Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szybami w megane CC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z szybami w megane II CC a mianowicie nie działa mi opuszczanie tylnych szyb ( z przycisków na tylnych siedzeniach ) da się opuścić tył od strony kierowcy za pomocą przycisków kierowcy, nie da się mianowicie jej już podnieść po drugiej stronie nie działają w ogóle. Działa natomiast opuszczanie i podnoszenie wszystkich szyb przy dachu. Spotkał się ktoś z tym?? problem z przełącznikami?? Ale 3 naraz by poszły. Nie opuszczałem tyłu z 5 miesięcy bo wiadomo zima.

Przednie szyby bez zarzutów działają z obu stron. jakieś 3 miesiące temu miałem problem z hand free, nie działało otwieranie, teraz jest ok, czy to problem jakiego komputera ???

Edytowane przez wieczorny997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki jutro sprawdzę.

 

Dodano: 03 kwi 2013 - 07:44

a może mi ktoś mniej więcej powiedzieć gdzie ta wtyczka nie mam garażu a pogoda nie za ciekawa??

 

Dodano: 04 kwi 2013 - 19:20

Kostkę sprawdziłem i to nie to, gdzie jeszcze szukać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zajrzałem pod fotel okazało się że gąbki są całe w wodzie, rozebrałem 2 wtyczki i prysnąłem kontaktem, nie ma poprawy, możecie mi doradzić co robić, czytałem ze moduły przy silniczkach się psują ale to by mi nie działało opuszczanie szyb przy dachu. Dodam jeszcze że nie działa mi przycisk zamykania drzwi w klamce ( hand free ) od strony kierowcy- reszta ok. oraz posiadam komunikat na wyświetlaczu. "Pas de message memorise" oraz "Vidange a prevoir" miga klucz przy komunikat w tamtym roku chciałem skasować błędy nie dało się u 3 mechaników powiedzieli, że jakiś problem z kompem. ktoś pomoże??

Edytowane przez wieczorny997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesadże w kolejności to : nie ma błędów w pamięci i niedłógo wymiana oleju.

Jeśli wtyczki Ci zaśniedziały to kontakt mógł nie pomóc a co do silniczków to sterowanie ze wspólnego guzika idzie sygnałem cyfrowym w UCH natomiast sterowanie z guzików w "drzwiach" jest po przekaźnikach i tam jest 12V właściwie ciągle. Mogło Ci popalić ścieżki w sterownikach. Rozbierz i sprawdź. Zacznij od R2 leć krok po kroku. Ale nie po łebkach tylko co dotkniesz to doprowadź do świetności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod siedzeniem mam 2 wtyczki takie same i nie wiem która to R2, w sumie jak jedną wypiąłem to szyby w ogóle nie działały ( tył ) czyli mniej więcej wiem która wtyczka, wygląda bardzo ładnie chyba że gdzieś kable zgniły po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :P a możesz mi mniej więcej powiedzieć od czego zacząć? Pewnie rozebrać boczki i zobaczyć czy dochodzi prąd, jedną szybę da się opuścić ale nie da się jej już podnieść i podnoszę przyciskiem od dachu ( tzn wszystkie szybki ). Nie mam garażu więc będe musiał czekać na lepszą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ale gdyby to były moduły to na bank by nie chodziło sterowanie od dachu, a działa bez zarzutu. po drugie działa mi bez zarzutów opuszczanie szyby tylnej, nie da się jej podnieść. poczytałem forum i wydaje mi się że albo zgniła instalacja pod siedzeniem albo wtyczka, chociaż wyglądała ładnie wiec pewnie gdzieś instalacja padła

 

Dodano: 12 kwi 2013 - 09:39

witam ponownie udało mi się rozebrać wczoraj bok i tak dostałem się do wtyczki która w megane II CC wygląda następująco jak na zdjęciu, prąd dochodzi, czyli na czerwonym czarny bez zastrzeżeń - sprawdziłem połączenie pozostałych przewodów czy dochodzi sygnał ( z wtyczką do podnoszenia opuszczania z tyłu ) nie ma problemów, nie pomyślałem żeby sprawdzić z sterowaniem z przodu, ale pogoda mnie wygoniła do domu :P nie udało mi się wykręcić moduły przy silniczku dostęp był tylko nie wiem czy to zwykłą śrubka a śrubokrętem się nie udało. czy ktoś po tym może coś pomóc??

 

Dodano: 27 wrz 2013 - 09:00

wymieniłem moduł na działający, ale dalej nic szyba nie reaguje, ani podnoszeniem do dachu ani pojedynczym sterowaniem, czy mógł zepsuć się komputer?? czy za sterowanie szyb odpowiedzialny jest komputer ??

post-36174-0-89580000-1365752373_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Jestem posiadaczem Megane CC 1.9dCi z 2007r od tygodnia, i od dwóch dni mam problem z lewą tylną szybą. Przestała reagować na jakikolwiek przycisk i nie chowa się również przy składaniu dachu. Podejrzewam ze problem leży w zalaniu wodą ponieważ pojawił się po tym jak postała trochę na deszczu. Dzisiaj samochód postał kilka godzin na słońcu (było ok 22 stopni :) i na chwilę problem znikną, zaczęła normalnie pracować z przycisków i przy składaniu/otwieraniu dachu. Ale po ruszeniu samochodem znowu przestała działać :/ tym razem w pozycji opuszczonej :/ komputer nie pokazuje żadnych błędów i dach normalnie składa się i rozkłada mimo nieopuszczonej szyby.

Próbowałem się wczoraj dobrać do wtyczki R2 pod wykładziną kierowcy i sprawdzić czy nie jest zawilgocona(przeczytałem na forum żeby od tego zacząć), ale nie udało mi się do niej dostać - chociaż gąbki pod wycieraczką suche, sterownik od szyby natomiast jest suchy i nie widać żeby gdzieś pod boczek dostała się woda.

 

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i od czego zacząć szukać ? Byłbym wdzięczny za schemat elektryczny do Megane CC po Lifcie i schemat rozmieszczenia wiązki w aucie, bo nie mogę nigdzie w necie tego znaleźć :/

(jeżeli ktoś posiada instrukcję serwisową do tego modelu i chciałby odsprzedać to chętnie odkupię)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powitac

Rozbieralem dzisiaj tapicerke gdyz szyba od pasazera (jest to anglik wiec w polsce od kierowcy) przestala reagowac.

okazalo sie iz kostka wpieta w silniczek nie stykala. coz w tym wypadku problem dosyc prosty do rozwiazania

pozdrawiam konrad

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 30 kwi 2014 - 22:39

Pardone!

sié poprawié ale nie wiem jak...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!