Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom Carminat LIVE - Mapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę że temat powstał jakiś czas temu, teraz to ja się borykam z nawigacją Tom Tom Live.

Chciałbym prosić o potwierdzenie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem ...

Kupiłem auto bez karty pamięci w nawigacji, kupuje kartę pamięci i umieszczam ją w nawigacji, odpalam auto wówczas utworzy się na karcie potrzebny plik. Następnie biorę kartę do komputera, uruchamiam TT Home zakupuję np. mapę europy ... i już wszystko powinno działać?

 

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Jest dokładnie jak piszesz postępuj zgodnie z poleceniami z tomtom home Kup tylko kartę sd min 4 gb bo mapa całej Europy jest dość duża ponad 3 GB i powinno bez problemu działać.

Kartę włóż jak radio będzie wyłączone, następnie wyjmij kartę jak wyłączysz radio np po ok 5 min. Do kompa i Tom Tom Home

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Widzę że temat jest dość rozległy i każdy dodaje coś od siebie. Zakupiłem dziś Megane III grandtour z Niemiec. Navi jest po niemiecku i mapy też z owego kraju. Czytam te posty i powiedzcie mi czy dobrze rozumiem że po zakupie map one będą przez cały czas współgrać z navi czy tylko na okres jakiejś tam ważności a potem trzeba wykupić subskrypcję od nowa?

Drugie pytanie. Jak następuje zmiana mapy niemieckiej na oryginalnej karcie SD na polskie mapy. Pytam bo nie chcę sobie niczego zepsuć swoją niewiedzą.

Jeśli cokolwiek źle przypisałem lub napisałem, wybaczcie. Jestem nowy i uczę się zarówno Megany jak i tego forum :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz nawi tt czy tt live

 

W nawigacji zmień na początek jeżyk na polski później sprawdz jaką masz pojemność obecnej karty SD jeżeli chcesz mapę całej Europy to naj lepiej karta większa jak 4 GB mapa całej europy trochę warzy Później do auta ze sformatowaną kartą jak włożysz kartę to włącz nawi poczekaj chwilę na SD utworzy się plik Wyjmij kartę korzystjąc z Menu nawi "Wyjmij kartę" - postępuj zgodnie z instrukcją jak pozwoli na wyjęcie karty idz do kompa zainstaluj program TomTom HOME załóż konto i kup mapę jaką chcesz np całej europy na 1,5 roku za ok 325 zł i jak się mapa ściągnie zrób kopię zapasaową na HDD i później do auta włóż SD i włącz nawi - trochę pomieli i wszystko powinno działć bez zarzutu - W menu można wybrać z jakiej mapy chcesz korzystać znajdziesz napewno sprawdz jak to zrobić w instrukcji - tam wszystko jest opisane. I tyle miłego urzytkowania auta. Pozdrawiam

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz żę na 1.5 roku. Interesuje mnie jeszcze czy po tym okresie navi z mapami dalej będzie działało czy będzie stop całości. Tzn czy po upływie tego okresu dalej będzie można jeździć na tych mapach.

Co do mojej navi to nie wiem jeszcze jaka to jest. Jak się dowiem napiszę. Kartę SD mam 2GB oryginał od renault.Mapy jakie mi zostały w spadku to Italia i pakiet DE AT CZ.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Tomsonn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc lepiej zainwestować w pojemniejszą kartę niż ta oryginalna 2 GB? Mapy po upływie okresu subskrypcji dalej będą nawigowały tylko trzeba będzie zapłacić jeśli będę chciał je kolejny raz zaktualizować? A jak wygląda sprawa fotoradarów i ostrzeżeń o ruchu na drodze? Karta jest przypisywana do konta tylko raz i jedna czy można wiele ich na jednym koncie mieć?

Pierwszym krokiem jest włożenie pustej karty do navi, ona tan zainstaluje co potrzeba resztę się robi na zainstalowanym na kompie TOMTOM HOME??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup większą kartę bo mapy mają coraz większą pojemność, jak skończy się subskrypcja kupujesz kolejną żeby mieć aktualne mapy. Fotoradary też można choc nie zawsze aktualizowac przez TT Home. Do konta przypisywane jest urządzenie(w tym przypadku wyświetlacz nawi) zawsze rób kopie bezpieczeństwa na kompa bo jak się coś stanie z kartą SD to kupujesz nową zgrywasz wszystko przez program na nowa SD i działa. Tak jak pisałem wcześniej nowa karta idziesz do auta nawi zapisuje tam plik - i później w ttHome kupujesz mapy sciągasz wszystko zapisuje się na SD i kopia bezpieczeństwa na dysk twardy i pożniej do auta i nawi śmiga

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić większą kartę ale nie musisz.

W TTHome, kupioną mapę możesz "pokroić" tak aby weszła na kartę, na obszary z których będziesz korzystał.

Oczywiście w dowolnym momencie możesz ten podział modyfikować dogrywając czy kasując obszary mapy lub przenieś wszystko na inną np większą kartę.

O kopie zapasową dba TTHome.

Radary najlepiej przygotować sobie we własnym zakresie, te od TT nie są zbyt aktualne.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

TomTom zaleca karty SD, natomiast ktoś na forum wspomniał, że podobno SDHC również działają. Planuję kupić dwie karty (jedną na mapy, drugą na TomPlayera). Czy nadadzą się 2 x 4GB SDHC, czy koniecznie musi być SD? Proszę o opinię kogoś, kto już to sprawdzał u siebie.

Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i ja się wtrące, jak dobrze zrozumiałem można np. przerzucić zakupione mapy na drugą kartę i zainstalować je w innym aucie ? Czyli robimy zciepkę i mapy kupione z jednego konta mogą hulać w kilku samochodach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!