Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mieszkamy z zona w UK. od momentu zakupu scenica w uk jakieś 1,5 roku temu zauwazylismy ze po wciśnieciu A/C zapala się dioda a powietrze leci cieple i d**a zero różnicy.

Byliśmy napełnić czynnik w stacji co się zajmuje klimatyzacja. na wydruku stwierdzono ze naladowano mi 550 gramów gazu i 10 ml oleju.. nie wykryto rozszczelnienia układu..

Bardzo proszę gdzie możemy szukać problemu. koleś który napełnił układ powiedział ze nie może pomoc i ze stawia na kompresor do wymiany( typowo angielskie podejście )

Czy wy drodzy forumowicze myślicie ze winny jest czujnik ? czy jeżeli ten ów czujnik jest uszkodzony to nie działa tez wiatrak chłodnicy.

mieliśmy przypadek ze staliśmy godzinę w korku i temperatura skoczyła prawiena maxa .... czy to wina czujnika??czy sa one jakos ze soba połaczone ?? bezpieczniki sa w porządku....

Z góry dziekuje

 

Emigrant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wymień/sprawdź presostat dość często lubi siadać i z tego takie problemy.

2 sprawa jest temat w którym jest wszystko opisane.

http://megane.com.pl/topic/38430-klimatyzacjia-nie-reaguje/page__p__295147__fromsearch__1#entry295147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączając auto pod clipa. Do sprawdzenia w Twoim przypadku także wiatrak chłodnicy, bo piszesz że temperatura skoczyła na maxa. Może być wiatrak uszkodzony, to też klima się nie załączy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie się moim kłopotem Aston76. Tak się zastanawiam czy własnie klima nie działa bo walnięty czujnik (presostat) i przy okazji wiatrak tez nie daje objawów życia .....

 

Dodano: 09 lip 2013 - 20:08

Czesc ponownie. Dziś wpadł koles z clipem. wykryto 2 błedy : P3002 i B0001....

nie wiem co to za błędy. Czy jest możliwość ze presostat jest uszkodzony a n clipie błędu nie pokazuje ???

Co jeszcze dziwnego zauważył to na MAF temperatura wejścia powietrza podana w stopniach - 40 ?? o co kaman ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAJCIE!!

zakupilem czujnik. nabita klima na maxa wczesniej . bylem w dwoch garazach i zaden nie podjał sie wymiany czujnika ze wzgledów bezpieczenstwa. mianowicie w jednym i drugim powiedziano mi ze to jest niebezpieczne i ze gaz moze walnac i poparzyc twarz itd....

wiec jak to jest ze jedni pisali ze nic nie ulatuje a te angielskie głaby mowia ze najpierw trzeba oproznic układ z gazu a pozniej wymienic czujnik i nabic ponownie ????

jakies sugetstie ? moze samemu podjac sie wymiany ??? czy to bezpieczne??? piszcie bo gotujemy sie w

upałach :mrgreen:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem i nic nie walnęło, było tylko leciutkie psiknięcie. Dla świętego spokoju można założyć okulary a Ci co się bardziej obawiają mogą zakładać maskę p.gaz lub wypożyczyć z wojska OP-1. :mrgreen:

Jak masz płaską bodajże 12 to sam bez problemu wymienisz po wcześniejszym odchyleniu zderzaka.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione!!!! ale jaja napisze na forum później bo teraz dzieciak biega i nie mam czasu.

ok ściagnałem przedni zderzak. wykręciłem stary presostat psikło ale bez strachu wykręciłem go ręką. wkręciłem nowy modły odprawiłem. poszedłem odpalić auto wciskam A/C i nic.... zaczałem bawić sie wtyczkami przy kompresorze i presostacie nic. myślę sobie no tak uwalony kompresor albo sprzęgło ... chwilę poźniej z lewej strony auta zaraz za kołem widzę jakiś kabelek masy z oczkiem, myślę sobie dlaczego nie przykręcony . silnik chodzi dalej, więc dotykam do masy i słyszę klik i nie wierzę ze sprzęgło kompresora załapało. wołam zonę i mówię żeby spoglądała bo sam nie mogę bo to po drugiej stronie auta. żona mówi ze środek tego koła sie kręci. jaka to była ulga jak weszła do srodka i mówi ze leci zimne powietrze. przykręciłem masę i klima śmiga aż miło...

dzięki wszystkim za cierpliwość i wskazówki jakie daliście...

Angole chcieli mi wymieniać cała klime kompresor itd a to spokojnie ponad 300 GBP...

jedyny plus taki ze naładowali mi za free ale nie skasowali mnie bo klima nie działała..

wskazówka dla innych na wyspach na darmowe doładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Zgodnie z poleceniem Moda Przemo

 

Po przeczytaniu 20 stron nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Zakupiłem Megane II 2005 r, 1.5 dCI kombi 106 koni kilkanaście dni temu, dopiero od dwóch dni jest dodatnia temperatura +5 stopni max. Sprężarka się załącza ale nie czuję chłodzenia. Klima jest ręczna AC. Niektórzy już pisali, że chłodzenie się włączy w dodatniej tem. zewnętrznej, jedni podają +3 stopnie inni 7 stopni. Czy ktoś może konkretnie mi wyjaśnić czy temp zewnętrzna ma wpływ na chłodzenie klimy i przy jakiej temp. zewnętrznej będzie chłodzenie?

Zanim będą upały chcę postawić klimę. Część forumowiczów pisze o czujniku ale zakładając, że nie ma błedów, wszystko jest szczelne i nabite to czy temp. zewnętrzna ma wpływ na chłodzenie klimy AC.

Wcześniejsze auta kupowałem latem i była możliwość sprawdzenia klimy, teraz trafł się zakup zimą przy tem. - 15 stopni.

Przemo twierdzi, że zależy od temperatury ale jasno nie wskazał jaka ona musi być bądź co ma wpływ na to aby było chłodzenie.

 

Kolego LEOmegane przeczytaj dokładnie regulamin forum bo go już złamałeś, zamieszczając jeden post w kilku wątkach. Dostajesz paseczek. Aston76

 

Podziękował, szerokości.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Planuje odgrzybianie pianką własnoręcznie,mam pytanie czy można aplikować piankę w nawiewy od przodu i czy nie ma tam elektroniki po spotkaniu z pianką może być zwarcie.

Edytowane przez wit57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!