Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak podświetlania przycisków sterowania szy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam pytanie. Wczoraj gdy wracałem swoją "Renówką" wieczorem do domu zauważyłem że nie mam podświetlonych przycisków do otwierania szyb.

Kupiłem nie dawno autko i w dzień nie zwracałem na to uwagi, i teraz pytanie.

Czy możliwe jest aby wszystkie te żaróweczki były spalone? czy może gdzieś jest jakiś bezpiecznik? aczkolwiek bezpieczniki poprzeglądałem i wszystkie okey.

Proszę o podpowiedź, jeśli żaróweczki to nie ma problemu wymienię wszystkie, ale jak kupię wymienię i nie będą świeciły? może jest jakiś sposób aby sprawdzić czy są dobre żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, wyjmujesz przycisk ściągasz to co naciskasz, podważasz z boku. I masz takie małe żaróweczki z wąsami. 1 -3 zł zależy pd sklepu. Wymiana bez lutowania. Te żaróweczki u mnie wytrzymały 5 lat. Są też tu przyciski www ve-ga .pl.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Panel wyciągnąłem, żaróweczki miałem w ręku ale nie widać czy są spalone, i dlatego pytam czy to możliwe że spalone we wszystkich drzwiach.

Jutro kupię sobie nowe żaróweczki tylko boję się że jak wymienię to nadal będzie ciemność :(

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli w przyciskach szyb, to wstaw rezystory 1K ( nawet ciut większe, by za mocno nie świeciły) i będzie OK i na długo.

To samo dotyczy wszystkich już gotowych ledów, które zazwyczaj są przygotowane na 12V. Najlepiej od razu je "dozbroić" w dodatkowe rezystory, by przerobić je na 15V.

Świecą nadal mocno, a nie przepalają się.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapturki ograniczają i zmieniają barwę światła przy żarówkach. Stosując diody nie trzeba niebieskich kapturków zakładać.

Tak w moim sceniolu drugim świecą same diodki z odpowiednimi rezystorami, wstawione w przyciski:

http://fotka.megane.com.pl/?v=160220dzd.jpg

Co do nagłego przepalenia 3 innych żarówek... Nie zrobiłeś zwarcia przy wymianie tej jednej??

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!