Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ogrzewanie - tylko z dmuchawą.???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To jest moja pierwsza zima tym autem,więc pytam tych którzy mają już kilka za sobą.

 

Odpalam rano,dmuchawa na 2 auto się nagrzewa ,jest ciepełko,wyskakuję na A4 2500 obr.muzyka mruczy(ja jeszcze śpię),wyłączam dmuchawe (wkurzające buczenie) i po chwili....

[shadow=darkblue:ebbfd818c4][/shadow:ebbfd818c4]syberia.

[shadow=orange:ebbfd818c4][/shadow:ebbfd818c4]Czy to normalne w tym modelu?(dmuchawa zawsze musi chodzić???)

Wcześniej miałem astrę II i ogrzewanie przy odpowiedniej prędkości działało samoistnie .

Pozdrawiam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na to:silnik gorący , 120km/h,wyłączam dmuchawę - syberia!!!,włączam na 2 lub 3 i sachara!!!

Czy u Ciebie jest podobnie.

Pozdrawiam. ;-)

Moje pytanie - czy podczas jazdy na trasie (z odpowiednią prędkością)

musi chodzić [glow=blue:0d1b6355fc]dmuchawa[/glow:0d1b6355fc].?????(aby w aucie było ciepełko)

Prosze napiszcie jak jest u Was.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam silnik. A dmuchawe zawsze mam włączoną .Wogóle nieprzeszkadza.

 

Nierozumiem kolegi Ratana1 ,dlaczego przy 120km/h wyłącza dmuchawe??

 

Może silnik dmuchawy faktycznie buczy,jakiś liść haczy o śmigła wentylatora prawdopodobnie.

 

przecież :

1.dmuchawa nawet jak jest ustawiona na minimalne obroty,to wcale jej niesłychać.(minimalnie)

2.jak jest wylączona,to popewnym czasie powinny szyby parować,i wiadomo,zimno.itd

 

Także ,wiadomo,jest wskazane obroty dmuchawy ustawic na 1(minimum),i oczywiscie otworzyć doplyw swieżego powietrza z zewnątrz.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ,wiadomo,jest wskazane obroty dmuchawy ustawic na 1(minimum),i oczywiscie otworzyć doplyw swieżego powietrza z zewnątrz.

 

U mnie musi być 2 na 1 jest zimno :-P

 

Wcześniej miałem astrę II i ogrzewanie przy odpowiedniej prędkości działało samoistnie,włączony obieg zewnętrzny,ogrzewanie max i jest ciepełko bez dmuchawy :mrgreen:

 

Podkreślam chodzi o jazdę na trasie.

 

Astrą zrobiłem 200tkm,w większości po autostradach,przyzwyczajiłem się że w aucie leci (nie cenzura...) muzyka albo mam ciszę,a tu jakieś buczenie :!::mrgreen:

 

Pozdrawiam ;-)

Proszę na przyszłość bez niecenzuralnych wstawek nawet w domyśle - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratan1, " ten typ tak ma".Niestety te modele nie mają samoistnego nawiewu, tak ja miałeś w Astrze. Jak masz ręczną klimatyzację to na "0" też nie działa (w innych modelach renault jest troszkę inaczej).

U mnie musi być 2 na 1 jest zimno
- ja też tak mam. Ale połapałem ustawianie: prędkość nawiewu a moc grzania. Jest to denerwujące ale da się wyżyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratan1, " ten typ tak ma".Niestety te modele nie mają samoistnego nawiewu

Właśnie o to mi chodziło :->

Jest to denerwujące ale da się wyżyć.

No cóż,trzeba będzie się przyzwyczaić :-? :-P

 

Pozdrawiam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawie dmuchawe to dmucha ciepelko nawet na chlodnym silniku
masz ogrzewanie postojowe??? U mnie zaczyna dmuchac cieplym po ok.5km,mam tez diesla,a z t
Czy to normalne w tym modelu?(dmuchawa zawsze musi chodzić???)
ego co sie orientuje to na krotkich odcinkach jest zawsze niedogrzany.To jest calkiem normalne w wiekszosci aut.Tak na marginesie co Ci przeszkadza dmuchawa?Przeciez na autostradzie silnik,toczenie opon i wiatr sa bardziej slyszalne.Chyba,ze jak pisal kolega Bolek G
Nierozumiem kolegi Ratana1 ,dlaczego przy 120km/h wyłącza dmuchawe??

 

Może silnik dmuchawy faktycznie buczy,jakiś liść haczy o śmigła wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samoistne ogrzewanie, ciekawe pojecie. Nie ma czegoś takiego, porostu jadąc powietrze było chwytane i wtłaczane do kabiny(zła konstrukcja). Dla mnie to strasznie wkurzające, jedziesz szybko a ci wiucha mocno. Uważam, że konstruktorzy celowo to wyeliminowali, tak jak sobie ustawisz tak wieje. Na 2 jak sie jedzie 100km/h nie jestem w stanie usłyszeć wentylatora. jak masz wkurzające buczenie to masz pewno zepsuty wentylator.

maper jeżeli chodzi klimatyzacja musi być włączony nawiew, w manualnej i aut również. Nie znam samochodu w którym jak dasz na 0 zostawi włączoną klimę, ponieważ spowodowało by to uszkodzenie układu klimatyzacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!