Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o poradę


globus1987

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do kupna samochodu i pomyślałem o jakiejś megane III phII.

Auto przede wszystkim to użytku w Trójmieście, raz na powiedzmy 2 tygodnie jakaś 100-200km trasa.

Prośba do doświadczonych użytkowników o info w następujących tematach:

1. Benzyna czy diesel?

2. Zależnie od punktu 1 jakie silniki? mocne i słabe strony

3. Co sądzicie o samochodach demonstracyjnych?

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Benzyna czy diesel?

Odwieczny dylemat i głosy rozkładają się zawsze 50/50 B) :)

Zależy jakie odległości co dnia będą pokonywane.

2. Zależnie od punktu 1 jakie silniki? mocne i słabe strony

Poczytaj co ludzie piszą na forum, po co przepisywać.

3. Co sądzicie o samochodach demonstracyjnych?

Czemu NIE :) Zależy jak trafisz. Jak mocno go eksploatowali B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jw. :angry: z tym, że przecież auto, które chcesz kupić, to generalnie prawie nowe autko, więc dużo ryzyk odpada. Dodatkowo jeszcze phII, więc coś niecoś wersja poprawiona. Chciałbym mieć Twój dylemat :D

 

Kwestia samochodu demonstracyjnego to właśnie kwestia danego, konkretnego egzemplarza. Nie ma tutaj reguły, jednego nikt z nas by nie kupił, a inny może być nie lada okazją - ale to chyba ciężko tak stwierdzić, czyż nie? Wedle ostatnio przeczytanego przeze mnie artykułu w, zdaje się, onet.pl - nie kupować takich aut!

 

Pzdr.,

konwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam demonstracyjny, który miał 6 mcy i 1400 km przebiegu jak kupowałem. Cena ponad 25 tys. niższa w stosunku do katalogowej i wyposażenie b. bogate. Generalnie cena zdecydowała, że kupiłem ten egzemplarz chociaż chciałem kupić niższą wersję. Wiem, że bywały takie demo wersje, które po paru miesiącach miały zaledwie 100-200 km przebiegu. Reasumując wydałem tyle kasy ile zakładałem i mam lepszą wersję.

Sądzę, że jeśli nie będziesz robił dużych przebiegów to benzyna ale najlepiej jak jednym i drugim się przejedziesz i sam ocenisz co Ci lepiej pasuje. Ja nie wyobrażam sobie kupna auta bez jazdy testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka. Ja kupiłem 3 latka od pierwszego właściciela (osoby prywatnej) 40000km przelotu udokumentowanego i sprawdzonego w ASO. Wersja dynamique w kombi. Szukałem porządnego egzemplarza ok. 5 miesięcy. Przepłaciłem kilka tysiaków ale mam PEWNIAKA. Zdecydowałem się na diesla 1.5 106KM. Przesiadłem się z Astry II 1.6 101KM. 100% zadowolenia póki co. Dynamika wystarczająca (Asterka była bardzo ospała w porównaniu z dCi). Zużycie paliwa większe niż katalogi piszą ale jeżdżąc w mieście mieszczę się w 6l/100km. Najwięcej ile pokazał komp to 6,4l/100km jak stałem dwie godziny w korku na autostradzie A4. Cały czas mam załączoną automatyczną klimę... Jakość wykończenia jest całkiem niezła - nic nie trzeszczy, nic nie piszczy. Przepiękny wygląd zewnątrz jak i wewnątrz jak na kombi. Mam tylko wrażenie że nie jest aż tak bardzo sztywny jak Astra - przejeżdżając przez krawężniki jakby było słychać delikatne "ruchy" plastików (jak jest absolutna cisza w środku). Decydując się na Meganke brałem jeszcze pod uwagę Octavię, Ceed i Golfa. Niestety te pozostałe auta wieją totalną nudą w porównaniu z francuzem. Udanego poszukiwania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

miałem dosyć niemieckiej nudy i po golfie V a pózniej VI postanowiłem coś zmienić. Wachałem się między Oplem Astrą a Renault Megane. Stwierdziłem, że Opel to też niemiecka myśl i wieje nudą więc zdecydowałem się na Megane. Po jeżdzie próbne 2 litrową benzynką zdecydowałem się na taki sam silnik w swoim egzemplarzu. Teraz z niecierpliwością czekam na odbiór, z przyjemnością wiec mogę stwierdzić, że za 3 miesiące stanę się pełnoprawnym użtkownikiem forum, który ma w garażu swoją Megankę. Po odbiorze na pewno podzielę się opinią z jazdy tym 2 litrowym potworem. A teraz pragnę podziękować wszystkim forumowiczom, bo wasze opinie opisy uchroniły mnie przed popelnieniem kolejnego błedu, zakupem Opla Astry. Ktoś kto się wacha niech poczyta forum i na pewno odwiedzi najbliższy salon aby dokonać oględzin i jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!