Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wysokie spalanie 1,5 dci


jakubs

Rekomendowane odpowiedzi

Na trasie uzyskanie poniżej 4 litrów jest bezproblemowe.

Uważaj by Ci bak nie przebrał jak zacznie produkować paliwo i pluć nim do pełnego baku.

Jak na razie przebiłeś wszystkich w konfabulacjach, nawet tych z pozamykanych podobnych tematów.

a my mamy głowy OK

Autoocena........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój ostatnio jak zaglądałem miał spalenie w granicach 7,5 litra było to zimą w ubiegłym roku, cały czas z włączoną klimą w automacie, światłami i czym tam popadnie, radio, CB, zmieniarka, nawigacja na stałe itd. Do tego ciężka noga i jazda wkoło komina. Od tego czasu nawet nie przełączałem na inne wartości komputera, bo mnie to nie interesi.

 

chwalisz się czy żalisz ? bo wg mnie nie ma czym za bardzo. Styl jazdy gaz na max - hamulec itp każdy jeden potrafi.

Czy ktoś się czymś tutaj przejmuje ? dzielimy się informacjami.

 

Jeżeli nie wierzysz to zapraszam do mnie, przejedziemy się i sam zobaczysz, wtedy gadka będzie inna.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przypnę się do wątku, rano wróciłem z zakopanego do Gdańska, ponad 8 godzin jazdy!!!!!! Moja obserwacja jest taka .... jak złapię tych %^##!!!! z Włocławka to zabiję godzinę jechałem przez to zad..... Panowie z Wocławka to nic osobistego. Spalanie było sympatyczne ok 4,5-4,8/100 do momentu gdy nie przekroczyłem 120 km/h, ale że miałem już dość przeleciałem A1 od Torunia do Gdańska ok 160-170 km/h i chwilowe nie spada poniżej 9 ogólnie średnia z 730 km wyszło 5,8 nie jest źle ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiboc, na podobnej trasie (KR -> GPU) miałem bardzo podobnie (5,6 l/100 km) - niestety autostrady i tego typu prędkości (jechałem podobnie) zabijają oszczędność.

 

A co do Włocławka, to polecam jazdę przezeń. Ale tylko w nocy :D Byłem tam ok. 2:00 i nie było źle. Ten remont się ciągnie od 2010, kiedy jeździłem tam na budowę przy Anwilu. Niemniej panowie w mundurach jak zwykle stali, jak zwykle w podobnym miejscu - mimo remontu i nocy...

 

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przypnę się do wątku, rano wróciłem z zakopanego do Gdańska, ponad 8 godzin jazdy!!!!!! Moja obserwacja jest taka .... jak złapię tych %^##!!!! z Włocławka to zabiję godzinę jechałem przez to zad..... Panowie z Wocławka to nic osobistego. Spalanie było sympatyczne ok 4,5-4,8/100 do momentu gdy nie przekroczyłem 120 km/h, ale że miałem już dość przeleciałem A1 od Torunia do Gdańska ok 160-170 km/h i chwilowe nie spada poniżej 9 ogólnie średnia z 730 km wyszło 5,8 nie jest źle ale....

Masz skrzynię 6-tke? Jeszcze tymi prędkościami nie miałem przyjemności jechać. Na naszych drogach ciężko zachować jednostajną jazdę. Nie dziwię Ci się że przycisnąłeś jak była okazja.

Z tą oszczedną jazdą to nie ma co przesadzać też, trzeba korzystać z możliwości auta :D szczególnie na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz skrzynię 6-tke?

Nie skrzynia 5 biegowa , zastanawiałem się jak by to było z 6 i spalaniem . Przy takich prędkościach silnika praktycznie nie słychać bo wiatr tak wyje że zagłusza.

Uwaga dla potomnych opony musza być dobre, w moim aucie na wiosnę do wymiany. Złapałem uslizg koła na kałuży przy 160km/h jakoś odruchowo zrobilem dalikatną kontrę i wyprowadziłem auto no ale osrane majtki zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ESP nie masz :D

 

BTW - jechałem kiedyś kawałek z prędkością ponad 170 km/h (a może 180 km/h). ze skrzynią piątką masakra, to czyste katowanie tego słabego silniczka...

zauważyłem, że na autostradach prędkość ok. 110 km/h to najlepszy wybór między przyzwoitym spalaniem, a w miarę szybkim przemieszczaniem się. tyle, że ja 80% każdej jazdy to mam włączony tempomat :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 biegu przy 140 - 150 jest cicho. Można swobodnie rozmawiać i nie czuć predkości. Spalania przy tempomacie nie pamiętam ale wydaje mi sie że ok. 5.5 (chwilowe) pokazywał najcześciej komputer na płaskim odcinku. Na 100% nie potwierdzę.

Ogólnie przyznam że bardzo miło jestem zaskoczony dynamiką auta na 6 biegu. Przyspieszanie przy wyzszych prędkościach jest bardzo dobre jak na bieg o którym sie pisze ze jest to bieg ttylko do obniżenia obrotów i hałasu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no esp nie mam , tak jak tempomatu do którego mam wszytkie elementy tyle że trzeba poskładac i Clipem go. Licznik pokazywał odcinkami 170-180 ale jako nowomodny patrzylem tez na nawigację i tam ż GPS pokazywało że maks jechałem coś ok 175 km /h. Ogólnie to nie zdarza się mi tak gnać ale... jakoś tak wyszło no i znalazlem sobie wytłumaczenie bo przecież auto ciagle jeździ po mieście i trzeba było je przedmuchać. No to teraz turbinka jest przedmuchana jak Sasha Grey.

Zastanawiałem sie czy przy silniku 1,9 dci lub takim jaki chciałbym najbardziej 2,0 dci spalanie na autostradzie byłoby podobne? Silnik większy w koło komina pali wiecej ale na autostradzie nie wyrywa sobie kiszek by się rozpędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc jak niektórzy piszą o 1,9 dCi z dłuższych tras to spalanie jest 0,5-1,0 większe. wiadomo - styl jazdy + obciążenie robi swoje, ale mniej więcej tak jest.

poza tym - żeby przepalić turbo wystarczy dać obroty, a nie prędkość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!