Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupie dobrą Meganke II (2003) do 14 000zł?


UKANIO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie tego auta --> http://otomoto.pl/renault-megane-C27907583.html

Mianowice jakim cudem ma 53 tys km porzebiegu ? - zapewne ostro krecony licznie prawda?

Po drugie...skoro jezdzil jedną zimę to co sie z nim działo w pozostałe ?

Po trzecie czy, jeżeli jest homologacja na ciężarówke <kratka> tzn, że jako zwykly użytkownik mogę nim popylać czy należy zarejstrować go jako normalne auto bo tego nie ogarniam ciut...

a poza tym...powiedzcie co sądzicie o tej megi ;-)

 

http://tablica.pl/oferta/renault-megane-ii-klimatronic-panoramiczny-dach-otwierany-skora-luxus-CID5-ID2AmZp.html#155a7cffba;r:;s:

a tu znalazłem wieksze fotki Megi, która poprzednio prosiłem abyście ocenili :) może na większych zdjęciach będziecie wstanie się wypowiedzieć

Edytowane przez UKANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenia, trochę takie białawe, najechane ma więcej. Tym bardziej, że nie jest to I wł bo ma nowe blachy. Dodatkowo brak plastiku przy pedale gazu.

 

Dodano: 10 kwi 2013 - 18:33

a to, że jeździła tylko jedną zimę to pewnie oznacza to, że podczas reszty zim stała w garażu nieruszana, w co oczywiście nie wierzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma najechane więcej też mi sie tak wydaje...poza tym jakoś mi sie wierzyć nie chce, że ktoś kupil auto od I właściciela i postawił je w garażu zeby sie kurzyło i miejsce zawalało heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja mam megane II z 2005 i mam aktualnie 92tys przebiegu. Sprawdzane w serwisie i jest w 100% oryginalny. Tak samo jak i lakier. Więc idzie znaleźć dobrą sztukę :) Kupiłem za 14,5 :) Będę sprzedawał minimum za 16tyś ;) Jest po wymianie komp. sprzegła na sztywne koło, oleje filtry itp. Więc jeśli widzisz mniejszy przebieg oczywiście wiadome ze 30tyś na 2003 rok to wiadome ze cos jest nie tak ;) ale idzie znaleźć jeszcze konkretne auta ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej meganki.Kratka uniemożliwia korzystanie z pełnych możliwości przewozowych-nie rołożysz siedzenia tylnego.Z kolei dziki demontaż kratki to problem przy kontroli drogowej lub przy przeglądzie-kwalifikują to jako samowolną zmianę specyfikacji auta niezgodną z homologacją (po demontażu trzeba robić rozszerzony przegląd-nie pamiętam kosztów,ale chyba ponad 600 PLN).Co jeszcze.Auto ma 4 miejsca i niestety podlega ograniczeniom takim jak ciężarówki.Niemożność parkowania na chodnikach i ograniczenia prędkości np.podwyższenie prędkości w terenie zabudowanym odnosi się tylko do aut osobowych.

Minusy:coś działo się z przodem,krzywo siedzą drzwi l+p,nie widzę naklejek przy nadkolach,nadwozie 3D,kolor,brak klimy i wygląda na większy przebieg.

Co do tej z Holandii.Wygląda nieźle,chociaż wydaje mi się,że coś działo się z przodem.Nie widzę naklejek przy tylnych nadkolach czyli tył do weryfikacji.

Ciekaw jestem jaki przebieg deklaruje sprzedający.Albo ta megi dużo po mieście jeździła,albo ma grubo ponad 200 tys.

Wyposażenie-fajne,tylko czy wszystko działa?A co do tapicerki,to skóra czy ekologiczna "skóra".

Generalnie,na pierwszy rzut oka auto ciekawe,ale do dokładnego sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc Megi z kratką odpada, dzieki za szerokie informacje extreme666 bo ja pojęcia nie miałem, że tyle ograniczeń ma auto osobowe z kratką, "teściowa" ma...i się do żadnego z powyżej wymienionych chyba nie stosuje hehe

co do tej z Holandii to też właśnie przebieg zagadka, brak informacji co do tapicerki i ogólnie mało napisane na jej temat, bogato wyposażona ale cena jak dla mnie wtedy chyba zbyt niska bo biedniejsze wersje widzialem w podobnych przedziałach cenowych (13,5 - 14 tys) a przebieg mozliwe ze około 200 może mieć, bo na mobile.de mało kiedy za te pieniądze z tym wyposażeniem przynajmniej ja widuje takie autka najczęściej to 160 tys lub więcej. no nic szukam dalej dzięki za wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo będę sprzedawał moją, auto nigdy nie było bite ani malowane, możesz sprawdzać w dowolnym serwisie 2005.08 z 1.9 dCi 130/300 jak się przejedziesz to się wyleczysz z 1.6 auto zadbane i nie katowane, tylko musiałbyś troszkę dołożyć do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną nie mam możliwości dorzucać do budżetu...a wszystko wskazuje ze będę musiał z niego uszczypnąc ( chyba, że laptop tylko ma slabe dni hehe> także dzięki za propozycje ale niestety w ciagu najbliższych kilku miesięcy mój budżet stoi jedynie w miejscu. Diesel na te trasy co mam zamiar robić to chyba nie jest dobry wybór...no i w utrzymaniu podobno droższy tzn...częsci zazwyczaj Dieselowe sa drozsze...No i jechać na drugi koniec Kraju...doslownie na drugi bo w chwili obecnej mieszkam w 3mieście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja swoją megi 2003 2.0 16v sprowadziłem z niemiec za 12600 z opłatami + 500 recykling , rejestracja i ubespieczenie a dwa dni temu załozyłem do niej GAZ ,Naprawiałem jak narazie hamulec tylni.Także idzie sie w tej kwocie zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładna nazwe instalacji musze sprawdziac u goscia u którego zakładałem takze uzupełnie ta luke.koszt 2600.zadne katrolki niedaja o sobie znac,dodatkowo instalował emulator wiec z wskaznikiem paliwa nic sie nie dzieje ,narazie czekam jeszcze zeby sprawdzic spalanie no i po 500 km na regulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę od siebie ws zakupu w Niemczech czy w Polsce. Byłem osobiście w marcu 2011 w Berlinie, przejechałem masę placów z autami i nic. To co tam zobaczyłem też mnie trochę sprowadziło na ziemię:

1. 90% sprzedających na tych placach to Turcy (niczego im nie ujmując)

2. 90% aut na ww placach posiada albo obicia albo zdewastowane wnętrze

3. trudno znaleźć to co akurat szukasz, jak szukasz PB to same ON i odwrotnie

4. przebieg większości aut jest znacznie większy niż tych w ogłoszeniach w Polsce (golf 4 kombi, PB 300 000 km - 10 letnie auto) skąd to się bierze to trudno wyjaśnić ;)

5. w drodze z Niemiec do Polski mijaliśmy masę lawet z autami z którymi coś było.....

6. najgorsze to dać kasę handlarzowi, żeby coś przywiózł. On przywiezie na pewno, ale efekt może by inny od zamierzonego

7. kupujesz konkretne auto, nie rocznik według średniej ceny itp. Jeżeli auto jest w dobrym stanie to musi więcej kosztować

8. poszukiwania auta męczą, ale nigdy nie kupuj aby już kupić i miec spokój bo wtedy dopiero może się zacząć...

 

Ja swoje auto kupiłem w Polsce, 6 km od domu, od I właściciela. Jest ok. Może trochę się rozpisałem, ale może to pomoże.

 

p.s. na zdjęciach auta wyglądają znacznie lepiej niż w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki slavko_23 za wypowiedź, co do naszych zachodnich sąsiadów i autoplaców to juz wiele słyszałem w sumie więcej złego niż dobrego no i podobno tak kupić dobre auto to tak jak u nas z odrobiną szczęścia się da hehe :) auta na siłę kupić aby kupić i spokój mieć nie mam zamiaru kupować, nie spieszy mi się im później tym więcej na autko złotówek będzie, także podchodze do tego z trzeźwym umysłem bez " napalania" się bo chcę kupić w miare przyzwoite autko a to i z odpowiednią ceną się równa, a z racji ze jestem studentem z minimalną krajową płacą to nie chcę wpaść na minę inwestycyjną...w kwesti kupna PB to mam właśnie tak jak piszesz szukam benzyny a wszędzie sporo olejaków...ostatnio przekonywano mnie na Diesel a dokladniej na 1.9dCi..z tymże ja zostałem zrażony przez sporą część swojej rodziny do ON...podbno rozrząd i turbina lubi nawalić dość często no i części sporo droższe niż benzyna...

Może właśćiciele 1,9dCi mnie uświadomią jak to jest z tą Megii z taką jednostką napędową? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!