Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam mały (duży) problem. A mianowicie po wymianie płyny chłodniczego w mojej megance mam gdzieś wyciek. Nie wiem tylko za bardzo gdzie on jest. Byłem w warsztacie gdzie wymieniano mi w/w płyn, lecz rozłożyli ręce - nie maja pojęcia gdzie wycieka ten płyn. Rura którą spuszczali płyn jest ok. Oczywiście do chłodnicy nie można się za bardzo dostać nie rozbierając połowy samochodu. Problem jest o tyle dziwny, że przez pierwsze trzy dni po wymianie płyny wyciekało go ok 1 litra dziennie. Następnie przez ok 10 dni wycieku i ubytku płynu brak. Nie wyciekał! Następnie dziś znowu zauważyłem brak płynu w zbiorniku wyrównawczym. Co może być przyczyną tego wycieku. Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie taką ilość płynu byłoby widać. Napewno otworzył się tobie termostat i z tego względu opadł poziom płynu chłodniczego. Ponieważ podczas wymiany obieg jest zamknięty. Albo padła uszczelka pod głowicą i woda jest w misce olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie oczywiście nie mieli czasu by sprawdzić, co to za wyciek. Ale po moim opisie wskazywali na pompę wody. Dziwne, ponieważ pompa ponoć była wymieniana wraz z rozrządem przy ok 100 tys. chyba, że zostałem oszukany przez osobę, od której kupiłem ten samochód. Powracając do wycieku to jest on widoczny pod samochodem. Widać jak kapie spod samochodu, lecz za bardzo nie mogę się tam dostać bez rozebrania połowy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po wymianie płynu nie dokręcili Ci odpowiedrznika i sobie cieknie?

Znajuje on się z boku, po prawej stronie silnika(patrząc od przodu) i wygląda jak nakrętka na wentyl.

Jeżeli cieknie właśnie tam, będziesz miał płyn na ożebrowaniu skrzyni biegów.

 

Pozdrawiam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różni się czymś nowa (oryginalna) od zamiennika (oprócz ceny?), zasada działania jest taka sama, a w kieszeni więcej talarków na broo :mrgreen:

A ta stara to jakaś popękana jest ? Czy cieknie na wężu gumowym przy chłodnicy, a Panowie w ASO chcą stara na prywatę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!