Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wysokie spalanie 1,5 dci


jakubs

Rekomendowane odpowiedzi

W moim również: program auto 20 - 22 stopnie. Wynik z trasy w mieście jeszcze nie sprawdzałem.

 

 

Jako ciekawostka nawiązująca do tematu tego wątku. Zakończyłem właśnie swój etap doświadczalny.

Wyjeździłem równe 100 litrów (shell diesel nitro+) na odcinku 1 580km. Z czego 400km to trasa, reszta miasto - Kraków.

Średnia wyszła 6,5l. Co do klimatyzacji przyjmuję mniej więcej że na połowie z tego dystansu była włączona.

Edytowane przez Gielar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to i ja swoje trzy grosze dodam, patrzysz na wskazanie zegarów czy sam mierzysz spalanie?

U mnie jest tak: scenic II spalanie jazda mieszana głównie trasa prędkość różnie 90-120 spalanie od 4.6 do 5.3 (przeważnie powyżej 5), autostrada 90-130 ok 5.6 (Raz tylko sprawdzałem) to są orientacyjne wyniki oczywiście, pomiar robię programikiem na telefonie Fuelio zawsze tankuje do pełna i wpisuję po każdym tankowaniu km i ilość oleju, bo komputer to zaaaaaawyża że ho ho.

Początkowo po zakupie autka to nawet w panikę wpadłem patrząc na zegary auta, nie wiem może ktoś wie jak je skalibrować?

A obenie autko u mechanika chyba panewka niestety... ale i tak zostaję przy Sceniku kocham to autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie dane podaje z komputera na wyświetlaczu. Jeśli zawyża no to tylko się cieszyć.

Nawiązując do mojego wcześniejszego postu Teraz mam 1 800km przejechane(220km dołożyłem po mieście) pojawiło się na chwile 6.6l gdy jeździłem na klimie ale później znów spadło na 6,5l już bez klimy kilka dni i tak trzyma. Więc chyba już mogę stwierdzić że moja w mieście pali w przedziale 6.4 do 6.7. Z używaniem klimy w 40% przy ustawieniach 20 - 21 stopni automat.

 

Muszę w takim razie zatankować kiedyś do pełna i później po jakiś 100 czy 200km dolać i przeliczyć. Bo skoro zawyża to muszę się dowiedzieć o ile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą, to komputer w większości przypadków zaniża i przy dystrybutorze wychodzi że więcej. W moim meganie jest na odwrót jak u Mmisiu. Komputer pokazuje u mnie wartości wyższe o jakieś 0,4-0,5 litra i mnie to dziwiło że tak dużo może palić dopóki nie sprawdziłem przy dystrybutorze i okazało się że jest w normie.

 

Ostatnio postestowałem i przy przepisowej jeździe, 70% trasa, wyszło 4,4 średnie. Na trasie uzyskanie poniżej 4 litrów jest bezproblemowe.

 

Wartości są bez klimatyzacji.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie uzyskanie poniżej 4 litrów jest bezproblemowe.
ale to chyba chwilowe podajesz, bo przecież ile trasy byś musiał jechać, by mieć takie spalanie. trudno zaliczyć np. 30 km trasy, do spalania średniego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek ma racje. Im dłuższy odcinek przejechany tym ta średnia jest bardziej wiarygodna. Wiadomo że warunki na drodze też są różne można przejechać 50km pod górę i 50km z górki.

Dlatego moim zdaniem przejechanie trasy np. 400km daje już miarodajny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek twój wynik to mega średnie spalanie. Każdy rodzaj pogody, trasy, itp. Prawdziwe spalanie średnie.

Dlatego szkoda że w naszym Renówkach komputer nie ma opcji mierzenia drugiej wartości. Jeżdziłem kiedyś Seatem Ibizą i miała 2 liczniki do wyliczenia spalania. Można był sobie jeden prowadzić np. jako spalanie średnie na bardzo długim odcinku (jak Ty właśnie) i drugi np. do spalania tylko na trasie jadąc gdzieś w dalszą podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale moment, o co chodzi ? Jeżeli wsiądę w auto, przejade całe 30km płynnie i komputer pokaże 3.8 litra, to mogę uznać to za spalanie średnie na trasie tak czy nie ? Można uzyskać poniżej 4 litrów ? można. Diesel o większej pojemności nie uzyska takiego wyniku przy tych samych warunkach.

 

 

Wyjeżdżam z domu, jadę 18 km do pobliskiej wioski, zrobie na tym odcinku śr. 4 litry. Wracam z powrotem, tak samo. W inny dzień jadę do miejscowości oddalonej o 45 km, średnie wyjdzie 4 litry. Powrót to samo, no więc czy nie mogę stwierdzić, że średnie na trasie mam 4 litry ?

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam problem ze wskazaniem zbyt wysokiego spalania chwilowego i średniego , co może być przyczyna ? od kilku dni pokazywało średnie w granicach 9-10 l/100km a dziś zaczęło systematycznie rosnać nawet na postoju ciągle wzrasta już osiągnęło poziom 20L, zmniejsza się automatycznie dystans do przejechania i tak w 10 minut pracy na postoju dystans spadł z 240 km do 70 , wskaźnik stanu paliwa jest niezmienny jak jadę to spalanie chwilowe zaczyna pokazywać dopiero od prędkości ok 30-40 km/h i od razu wskazuje powyżej 12 litrów

 

Scenic II 1,9 dci 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aptece pracujecie że takie pomiary robicie?? Musiałbym mieć coś z głową, by się setnymi a nawet diesiętnymi częściami litra przejmować

Mój ostatnio jak zaglądałem miał spalenie w granicach 7,5 litra było to zimą w ubiegłym roku, cały czas z włączoną klimą w automacie, światłami i czym tam popadnie, radio, CB, zmieniarka, nawigacja na stałe itd. Do tego ciężka noga i jazda wkoło komina. Od tego czasu nawet nie przełączałem na inne wartości komputera, bo mnie to nie interesi. I tak ile mu wleje tyle spali, jeszcze nie wywalił komunikatu, że ma za dużo i nie mam tankować.. Benzynowiec spaliłby pod moją nogą w takich warunkach zapewne 11- 12 litrów. Już sama ta świadomość jest zadowalająca.

Co do liczników dziennych, to można zliczać w aucie do 9999km. Potem wartości same się zerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aptece pracujecie że takie pomiary robicie?? Musiałbym mieć coś z głową, by się setnymi a nawet diesiętnymi częściami litra przejmować
a my mamy głowy OK, patrzymy na spalanie i nie przejmujemy się zbytnio :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!