Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogranicznik prędkości/Regulator prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mamy pytanie dotyczące Ogranicznika prędkości/Regulatora prędkości.

Z tego co zaobserwowałem w moim Renault Megane działa mi Ogranicznik prędkości (ustawiam np. że maksymalna prędkość to 100km/h i wszystko pieknie działa). Nie umiem jednak włączyć Regulatora prędkości i tu rodzi sie pytanie czy można miec w samochodzie tylko Ogranicznik prędkości czy jesli działa mi ogranicznik a nie działa Regulator to znaczy ze cos po prostu jest zepsute ??

 

Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest jeden przełącznik trójpozycyjny: regulator (żółta kontrolka) - wyłączone - ogranicznik (zielona kontrolka) wiec powinieneś mieć obie funkcje - przynajmniej tak jest u mnie

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze kolega athlon64x4 - jak jest ogranicznik to powinien rownież być regulator. A jak nie działa to na serwis.

Regulator - po przełączeniu przełącznika w tą pozycje powinna zapalić sie kontrolka na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Witajcie :)

Tak jak piszesz po przełączeniu na regulator pojawia sie kontrolka na desce ale nie moge ustawić żądanej prędkości - co w przypadku ogranicznika robie bez problemu. Cóż zapowiada sie więc wizyta w serwisie :/

Patrz regulamin o zasadach cytowania..

To nie forum VW, by dopuszczone było przedrzeźnianie przedmówcy...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giziq Starałem się ustawić tempomat juz w trakcie jazdy a na liczniku miałem ok 100km/h wiec to chyba jednak faktycznie cos popierniczone w systemie.

Jak tylko bedę miał czas i podjade do serwisu dam znać co powiedzieli ;)

Edytowane przez szlaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt poprawka, przy 40km/h. U mnie całkiem nie dawno nie działał ani tempomat ani ogranicznik. Dodatkowo pojawiał się komunikat "Skontroluj regulator prędkości/ogranicznik prędkości", wymienili mi na gwarancji jakiś czujnik przy pedale gazu i już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. U mnie jakoś dziwnie. Jak jest za niski bieg do prędkości to nie da rady włączyć regulatora. Na 6-tym biegu wywala. ustawić się nie da a jak dam z przycisku "R" w kierownicy to natychmiast wywala. Nie wiem czy to jest prawidłowe zachowanie? Autostrada 140km/h i piąty pieg w "automacie lub szósty bieg i "butem go".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!