Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szybami w megane CC


Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat, gdyż problem z szybami dopadł i mnie. Mianowicie chodzi o tylną prawą szybę. Nie można jej podnieść z przycisku na drzwiach kierowcy oraz z przycisku obok szyby. Opuszczanie natomiast działa. Podczas sterowania wszystkimi 4 szybami naraz, opuszcza się ona i podnosi razem z innymi bez jakichkolwiek problemów.

Co może być przyczyną takiego zachowania?

Pamiętam, że kiedyś, dosyć dawno temu, też coś z nią było nie tak i nie chciała reagować na przycisk. Jednakże wówczas ruszenie wszystkich 4 szyb naprawiło problem. Teraz już nie...

- sprawdziłem 4 kostki pod fotelami, nie za bardzo wiem jak się do nich dostać, ale poruszałem delikatnie kablami, docisnąłem wtyczki, nie zauważyłem najmniejszych oznak wilgoci w tamtych miejscach,

- odpiąłem na pół godziny akumulator,

Na razie bez rezultatów.

Proszę o wskazówkę gdzie szukać przyczyny zanim rozkopię pół samochodu, a problem będzie i tak leżał gdzie indziej...

 

Dodano: 06 maj 2014 - 21:31

Pogrzebałem trochę dalej i przeanalizowałem schematy. Wydają mi się jednak niekompletne. Nie potrafię znaleźć punktu oznaczonego jako B na moim schemacie uproszczonym. Skoro podnoszenie sterowane z modułu dachu działa, a nie działa sterowanie od przycisków, problem powinien leżeć gdzież pomiędzy punktami A i B. Niestety, w schemacie modułu sterowania dachem nie potrafię znaleźć wyjścia sterującego szybami.

Pomoże ktoś?

Sterowanie dachem.PDF

Sterowanie szybami.PDF

post-16107-0-01521200-1399404572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kilku słowach. Sterowniae przyciskami "w drzwiach" polega na podaniu masy na odpowiedni przewód, czyli zwykłe zwarcie do masy. Sterowanie z przycisku centralnego odbywa sie za pośrednictwem UCH i sterownika dachu, ten wysyła sygnał cyfrowy (tzw ramkę) na dodatkowy, piąty kabel przy sterowniku szyb. To są dwa supełnie odrębne i nie mające ze sobą żadnego związku procesy.

Tak więc, albo na któymś nie masz masy co w zasadzie jest mało prawdopodbne, albo padł sterownik szyby. To drugie - jak wynia z postów na forum jest bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W instrukcji serwisowej do Megane CC znalazłem taki opis podłączenia podnośnika szyb:

1. Sterowanie opuszczaniem

2. Sterowanie podnoszeniem

3. Masa

4. + akumulatora

5. Nie używana

6. Zezwolenie na działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydzielono z innego tematu i scalono z tym.

Czesc wam

Mam megane mk2 cabrio angielska wersja

Czytam wasze posty i probuje na przerozne sposoby uruchomic tylna szybe od strony kierowcy. rozlaczylem i spryskalem kostkę przy zawiasach zamienilem przełączniki w panelu w drzwiach sa sprawne próbowałem przyuczyc szybe i nic nie pomaga.

Najzabawniejsze jest to ze szyba dziala tylko za pomoca pprzelacznika w podlokietniku tego do skladania dachu.

Mozecie cos pomoc prosze

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, zaakceptowałeś regulamin, to proszę się do niego stosować. Na tym forum używamy polskich znaków. Przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiar

Chciałbym tylko ze na kompie nie mam polskich liter tylko na telefonie ale ok postaram sie być poprawny i pisać z telefonu.szkoda tylko że nie dostałem żadnej odpowiedźi.

 

To proponuję koledze zapoznać się dokładniej z regulaminem forum, jaki został zaakceptowany podczas rejestracji a dokładnej co trzeba zrobić aby być zwolnionym z polskich znaków. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalrohde, nikt nie odpisuje, ponieważ problem z szybami jest powszechnie znany i wiele zostało już na ten temat napisane.

Zapoznaj się z tym tematem, do którego przeniosłem Twoje wypowiedzi. Dotyczy on konkretnie opisywanego przez Ciebie problemu. Podano tu co konkretnie należy sprawdzić, od czego zacząć w pierwszej kolejności. Niestety nikt nic nowego nie wymyśli, powodów usterki może być kilka, ale należy je najpierw wszystkie sprawdzić. Inaczej tego nie naprawisz.

Ja osobiście obstawiałbym zaśniedziałe złącze R2 pod fotelem kierowcy (częste usterka w naszych autach) bądź moduł sterownika szyby do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Jako że to ja założyłem ten temat powiem co u mnie zdiagnozował elektryk, powiedział że wszystko w instalacji ok, a zepsuty jest tylko sterownik szyby. Kupiłem drugi z CC i podłączyłem nic nie pomogło, sprawdziłem go na drugiej szybce i jest ok. Oznacza to, że coś się stało na instalacji. U mnie jeszcze nie łączy z modułu panelu do dachu ( jedna szyba nie reaguje ) przyciskami cały tył bez reakcji. Zastanawiam się nad kupnem używanej wiązki z takiego autka. Czy różni się wiązka w zależności od rodzaju silniki lub opcji?? Jaki może być koszt wymiany wiązki??

 

Dodano: 10 sty 2015 - 11:23

Witam, chciałem zapytać czy ktoś uporał się z problemami szyb. ja chyba zakupie używaną wiązkę koszt około 300 zł muszę tylko zapytać jaki jest koszt jej wymiany u jakiegoś mechanika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

piszę, ponieważ przeszperałam całe forum i nie znalazłem podobnego przypadku. W mojej cc jest odwrotnie wszystkie szyby działają bez problemu zarówno z panelu kierowcy jak i poszczególnych szyb. Nie otwierają się natomiast z konsoli między fotelami ani podczas operowania dachem. Gdzie szukać przyczyn w takim wypadku?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

albo padło BSI albo jakiś kabelek się uwalił. Niestety nie pamiętam już który to jest, ale raczej napewno szara wtyczka w BSI i chyba pin nr 8, trzeba po schematach polatać.

Prawie na pewno w tym temacie http://megane.com.pl/topic/41896-domykanie-szyb-w-cabrio/page__view__findpost__p__316532__fromsearch__1 pisałem który to kabelek, ale musisz sam poszukać

Edytowane przez subratri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem nowy, więc sorry za pytania, ale każdy nowy kiedyś zaczyna :)

Powiedzcie mi gdzie te wtyczki R2 czy coś innego znajdę pod fotelem? Jak do tego się dobrać? Mam problem z tylną szybą w Megan 2 CC (wersja Angielska) Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Opiszę mój problem z szybami w mojej Megane II CC.


Po kliknięciu przycisku z panelu centralnego pomiędzy siedzeniami szyby opadają do końca.
Ale kiedy w trakcie opuszczania szyb z przycisku centralnego kliknę przycisk ponownie tylna lewa szyba otwiera się do końca natomiast trzy pozostałe zatrzymują się.

Po przytrzymaniu przycisku szyby zamykają się poza szybą lewą tylną.

Zamknąć szybę lewą tylną można tylko za pomocą przycisków z panelu kierowcy bądź z przycisku pasażera po lewej stronie.

Jest jednak jeden haczyk można to zrobić przyciskając odwrotnie przycisk jeżeli chcemy zamknąć szybę musimy trzymać
przycisk w dół jeżeli chcemy otworzyć szybę trzeba trzymać przycisk w górę.

 

Edytowane przez Zoom82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, też mam problem z tylnymi szybami w megane cc 2 mianowicie nie opuszczają się z żadnych przycisków przód i tył nie martwił bym się tym ale z lewej strony się nie domknęła do końca około 1 cm zabrakło. Zobaczę co z tymi wtyczkami o których mówicie. Oby pomogło. Napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!