Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica II


piter26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup Grand Scenica. Autko z lat 2003-2005. Auto to będzie drugie w rodzinie (na co dzień jeżdżę służbowym). Głównie będzie nim jeździć żona i bejbik:). Nie planujemy robić jakichś sporych przebiegów. I związku z tym zastanawiam się czy zaryzykować i kupić benzynę - teraz jaką??? Czy silnik 1.6 jest faktycznie za słaby do tego samochodu?? czy nie będzie problemu z dynamiką jazdy na trasie?? Czy może warto zainwestować w silnik 2.0?? Z tego co czytałem to jest to optymalny silnik do tego auta i spalanie też jest do zaakceptowania. A może lepiej disel?? Ale czy przy nie wielkich przebiegach jest sens zakupu disla, który może (ale nie musi) okazać się bardziej kosztowny jeżeli chodzi o naprawy. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie opinie użytkowników.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie dynamiczna jazda przydaje się tylko w momencie wyprzedzania a o to coraz trudniej na naszych zatłoczonych drogach.

Ja uważam, że dynamiczny silnik to bardziej właśnie do miasta gdzie trzeba szybko czasem się "wciąć".

Na trasie to każdy się bujnie i jakoś idzie. :?:

Wszystko też zależy jakie to niewielkie przebiegi będą :)

Widzę masz 1.5 to masz jakieś rozeznanie a takowe też są w Scenicach montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Planuję zakup Grand Scenica. Autko z lat 2003-2005. Auto to będzie drugie w rodzinie (na co dzień jeżdżę służbowym). Głównie będzie nim jeździć żona i bejbik:). Nie planujemy robić jakichś sporych przebiegów. I związku z tym zastanawiam się czy zaryzykować i kupić benzynę - teraz jaką??? Czy silnik 1.6 jest faktycznie za słaby do tego samochodu?? czy nie będzie problemu z dynamiką jazdy na trasie?? Czy może warto zainwestować w silnik 2.0?? Z tego co czytałem to jest to optymalny silnik do tego auta i spalanie też jest do zaakceptowania. A może lepiej disel?? Ale czy przy nie wielkich przebiegach jest sens zakupu disla, który może (ale nie musi) okazać się bardziej kosztowny jeżeli chodzi o naprawy. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie opinie użytkowników.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Polecam silnik 2.0 16v 1.6 16v zwłaszcza dla kobiety za słaby i jakby miał jeszcze szósteczkę skrzynie byłoby w dechę oto mój szczeniaczek http://www.klubrenault.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=14467

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 6.3 Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Dzień Dobry,

Zamierzam kupić Scenica w wersji 1.6. Znalazłem taką sztukę :

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-zarejestrowany-C31245518.html

 

Możecie się wypowiedzieć na temat tego modelu.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP niema ,warto sprawdzić historię w ASO ,naklejek na progach nie widzę,być może są,jednak auto wygląda na malowane w całości .Przycisku od parktronica brak bo to nie fabryczne jest .Osłona akumulatora sobie gdzieś wyszła

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze andrzej27r - auto jakby dziwnie całe pomalowane - dziwnie się patrzy iż wszystkie listwy są w kolorze nadwozia. Nie ma (albo nie widać) naklejek na progach, wg mnie na zdjęciu prawego słupka powinno być widać naklejkę z VINem itp - ale zdjęcie jest tak dziwne skadrowane, że być może naklejka jest niżej.

No i te dołożone czujniki parkowania - też w kolorze nadwozia - raczej malowane z całym zderzakiem, niż każda "sonda" osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto po dokładnym sprawdzeniu musiało mieć jakąś poważną przygodę. Całe prawe podwozie (pod pasażerem) było robione. Nowe widać było spawy i nową warstwę zabezpieczającą. Czy wypełnienie podłużnic pianką w Scenicu to normalna rzecz?? Sprzedający kupił go nie cały rok temu. Nie miał książki serwisowej i jak sam stwierdził nie sprawdzał auta przed zakupem. Także zrezygnowałem z zakupu.

 

Znalazłem taki egzemplarz. Proszę o ocenę :

 

http://n-car.otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-maly-przebieg-C31497339.html

 

Dzieki wielkie:)

Edytowane przez piter26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny:

-podłokietnik nieprzesuwany, możliwe że oryginalny;

-prawa roletka trochę rozpruta na prawej krawędzi, powinna się jeszcze potrzymać;

-brak anteny;

-cena raczej wysoka a przebieg dziwnie niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!