Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupie dobrą Meganke II (2003) do 14 000zł?


UKANIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem, od jakiegos czasu przeglądam forum, znalazlem kilka podobnych pytań ale dość wiekowych bo najświeższe z 2010 - możliwe ze przegapilem świeższe.

Zatem przechodząc do pytania zawartego w temacie, czy uda mi sie kupic dobra nie bita, nie malowana i sprawna Meganke II z 03'r. ? Jak przegladalem otomoto motoallegri i tablice to sporo tych modeli widzialem w cenie do 13 tys...podpalilem sie niesamowicie ale pozniej trafilem na Wasze forum i jak zaczalem czytac i przegladac Wasze opinie na temat danego modelu i to co na zdjeiach widzicie to troszke mi opadla szczeeka...

Kolejne pytanie - silnik. Z racji ze nie planuje bardziej ambitnych tras, raczej tak do 50km w oby dwie strony( zapewne tez nie co dziennie ) no i jazda po miescie ewentualnie obwodnica jak bedzie trzeba i 2 razy do roku wypad na powazniejsza eskapada do 500km w oby dwie strony sklonny jestem kupic benzyniaka tylko teraz 1.4 ? czy 1.6 ? Co polecacie ? Dodam ze jestem absolutnym laikiem, i chce kupic pierwsze auto...dysponuje kwota max 14tys na auto + oplaty zwiazane z oc ac :notacrook:

Kolejne pytanie ktore mnie nurtuje to czy szukac auta w kraju od prywatnego goscia/hanlarza czy moze lepiej sprowadzic z niemiec bo mam taka mozliwosc.

 

Prosilbym o jakies wstepne opinie i porady jakies Wasze wskazowki, podzielcie sie doświadczeniem z mlodszym kolega ktory od niedawna planuje zakup pierwszego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko odpowiedzieć na ostatnie pytanie: ja swojego kupiłem w Niemczech i wiem jedno: każde kolejne też tam kupię. Właśnie sobie nawet wczoraj zacząłem przeglądac ogłoszenia.

Niestety musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy Cię stać na auto z Nimiec. Po porównaniu zobaczysz, że auta w Niemczech mają cenę wywoławczą wyższą niż auto już sprowadzone w Polsce oferowane przez handlarzy, na których nie dość że ktoś chce zarobić to jeszcze poniósł koszty ich przywiezienia tutaj. Nie chciałbym Cię za bardzo martwić skąd ta różnica, bo może lubisz żyć w ułudzie, że własnie co kupiony samochód z Niemiec ma po 10 latach przebieg 80-90 tys. km i jest bezwypadkowy a nawet bezkolizyjny. HA! Istna perełka - a nasi handlarze to w czystej postaci filantropi (aaaa to i przy okazji Ci odpowiedziałem czy lepiej kupić od prywatnej osoby czy od handlarzyny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzałem na mobile.eu to jest szansa na sprowadzenie meganki II 03r. maksymalnie do 2500euro minimalnie 1600 euro ze stosunkowo niewielkim i prawdziwym przebiegiem(chyba) - 180tys - wydaje mi się, że to chyba nie wiele jak na 10 latka.

 

Z drugiej strony radzono mi właśnie że jeśli istnieje możliwośc sprowadzenia to sprowadzić. Orientujesz sie może jaki jest koszt sprowadzenia ? pomijając cene paliwa bo wroce na kołach. Czytalem gdzies ze powinienem zamknac sie w 2 tys zl ? prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od Twojego profilu, jak jesteś z duupnego kraju to jak można określić koszt sprowadzenia, przecież musisz tam pojechać i przyjechać.

Druga sprawa, to zaczął bym poszukiwania w kraju, nie mówię,że znajdziesz ale rozeznasz się w cenach i poziomie wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli meganka ma być,to patrz najpierw te kupone w kraju i od właściciela.Handlarzy i komisy omijaj z daleka.Oczywiście nie ma co odrzucać aut po stłuczkach czy obcierkach.Jeśli benzyniak to najprostszy 1.4 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik kwestia sprowadzenia....wyraznie napisalem ze nie liczac ceny za paliwo bo wroce na kolach...licze sie z tym ze paliwo wyjdzie nie wiecej niz 160e.

 

Jeśli chodzi o auta w kraju to sa laleczki zazwyczaj...140tys przejechane maksymalnie maja i sa z 2003r wiec wydaje mi sie ze liczniki sa krecone w kazdym przypadku, ceny wachaja sie od 10 do 16 tys...nadjdrozszy egzemplarz jaki udalo mi sie znaleść w woj warm-maz, kuj-pom i pomorskim kosztowal 16.900 rok 2004 wyposazoy podbnie do aut 03r. Podeśle kilka linków autek ktore mnie zainteresowały powiedzcie co sądzicie ;)

 

Numer 1 - http://otomoto.pl/renault-megane-piekna-meganka-C20541316.html

Numer 2- http://otomoto.pl/renault-megane-bezwypadkowy-niski-przebieg-C27734049.html

Numer 3- http://otomoto.pl/renault-megane-1-6-benz-klima-3d-czarny-C27877053.html

Numer 4-http://otomoto.pl/renault-megane-klimatronik-16-v-keyless-go-1-C27959413.html

 

extreme666 niestety 90% aut które oglądam to komis...ostatnio patrzylem na Tablicy, to prywatni mieli zblizone bardzo ceny a niekiedy nawet o tysiaka niżej....a wyposażenie takie samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że Niemcy nie wpadli na genialne pomysły aby w Polsce naprawić taniej auto po stłuczce niż u siebie a potem je sprzedać u siebie. Komisy w Niemczech opanowali Turcy, więc też kręcą z przebiegami. Chcesz kupić auto to powinieneś założyć sobie rocznik i wyposażenie i porównać ceny u nas i za zachodnią granicą. I wtedy będziesz wiedział, że dobre auto z prawdziwym przebiegiem jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka-wygląda na przynajmniej trzy naprawy lakiernicze (przód i tył).Kiepskie pasowanie elementów nadwozia.Dziwnie nie wyszło zdjęcie środka.Pod maską brak osłon akumulatora i gł.bezp./złącza.Jakoś nie widzi mi się to auto,w dodatku 3D i za tą kasę?

Dwójka-pierwszy raz był lakierowany cały przód,potem robiony sam zderzak.Tylny zderzak też jest po lakierowaniu.Wsólną cehą i przodu ityłu jest niedokładne pasowanie elementów.Jak na 103 tys.km przebiegu to auto jest zniszczone.Na plus polskie blachy.

Trójka-na pewno robiony przód i tylny zderzak i chyba dolna częś klapy,ale przy tym kolorze trzeba oglądać całe auto.Słabe pasowanie.Dodatkowo auto nie ma żadnych tablic.

Wnętrze nie jest zniszczone,ale coś na ten przebieg nie wygląda.

Czwórkę-odpuść sobie.Lakier dobierał chyba daltonista.Lakiernik nieźle zrobił cieniowanie,ale i tak widać,że i przód i tył robiony.Po wnętrzu dałbym przebieg sporo ponad 200 tys.km.

Szukaj dalej.Meganek jest sporo,wieć myślę,że wciągu pięciu-sześciu miesięcy coś znajdziesz.

Ja za swoją (sedan z 2003)pod koniec 2010 r. dałem 12.000 pln-auto krajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudijr - trochę zainswestować tzn ? Ja jakos student mam niestety ograniczony budżet i auto maksymalnie do 14 tys, reszta to drobne oplaty tj rejstracja auta + oc ac i jestem pusty hehe także szukam autka którym pośmigam troche zanim wrzuce w nie jakąś kase ;)

 

extreme666 - dzieki za fachową opinię dotyczącą owych obrazków dla mnie poza przebiegiem wszytsko bylo z nimi ok, ale jednak co fachowe oko to fachowe oko ;) z pewnością poszukam dalem sobie na to troche czasu planuje do pażdziernika mieć najpóźniej auto...mam nadzieję, że się uda ;) jak wypatrzę coś co mnie zaciekawi to wrzuce ocenisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ogloszenia.wp.pl/osobowe,Renault,Megane,Hatchback,benzyna,1598cm,2003r,33816984.html?S[mrk]=4&S[mdl]=632058&S[yf]=2002&S[yt]=2005&S[prv]=kujawsko-pomorskie&S[tp][0]=hatchback&S[tp][1]=sedan&S[fltp][0]=petrol&S[fls]=no&S[srch]=1

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

a o tej co sądzicie Pany ? ;)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

P_r_z_e_m_o - wystarczy kliknac w to co podkreslone a nie kopiowac...mi dziala ;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!