Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tunel środkowy a wymiana linek


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Właśnie mocuję się z linką ręcznego. Nie mogę jej wyjąć tutaj przy dźwigni ręcznego. Zdjąłem ten plastik z góry przy dźwigni lotniczej ale jak dla mnie za słaby dostęp. Albo po prostu nie wiem czym przecisnąć tą linkę przez ten otwór by ją w bok wysunąć. I pomyślałem żeby wyciągnąć cały tunel by mieć lepsze dojście. Odkręciłem dwa wkręty które go z tyłu trzymają i tył tunelu unosi się ale z przodu dalej go coś trzyma. Czy trzeba rozbierać jeszcze przedni kokpit by wyjąć tunel środkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1370104469__demontaz_konsoli.jpg thumb_hosting_zdjec_1370104429__demontaz_konsoli.jpg

 

Jednak do demontażu linek ręcznego nie trzeba zdejmować całego środkowego tunelu, wystarczy zdjąć tylko ten plastik. Może to będzie pomocne w zobrazowaniu jak te linki są zamocowane:

thumb_hosting_zdjec_1370104734__linki_recznego.jpg

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za schematy. Wcześniej tylną część tunelu podniosłem no i dostęp jest już w miarę. No i teraz mam problem z czynnością jak na ostatnim Twoim foto:) Czyli z odpięciem linek. Jak je wypiąć z tej blaszki? Mam taki rozwieracz do pierścieni segera ale on za słaby. Nie wiem czym powiększyć otwory w tej blaszce by móc wypiąć te linki. A jeszcze potem tam przyjdzie wsadzić nowe... Nie wiem czy trzeba być jakiś pudzianem czy trzeba mieć odpowiednie narzędzia ale na tą chwilę nie wiem co dalej robić :o Ale tak to fotki przednie, nie ma co :o Dzięki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi coś zasugerować w tym temacie, nie posiadam megane i nigdy tego nie widziałem jak to tam wygląda. Jednak wydaje mi się, że aż tak skomplikowane to na pewno ie jest, być może jest jakiś "myk", który trzeba wykonać, ale to już może wypowie się ktoś kto miał z tym styczność. A tak z mojej strony dodam, czy ta nakrętkę służącą do naciągu kolego popuszczał, żeby te linki luźne były?

Takie coś jeszcze znalazłem: http://megane.com.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1401

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odkręciłem nakrętkę i odczepiłem na zacisku przy kole :o Już jest wszystko luźne. Mam problem z wyjęciem tu właśnie co podałeś fotkę. U mnie to trochę inaczej wygląda. Załączam fotkę. W kółko na czerwono wziąłem z czym mam problem. U mnie jak widać jest mniejsza szczelina. Nie wiem czy ktoś to zacisnął bardziej czy co. Strzałką zaznaczyłem w którą stronę trzeba wypchać linkę. Tylko, że tam jest gruba blacha i jak to rozgiąć to nie wiem. Jedyne co mi do głowy przychodzi to powiększyć tą szczelinę kątówką. Tylko co potem zrobić żeby po założeniu nowej linki nie wypadała jak będzie duży otwór?

post-56328-0-99403300-1370164813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wytargałem tą linkę ale dopiero po całkowitym wyjęciu tunela środkowego - tak by zrobił się dobry dostęp. A potem jak już było jak podejść to we dwie osoby rozgięliśmy trochę tą blaszkę i poszło. Swoja drogą rozwiązanie sromotne, tym bardziej że jak się przyjrzeliśmy to widać, że to jest fabryczne wykonanie.

Dzięki! :o

 

Dodano: 19 sie 2013 - 10:07

To było tak, że ktoś coś tam kombinował, spawał itd. :o Mój mechanik przerobił to po swojemu tak by było to możliwie najbardziej zbliżone do oryginału :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć, czy ktoś pomoże rozwikłać ten problem? Można jakoś skrócić tą linkę czy próbować to jakos złapać po "januszowemu" . Chciałbym nadmienić, że ręczny tak działał od momentu zakupu przeze mnie (2 lata)

IMG_20180409_190353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!