Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum i nie wiem czy dobrze, że podpinam się pod ten temat, ale wydaję mi się że tematyka odpowiada mojemu problemowi.

Ostatnio stałem się posiadaczem meganki i muszę zakupić do niej letnie opony.

Mam 15 calowe alusy i moje pytanie brzmi czy kupić do niej profil 185/55 czy 185/60, co byście doradzili?,

Druga kwestia czy opony firmy Matador i Barum to dobry wybór?

 

Z góry dzięki za odpowiedź<piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch rozmiarów lepsze będą 185/55, jeśli chcesz taniej to wsadź 195/50. Co do marki to nie wiem jak nowe Barumy ale ja mam Bravurisy te pierwsze, i powiem szczerze, na mokrej nawierzchni nie dają sobie kompletnie rady. Może te nowe są lepsze. Co do matadorów to Ci nie powiem. Osobiście polecam Kleber Dynaxer hp2 i hp3. Miałem te pierwsze i opony żyleta, ojciec ma hp3 i też świetne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Teraz ja mam pytanko - Pacjent to Meggi I phII classic, felgi to alessio 7,5JX17H2 ,4X100, ET-35, opony MICHELIN PILOT PRYMACY 225/50/17 98Y.

 

Czy wejdzie i będzie w stanie sprawnie jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie wejdzie, za szeroka opona. Z przodu z wielkim bólem może się zmiesci (będzie trzeć przy skręcie) ale z tyłu będzie za mało miejsca.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" moga być, ale węższe. Ja mam 17", ale szerokość 6,5 cala. ET 49 + dystans 20mm (czyli ET zmniejszone do 39). Opona 215/45/17 z tyłu przy wydechu ma jakieś 2 mm luzu bo jest tam jeszcze nadkole plastikowe. Ranty błotników zagięte, żeby nic nie obcierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam dylemat, wertując nasze forum i odnośniki do kalkulatorów namieszałem sobie w głowie, ale do rzeczy.

Obecnie mam aluski oryginalne 15calowe Et bodajże o 43 J6 H4 (cokolwiek to H oznacza). Znalazłem interesujące mnie felgi też 15to calowe http://allegro.pl/okazja-felgi-rh-4x100-za-500-zl-wysylka-gratis-i2666996021.html?source=oo

oryginał 15 Et 43 J6 H4 Ot 60,1 Oponie opony185/65/15

Nowe 15 Et37 J7 H2 Ot 63 opony takie same

Reasumując wielkość felgi bez zmian Et akceptowalne (koło powinno się zmieścić), Felga szersza o 1 cal tez da rade otwór Jest większy więc dokupi się pierścienie(przejściówki)

Mam nadzieję ze na razie mam rację.

Problem który mnie nurtuje to że wyczytałem z kalkulatorze że przy feldze J7 powinna być szersza opona niż ta którą mam a nie zamierzam w najbliższym czasie kupować nowych opon http://www.kouki.co.uk/utilities/visual-tyre-size-calculator

7,0 cala I min szer 195mm I zalecana szer 205 - 215 mm I max szer.225 mm

Co o tym myślicie? Czy mam sobie odpuścić te felgi??? I nadal szukać takich ale węższych np. j 6,5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sebcio76, mam u siebie założone felgi 7 calowe i opony 185/65 dobrze to wygląda, jeżdżę dość dynamicznie i uwielbiam zakręty.... nie ma problemów, nie wyglądają na naciągnięte na felgę (jeśli o to chodzi). Producent zaleca 195 do góry z powodu ochrony rantu felgi przed obtarciami, obiciami, uszkodzeniami itp. Jak mogę coś zaproponować- jeśli będziesz kupował opony o tym rozmiarze to kup z kołnierzem ochraniającym felgę, ja niestety o tym nie pomyślałem, parę powrotów z imprez (autko prowadziła żonka) i na efekty nie trzeba było długo czekać- przytarte ranciki felg po parkowaniu... pomyśl o tym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli będziesz kupował opony o tym rozmiarze to kup z kołnierzem ochraniającym felgę

Witam Dziękuję za odp.

Co do kołnierza ochraniającego felgę wydaje mi się że w rozmiarze 185/65/15 on nie wysypuje, bodajże od profilu 55.

No i ten wzór RH Technic są wypukłe same w sobie więc będzie łatwo można je uszkodzić a codziennie parkuje przy krawężniku czyli chwila nieuwagi i będzie uszkodzona :D

 

W związku z "lękiem" o uszkodzenie alusów, nastąpiła zmiana koncepcji bo RH technic i ae tecnic nie wychodziły jako 6/ 6,5cala znalazłem coś takiego niedaleko mnie http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-15-w-bardzo-dobrym-stanie-i2752990888.html Tylko czy Et 35 nie będzie przeszkadzać czy nic nie będzie obcierać o zaciski, tarczę?

Byłem w dziale "Rozmiary felg i opon Megane" i w wersji PH II jest brak opisanego ET.

W M w wersji przed liftem "Et zalecane 36-38,to po lifcie nie jest podane( nie widzę) a fabryczne felgi aluminiowe mają Et 43

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Trafiła sie okazja cenowa (drogą wysyłkowa) na kupno alu jak na fotce. Rozmiar. 6,5j x 15, et 36. Czy bez problemu podejdą do MIphII :( chce na nie nadziac opony zimowe 185/60

thumb_hosting_zdjec_1352674764__llantas-15-renault-19-16v-speedline-190.jpg

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!