Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

OBRĘCZE KÓŁ Z LEKKICH STOPÓW (ALUFELGI)


Mistic

Rekomendowane odpowiedzi

Alu są 4x100, więc jest oki, Et37 czyli też da radę pytanie jaki jest otwór na piastę? Jeśli większy to trzeba dokupić pierścienie, w renówkach nasz 60,1mm. Ja odpuściłem sobie 7 calowe felgi uwagi ze trzeba by mieć szersze niż standardowe opony min 195, a ja codziennie parkuje przy krawężniku i łatwo by je można uszkodzić (*185/60/15).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moim zdaniem nie wejdzie, za szeroka opona. Z przodu z wielkim bólem może się zmiesci (będzie trzeć przy skręcie) ale z tyłu będzie za mało miejsca.

Guzik- wejdzie :P :mrgreen:

ja u siebie miałem 16' 7,5 z ET 35 i z przodu nic nie ociera wchodzi idealnie ( z oponą 205/50) z tyłu nie ociera do momentu aż nie usiądzie ktoś z tyłu :P hehe.

więc tamte 15 wejdą na luzie. De facto felgi 16' 7 z ET 37 i taką samą oponą wchodzą już idealnie i nic nie przyciera z tyłu nawet przy max załadunku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obcieranie obcieraniem, ale jak to będzie wyglądać. Taka szeroka opona na tak wąskiej feldze. Do takich opon, to co najmniej 7-7,5 calowa felga. Ten zestaw co podałeś, będzie wyglądał jak balon i prowadzenie na takich kołach też nie będzie rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie, otóż chcę sobie kupić do mojej Megane Kombi 2002 r. (silnik 1.6 16v) zimowe opony. Posiadam takie koła ->

REGULAMIN FORUM JASNO MÓWI O ZASADACH ZAMIESZCZANIA ZDJĘĆ NA FORUM :D

 

Pytanie brzmi: czy podejdą mi na te felgi opony 185/65/15 i będzie się ok sprawować ( nie będzie nic tarło )??

Oponki jakie chcę kupić to Goodyear UltraGrip8 ;)

Wcześniej miałem Mercedesa C180 W202 i tam miałem 195/65/15 i ich było mnóstwo na allegro, a 185/60/15 prawie w ogóle nie ma ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie tutaj i sprawdź o ile będzie oszukiwał licznik przy zmianie na większy profil. W pierwsze koło wpisz obecny rozmiar, w drugie koło wpisz nowy rozmiar. Jest to tak minimalna zmiana, że praktycznie tylko o to chodzi. Popróbuj z innymi rozmiarami, może coś lepiej wpasujesz, np. 175/65/15 lepiej by pasowały od tych co proponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie Goodyear'y UG8 185/60/15 i założę sobie je na aluski, a w późniejszym czasie dokupię stalowe 15" :D

Dzięki za info.

 

PS. Teraz wiem jak dodawać zdjęcia, sorki - takie przyzwyczajenie z forum w202 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tobiusz a miałeś alu z takim ET? Bezpieczne ET to 37. Z oponą 205/50r16 nic nie obciera, nawet przy ful załadowaniu auta i jego obniżeniu. natomiast ET 35 z takimi oponami, to już obtarte ranty i opona z tyłu. ale fakt, wtedy tył meganki wygląda meega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na lato 185/65/15 letnie i nic nie obciera i tez mam kombi felga 6,5j Et bodajże 50 (stalki z laguny). Na zimę bym się wąchał taki rozmiar ponieważ mało miejsca zostaje na błoto i śnieg wyrzucany spod kół ale wiem że koledzy z forum maja i smigaja. Kilka dni temu widziałem identyczna megi GT z oponami z przodu 195/60/15 a tył (uwaga) 195/65/15 czyli mega balon i tam było już masakrycznie mało miejsca miedzy opona a nadkolem. przy feldze 15 cali.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

przejrzałem większość wątków i nie mogę znaleźć nigdzie czarno na białym jaki rozmiar felg aluminiowych powinien być przy rozmiarze 15'.

Chcę zmienić stalówki na alusy i niewiem jakie wybrać - to znaczy jakie powinny mieć oznaczenia aby pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!