Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wskaźnik paliwa przy gazie


robertadam

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Sebulerbin

Mam pytanie. Czy emulator w megane scenic 2 rozwiąże problem z "ZNIKAJĄCYM PALIWEM"

No i jak kupił Kolega jakiś emulator i założył do siebie? Też jestem na etapie poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym linku to są emulatory wtryskiwaczy. Wpisz w wyszukiwarke "tank fopper" i kup coś KME albo Landi Renzo, ewentualnie z AC czyli Stag.

Ja u siebie mam taki Landi Renzo Na razie jedyną wadą jest złączka, która się na polskich drogach rozłączyła i pół zimy nie działał. W Holandii pewnie działał cały czas :-(

Edytowane przez biniubak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Sebulerbin

No i kupiłem jakiś czas temu emulator http://allegro.pl/emulator-tank-fopper-landi-renzo-nowy-gwarancja-i3194159572.html podłączył mi to gazownik, ale niestety sprawa nadal wyglądała tak samo. Paliwo na wskaźniku uciekało. Co ciekawsze po odłączeniu emulatora wskaźnik paliwa wrócił na swoje prawidłowe położenie (czyli zaczęło wskazywać więcej paliwa). Odesłałem na reklamacji emulator, przysłano mi drugi, ponownie pojechałem do gazownika, założył i dalej to samo. Pomyślałem... może coś źle podpiął więc pojechałem ejszcze do elektryka. Elektryk sprawdził też- mówi że wszystko jest dobrze podłączone wg. schematu, ale neistety wg. wskaźnika paliwo dalej ucieka tak jak i miało to miejsce przed jego założeniem. Ktoś miał podobny problem, bo mam już dosyć... Nie wiem czy odsyłać i domagać się zwrotu pieniędzy czy coś da się jeszcze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swój emulator uprościłem. Był to ten emulator z czasowym przekaźnikiem, który po odpaleniu silnika na kilka sekund podawał informację o pełnym baku, czyli zastępował pływak rezystorem 20ohm. Gdy się zepsuł, zacząłem się zastanawiać, czy nie da się tego zrobić prościej.

No i się da. Wystarczy jeden zwykły przekaźnik i rezystor ok 320ohm. Jak silnik jest zgaszony pływak jest zastąpiony rezystorem i komputer widzi totalną rezerwę. Po odpaleniu silnika przekaźnik odcina rezystor i na powrót podłącza pływak w baku. Konputer momentalnie aktualizuje poziom paliwa myśląc że go dolaliśmy w czasie gdy silnik był wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebulerbin

Nel ja wiem, ze tylko podczas rozruchu. I podczas rozruchu wskazówka wraca na to samo położenie, które było przed wyłączeniem auta. Wiec podczas jazdy opada wskazówka czyli normalne, no ale po uruchomieniu nie zwiększa się ilość paliwa.

Marek 07 dzięki jak coś będę szukał. Najpierw uporam się z tym "starym".

Lewy dla mnie to to już wyższa elektronika...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!