Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wysokie spalanie 1,5 dci


jakubs

Rekomendowane odpowiedzi

Konwil - widzę po opisie że mamy te same auta mam tylko nadzieję że nie grafitowy Czy w swoim masz relingi srebrne bo nie wiem jakim cudem ale ja nie mam i strasznie żona ubolewa

 

Szary Eclipse zdaje się :) Relingi i klamki srebrne (mimo iż bez HF...)

 

Wracając do spalania, to dzisiaj tankowałem i:

1. zatankowałem ponad jeden litr więcej niż pokazywał komputer (zawsze ze 3x odbijam)

2. finalnie wyszło mi 7,4 l/100 km (czyli zgodnie z 1. realnie trochę mniej)

 

Kolega ma osławione 1.9 TDI i po przejechaniu z roboty do Wieliczki (przez zakorkowane Rybitwy) ze średnią prędkością 24 km/h otrzymał wynik spalania z 7-ką z przodu. Nie ma więc silnika, który pali 4-5 l/100 km w mieście. Chyba, że jeździmy nocą :-)

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

 

Jak tam w CRO? Dojazd spokojny? Nawiazujac do tematu jak spalanie na takiej trasie wyglada?

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.13 - cytowanie

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazd OK - jechałem: Cieszyn, Bratysława, trasa 86, Słowenia (13,5 km), Zagrzeb, Makarska. w sumie 1198 km

autostrady płatne - Słowacja i Chorwacja.

spalanie w trasie 4,8 - 5,0/100, ale na autostradach nie przekraczałem 110 km/h. widoki ładne więc nie gnałem na siłę. i tak miałem nocleg na Węgrzech.

na miejscu ON po 9,38 Kn

 

P.S. z usterek - spalana po drodze żarówka od światła mijania :)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary Eclipse zdaje się Relingi i klamki srebrne (mimo iż bez HF...)

 

No to dokładnie ten sam mam :)

Ja mam HF, klamki srebrne i jak tak czytam katalogowe wyposażenie no to się zastanawiam dlaczego nie mam relingów srebrnych. Chyba allegro odwiedzę bo już pytałem na tym szrocie od francuskich aut koło Forda i Reno na Powstańców Wielkopolskich ale niestety nie mają takich. Ciężko podobno dostać.

Co się nie robi dla szczęśliwej żony :)

Może będzie kiedyś okazja spotkać się i pooglądać, porównać nasze Meganki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie kiedyś okazja spotkać się i pooglądać, porównać nasze Meganki...

Nie ma problemu :) A widziałem taką jak Twoja na Klinach w sobotę.

 

Aby nie zbaczaać zbytnio z tematu: w weekend zrobiłem ze 60 km po Krakowie (pustym) i wyszło mi 6,4 l/100 km. I to miasto, i tamto miasto - a różnica ogromna, gdyż nie jestem w stanie zrobić poniżej 7, gdy jadę rano do pracy (18 km, po przekątnej obszaru miejskiego)...

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu A widziałem taką jak Twoja na Klinach w sobotę.

 

No to to jest moja :) jak na Klinach to moja :)

 

Aby nie zbaczaać zbytnio z tematu: w weekend zrobiłem ze 60 km po Krakowie (pustym) i wyszło mi 6,4 l/100 km. I to miasto, i tamto miasto - a różnica ogromna, gdyż nie jestem w stanie zrobić poniżej 7, gdy jadę rano do pracy (18 km, po przekątnej obszaru miejskiego)...

 

No dokładnie natężenie ruchu ma spory wpływ.. Ja staram się jeździć ustawiając na komputerze aktualne spalanie i uczuć się w których przedziałach obrotów i na których biegach jest optymalnie szczególnie w mieście bo poza miastem to diametralnie spalanie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gielar: z tempomaten, hakiem, składanymi lusterkami i CZARNYMI relingami? :) Nawet ją oglądałem, bo byłem na spacerze z dzieckiem i wtedy żona dawała jeść małej, a mieszkam na Ruczaju :)

 

I coby kompletnie nie zboczyć z tematu, dodam jeszcze że takie spalanie wychodzi mi na PB 95 z Tesco. Całkiem w porządku paliwo. A Ty gdzie lejesz do swojego?

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gielar: z tempomaten, hakiem, składanymi lusterkami i CZARNYMI relingami? Nawet ją oglądałem, bo byłem na spacerze z dzieckiem i wtedy żona dawała jeść małej, a mieszkam na Ruczaju

Tak to ta :) No to moją już poznałeś :) przyjechała z Włoch więc stąd te rany w niektórych miejscach, nie miałem jeszcze czasu się tym zająć

 

I coby kompletnie nie zboczyć z tematu, dodam jeszcze że takie spalanie wychodzi mi na PB 95 z Tesco. Całkiem w porządku paliwo. A Ty gdzie lejesz do swojego?

Ja od dłuższego czasu jakies 1400km Shell diesel nitro + (założyłem nawet wątek na ogólnym o tym, co sądzą inni o tym paliwie) wierząc w jego definicje to mam nadzieję że faktycznie oczyszcza wtryskiwacze, bo raczej w większą moc czy inne marketingowe chwyty to nie bardzo. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tankuję od początku w Tesco, poza dwoma wyjątkami -> StatOil Diesel Gold (na >12 000 przejechanych już km). Spalanie mam cały czas podobne, osiągi auta również, nic się nie dzieje (niedawno był "na komputerze" w ASO), poza tym - cena obrzydliwie niska... Być może mam za mało fantazji na ulepszone paliwa, ale wg mnie szkoda przepłacać, niemniej w razie niepewności co do jakości lokalnej konkurencji - jak najbardziej (stąd ten Gold u mnie...).

 

PYTANIE:

Ile wg Waszego doświadczenia, drogie Koleżanki i Koledzy, wynosi różnica w spalaniu pomiędzy jazdą z AC i bez w 1.5 dCi? Ja mam automat i do tej pory nie jestem pewny... :) Z kolei kolega ma Lagunę I phI (1998) 2.2 dT i twierdzi, że jest to 0,8 l/100 km (również klima automatyczna).

 

To trzeba zorganizować większe spotkanie :) :) Jeszcze 44lucas ma podobne autko, które widzę codziennie z okna swojego mieszkania, ale Kolega się nie odezwał w swoim temacie, więc nie wiem - może się przestraszył, czy co :) (oby nie). Generalnie widzę, że albo mam szczęście do krakowskich użytkowników Forum, albo po prostu większość z nas mieszka w PD części miasta.

 

Pozdrawiam,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!