Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III


mleno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupna auta. Poniżej dwa, które mnie zainteresowały

http://otomoto.pl/renault-megane-super-auto-zobacz-warto-C28195079.html

http://moto.allegro.pl/renault-megane-1-6-dynamique-i3108273579.html

Co sądzicie o nich. Celuje w benzynę, gdyż dużo nie jeżdżę. Dalekie trasy-rzadko. Jeśli można to prosiłbym parę słów o tych autkach, co je boli, jak ogólnie się sprawują. Jak wygląda sprawa z rozrządem, po ilu km zalecana jest wymiana i jej przyblizony koszt. Z góry dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zaskakuje w obu przypadkach to bardzo niskie przebiegi jak na auta sprowadzone, no i cena, jak na mój gust niska. Na pierwszy rzut oka nie widać nic niepokojącego. Trzeba zacząć od pozyskania VIN i sprawdzenia historii w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENAULT MEGANE 1.6 DYNAMIQUE

Brak tablicy rejestracyjnej z przodu mówi mi że z przodem coś na bank się działo... z tylu tablica jest na swoim miejscu. Pytanie tylko co się działo? Czy małe puknięcie czy cały przód wymieniany.

Na szóstym zdjęciu przy odpalonym silniku pali się check silnika, może to być nie skasowany przegląd, albo np. nie naprawiony sterownik po wywaleniu poduszek. Przyczyn może być dużo, podłączenie CLIPEM albo wizyta w ASO rozwieje nasze domysły.

post-24044-0-57597500-1364391142_thumb.jpg

 

 

Renault Megane SUPER AUTO ZOBACZ WARTO!!!!

SILNIK TO TRWAŁA SPRAWDZONA ,EKONOMICZNA W EKSPLOATACJI JEDNOSTKA NAPĘDOWA.

1.6 16V POZWALA NA DYNAMICZNĄ JAZDĘ PRZY NIEWIELKIM APETYCIE NA PALIWO OK 6- 8 L/100km

OCZYWIŚCIE UZALEŻNIONYM OD STYLU JAZDY KIEROWCY.

Mam ten silnik i takie rzeczy tylko w trasie w dużym mieście tylko i wyłącznie w okolicach 10l.

Na zajęciach nic nie znalazłem.

 

A co do przebiegów to poprzednik ma rację. Małe jak na autka sprowadzone. Nikt nie kupuje nowych samochodów aby jeździć nimi tylko w weekendy po zakupy. Dodałbym przynajmniej na plus po 80k km do każdego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim (granatowym) samochodzie dziwi mnie brak odblasków w tylnym zderzaku. A przebiegi? Ja mam samochód trochę ponad półtora roku i 19kkm przebiegu z racji tego, że przez 95% czasu poruszam się tylko i wyłącznie po Krakowie na uczelnię i do domu. Z tego wynika, że po 4 latach nie przekroczę nawet 50 tys.

Edytowane przez giziq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej brakuje osłony na silnik , nie wiem może to wynika z oszczędności firmy renault. druga brak zdjęcia pod maską wieć chyba coś do ukrycia:) Tzreba podjechać do ASO przed zakupe, lub poprosić Adama kornackiego przed zakupem o sprawdzenie Auta :!: Reszta to co przedmówcy brak tablicy z przodu,check,i podejrzane przebiegi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba auta są po jakichś przygodach.Oba miały naprawiane i przód i tył.Sądząc po stylu naprawy-chodziło o max. niskie koszty czyli szybko i byle jak.

Nie ma co się oszukiwać.Jeśli auto trafia do handlarza - z reguły musi mieć jakąś wadę/wady.Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda mało używanego i bezwypadkowego auta.A jeśli już takowe się trafia,to dzięki poczcie pantoflowej szybciutko znajduje nowego właściciela i to bez pomocy handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedym zauważyłem takie info:

DUZA NAWIGACJA W JEZYKU POLSKIM

 

Jak to możliwe bez ingerencji w oprogramowanie w aucie sprowadzonym z Holandii ? A jeśli wgrywali już nawigacje to mogli pozmieniać i inne rzeczy.

"Od niepalącej kobiety" to się nigdy nie nudzi :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!