Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"wycieranie sie" szyby przedniej


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy ktos z was ma taki objaw, ale u mnie zauwazylem (przebieg ok 40tys) ze przednia szyba ma juz dosyc widoczne "smugi" od wycieraczek, stosuje raczej dobre piora bo valeo silencio, wymieniam regularnie, w ciagu roku dwa razy, a rysy ciagle powstaja...

czy mozna temu jakos zapobiec??? jest jakis sposob na to??? poza oczywicie wymiana przedniej szyby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dbasz o to zeby piora jak najmniej piasku i brudu scieraly? tzn czyscisz piora i dokladnie przednia szybe od czasu do czasu?

 

przy kazdym myciu szyba jest standardowo myta raczej dokladnie, a i piora przy okazji przecieram... tak jak kazdy...

takie "zuzycie" szyby nie jest raczej norma przy takim przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na naszych zapiaszczonych drogach to norma.

Kto się stosuje, że sypki ładunek trza zakryć plandeką a jak już zakryją piasek to i tak dziurami w burtach się sypie :evil: Nie wspomnę o tych co prosto z budowy na drogę walą - a kto umyje koła - po co samo się "otrzepie" :evil:

Ja pióra przecieram prawie codziennie, że nie wspomnę o wymianie przynajmniej raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na naszych zapiaszczonych drogach to norma.

Kto się stosuje, że sypki ładunek trza zakryć plandeką a jak już zakryją piasek to i tak dziurami w burtach się sypie :evil: Nie wspomnę o tych co prosto z budowy na drogę walą - a kto umyje koła - po co samo się "otrzepie" :evil:

Ja pióra przecieram prawie codziennie, że nie wspomnę o wymianie przynajmniej raz do roku.

 

ok ok to wiem ale ojciec ma seicento ktore ma 70k km, ma gow...ane piora i nie ma wytartej szyby w takim stopniu jak moja meg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj. Zawsze mam w bagażniku butlę z wodą i kiedy jest sucho, zmywam wpierw brud i kurz (także z wycieraczek), a dopiero potem używam spryskiwaczy, kiedy szyba jest wilgotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

 

ok rozumie Twoj tok postepowania, ale chyba cos musi byc nie tak ze ta szyba jest tak bardzo delikatna, jezdzilem kilkoma samochodami i w żadnym nie musialem specjalnie czyscic wycieraczek (oprocz przetarcia raz na jakis czas) przed kazdym wlaczeniem. w zadnym tez nie mialem takich wytarc przy tak nieweilkim przebiegu.

jesli mam duza ilosc kurzu na szybie to nigdy nie puszczam wycieraczek na sucho...

 

idac dalej mozna by popasc w nonsensy typu, nie bede wlaczal wycieraczek wogole bo mi sie szyba wytrze:)))

auto jest do jezdzenia i w zadnym do tej pory nie musialem az tak delikatnie obchodzic sie z piorami wycieraczek...

 

[Proszę nie cytować 1:1 postu, na który się odpowiada bezpośrednia pod nim - Prezes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!