Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I ph II kontra Scenic II


rycho57

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup Scenica I ph II, rocznik około 2002 - 2003.

Zastanawiam się jednak, czy nie lepszym wyborem byłby Scenic II ?

Jednak dużo nasłuchałem się o zawodnej elektronice w ScenicII i tylko z tego powodu rozważam zakup Scenic I.

Czy jednak czynię słusznie ?

Może jednak warto zakupić pojazd technologicznie nowszy ?

Może obawy o elektronikę w ScenicII są nieco przesadzone ?

A może trzeba szerokim łukiem omijać Scenica II i namierzać Scenica III ?

Naprawdę nie wiem co robić...

Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupuj zadbaną jedynkę po lifcie zamiast zajechanej II przed liftem. (auto jednak starsze więc i przebiegi mogą być większe) Wprawdzie sceniola II za te pieniądze już zakupisz nawet w dobrym stanie jednak trzeba się trochę naszukać. Obawiać się nie ma czego przy S II, tym bardziej, że S III też są elektroniką naszpikowane, a do tego mają masę niedoróbek, o których możesz na forum przeczytać. To pisali ich właściciele.

Wiadomo że boimy się tego czego nie posiadamy, jednak lektura postów posiadaczy też wiele do myślenia daje. Ja na S II nie mogę narzekać i czy to na mojego poliftowego, czy przedliftowego którego syn dosiada. A ten drugi był za niecałe 15 tys. zakupiony. Taki się akurat trafił w 2 dni od decyzji o zmianie auta. Swojego szukałem ponad pół roku i 2 lata wcześniej kosztował ponad 2 razy tyle..

Szukać porównywać i podchodzić do tego na spokojnie i bez obaw. A resztę użytkownicy forum podpowiedzą i czasami ocenią już po fotkach z ofert, czy warto się danym egzemplarzem zajmować ..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem lepiej poszukać Scenica I ph II z końca produkcji, a to co zostanie przeznaczyć na tkz pakiet startowy, czyli rozrząd, oleje filtry, czy chociażby komplet opon, bo mało kto sprzedaje z dwoma kompletami opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic I a Scenic II to tak jak jechać drogą dziurawą i autostradą. Przecież to zupełnie inne konstrukcje i inne osiągi. Ja szukałbym II :)

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Scenic II będzie młodszy, to z pewnością atut.

Jakie są jednak główne różnice pomiędzy ScI a ScII ?

Pytam bo się nie znam, a wiem tylko że ScII jest najeżony elektroniką.

Aha, rozważam tylko benzynę.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne różnice to nowsze auto z nowszymi rozwiązaniami, dla mnie wygodniejszy jest SII zawsze to jednak będzie subiektywna ocena. Wygoda jest jednak szczególnie za sprawą tej elektryki i elektroniki, której w starszym tyle nie było, a której Ty się boisz.

Najlepiej byś sam pomacał i jednego i drugiego, spróbował jazdy jednym jak i drugim i sam ocenił który lepszy dla Ciebie. Różnic wizualnych raczej nie trzeba opisywać bo widoczne gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę szukając Scenica II:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

- czy lepszy byłby poliftowy, czy raczej nie ma różnic ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

- w którym roku pojawił się ScII poliftowy ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

- z którym silnikiem (tylko benzyna) ?

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na forum opisane, takie pytania już niejednokrotnie padały, nie zmuszaj nas do ponownego pisania tego samego.....

Na forum jest też dostępny i obowiązujący regulamin, a w nim wytyczne jak pisać posty.....

Nie chce mi się już poprawiać, następne pisz jak należy albo będą kasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam bym kupił scenica II. Kto z posiadaczy S II chciałby się przesiąść do jedynki??? :)

Jedynka to już trzy epoki do tyłu. Mi już moja dwójka jest archaiczna (pod względem wyglądu i wyposażenia) i zaczynam myśleć o III.

A tu Wy radzicie kupno jedynki. Dziwię się.

Czy Wam dwójki dały popalić awaryjnością aż tak by z niej rezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!