie wydać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taką rzecz. Znalazłem używane felgi, takie jak te: http://allegro.pl/show_item.php?item=1481136765

już się na nie napaliłem, bo myślałem, że to Alutec Storm, a to chyba ich podróba (różnią się bardzo niewiele). Czy te felgi z linku to są chinole? Warto je brać, czy sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!