Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem jeszcze napisać, że gdyby według tego schematu nie działało to należy odwrotnie podłączyć przewodu od pinów 42 i 43 do cewki PK bistabilnego.

Tu poprawka, to co na czerwono w okręgu:

post-2372-0-29440300-1364166821_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.... Na przekaźniku jest nawet oznaczone gdzie ma być + by go ze spoczynkowej w drugą pozycję przełączyć. Wystarczy tylko krótki impuls, taki jak do siłowników zamka jest dostarczany. By powrócił do poprzedniej pozycji wystarczy impuls o odwrotnej polaryzacji.

Dlatego polecam te przekaźniki, bo do takich zabawek zasilanych równolegle z siłownikami zamków, (sterowanie z karty) nadają się idealne. Jak trzeba większej mocy na stykach, to wystarczy za nim zabudować już jakikolwiek, nawet zwykły samochodowy, jaki masz przy grzałce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Więc tak podgrzewacz zamontowany według opisów dostawiłem do tego diodę potwierdzającą działanie i przycisk wyłączający układ. Idąc tym tropem wpadłem na jeszcze jeden genialny pomysł przekaźnik ten spiłem również ze światłami pozycyjnym samochodu i teraz razem z otwarciem samochodu zapalają się światła pozycyjne a po zamknięciu gasną zaraz za tym przekaźnikiem dałem kolejny przekaźnik mono stabilny który rozłącza światła postojowe po pojawieniu się zapłonu a potem resztą zajmuje się czujnik zmierzchu. Co do szczegółów wykonania materiałów itp oraz zdjęć to inną razo postaram się coś dołożyć jak będę dysponował trochę większą ilością czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem wpadłem na jeszcze jeden genialny pomysł przekaźnik ten spiłem również ze światłami pozycyjnym samochodu i teraz razem z otwarciem samochodu zapalają się światła pozycyjne a po zamknięciu gasną

Jakoś nie czuję jakie to ma mieć zastosowanie w praktyce, poza dodatkowym wysysaniem prądu z aku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dwie diody led 1W czyli jakieś 700mA co dla aku samochodowego jest jakoś smieszną wartością, a dla mnie to informacja czy oby przypadkiem mój samochód pod blokiem nie stoji otwarty. (suma sumarum aku nie cierpi a ja mam bajer tak to można nazwać w uproszczeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie to informacja czy oby przypadkiem mój samochód pod blokiem nie stoji otwarty.

Teraz rozumiem znaczenie tego podłączenia...

U mnie takim widocznym z daleka sygnałem są lusterka zewnętrzne. Jak otwarte, to auto też, jak poskładane, to auto zamknięte.

 

Dodano: 19 kwi 2013 - 13:32

To tylko dwie diody led 1W

+ 2 żarówki tylne i rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej z tego interesu pobierają postojówki tylne tam siedzą zwykle żarówki bo inne nie mogą (szkoda) reszta to led więc dla aku nie jest to potężne obciążenie. A informacja fajna. Muszę tylko do tego wymyślić jakiś układ ewentualnie przekaźnik który w przypadku nie zamknięcia drzwi będzie rozłączał układ powiemcmy by było to jak naj bliżej fabryki po 20 min tak jak oświetlenie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie radia też tak jest odłączane.... można same postojówki zamiast z aku to z tego czasowego zasilać...

Można też, jeśli to tylko ma do sygnalizacji służyć podłączyć to tak jak masz teraz, a pomiędzy miejsce łączenia do postojówek i resztę fabrycznej instalacji wstawić zaporowo diody. Będą wówczas tylko przednie świecić. Można tylko jedną postojówkę w ten sposób podłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to w taki sposób rozwiązać ale jest kilka problemów. Chciałem to podłączyć pod oświetlenie wnętrza ale jest problem w postaci takiej że sterowanie odbywa się na obu biegunach na + oraz - więc musiał bym podłączać i masę w reflektorze z oświetlenia co mogło by zakłócić pracę lamp w trybie standardowym a raczej na pewno by ją zakłuciło. Radio natomiast ma wewnętrzny układ który je wyłącza po określonym czasie a dochodzi tam + stały z aku. Funkcja wyłącznika czasowego jest realizowana przez radio z magistrali CAN otrzymuje informacje o tym czy silnik pracuje czy nie oraz informację o prędkości z czujników ABS z jaką porusza się samochód i na tej podstawie aktywuje lub dezaktywuje wyłącznik czasowy oraz steruje głośnością radia.

Edytowane przez ciki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może tak być jak piszesz, nie polemizuję z tym, bo to logiczne... tyle tylko, że szybkość auta do radia jest potrzebna, by ewentualnie głośność zwiększać jak szybkość przekroczy ustalony zakres. To tak na marginesie, dla wyjaśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak w tym kontekście piszę, że prędkość tam jest po to by radio mogło zwiększyć głośność.

Dlatego mam zamiar wstwić tam taki przekaźnik który w razie konieczności rozłączy układ i auk odetchnie z ulgą :angry: hehe

 

 

P.S. Doprecyzowałem swój post wyżej tak by był zrozumiały bo faktycznie mógł być trochę pokręcony, tak by w przyszłości ktoś mógł bez problemu korzystać.

Edytowane przez ciki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!