Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie nie jest to jakiś wielki problem ale sprawa wygląda tak że co któreś nacinięcie przycisku start słychać tylko szum tak jakby rozrusznika.

Ponownie naciskam start żeby przerwać i za drugiem odpalaniem jest ok. Taka sytuacja zdarza się średnio raz na 10 odpaleń.

 

 

Ktoś spotkał sie już z podbną przypadłością (1.9dci)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś spotkał sie już z podbną przypadłością (1.9dci)?

Taka przypadłość może się zdarzyć w każdym aucie. Prawdopodobnie nie wraca bendix, wynikać to może z zabrudzenia rozrusznika, ewentualnie nastąpiło jakieś zużycie elementów ruchomych i delikatnie, coś od czasu do czasu, po prostu się blokuj.

Chyba najszybciej sprawdzić to można przez wyjęcie rozrusznika, albo czekać aż całkiem padnie.

Niestety, pada zwykle w najmniej spodziewanym momencie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zasięgniecu informacji sprawa wygląda tak nówka 1500pln :D regenerowany 900zł używka jak wyżej w hurtowniach brak.Ponoć 3 różne były montowane więc dziś zamierzam zobaczć od spodu co tam u mnie siedzi...

 

bendix w/g katlogu nigdzie nie dostępny choć występuje..

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15000pln

Za tyle to nowe "stare" auto kupisz :D.

Jak nie wiesz, nie umiesz, podjedź do elektromechanika zrobi Ci za jakieś 400-500 zł, przynajmniej u mnie tyle wołają. W tym wyjęcie, regeneracja i ponowny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zero więcej a taka róznica :)

Dziś obejrzałem na kanale jak to wygląda spisałem numerek, ale żeby to wyjąć to chyba trzeba mieć jakiś patent przeszkadza półoś i mocowanie turbiny więc chyba troche rzeźby będzie

Napeweno kupie używke zwłaszcza że nie jest chyba jakaś typowa usterka w megi.

Wymiana jak naraize w jednym z nieautoryzowanych serwisów renualt 270PLN w ASO ponad 500PLN :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to lipa. U mnie to samo. Trzeba szykowac kase i szukać dobrego elektryka. W ASO nie wiedzieli co to jest i powiedzieli, że najlepiej jakby juz nie palił, wtedy będzie wiadomo co to :D Widzę Tytan555 że u Ciebie pada przy 100tys. u mnie też dochodzi do 100. Czyli chyba taka przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na liczniku 107tyś obecnie zaczęło sie może około 3tys km temu, ASO to wogle sobie odpuść 500zł po moich zniżkach 30% za robote i potem 2 opcje regenerowany rozrusznik Reanult 800zł lub nowy za 1500zł.

Będe robił w nieautoryzowanym serwisie za 500zł z regeneracją i roczną gwrancją, roboty na cały dzień :D

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mnie to tez spotkało siadał elektromagnes rozrusznika

możne się komuś przyda jak będzie robił nr rozrusznika:

renault 8200741476

bosch 0 001 108 429

natomiast elektromagnes ciężko jest samemu znaleźć ale został dopasowany o numerze 230155 (fiat peugeot citroen)

identyczne parametry po założeniu chodzi bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na liczniku 107tyś obecnie zaczęło sie może około 3tys km temu, ASO to wogle sobie odpuść 500zł po moich zniżkach 30% za robote i potem 2 opcje regenerowany rozrusznik Reanult 800zł lub nowy za 1500zł.

Będe robił w nieautoryzowanym serwisie za 500zł z regeneracją i roczną gwrancją, roboty na cały dzień :)

 

Tytan555 a można wiedzieć gdzie naprawiasz?

Edytowane przez tomekscenic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jade oddać auto do Renault-Art do Gdańska zobaczymy jak pójdzie :)

 

EDIT:

 

Rozrusznik zregenerowany koszt za całość 390zł czas 2 dni bo trzeba było poczekac na własciwe elementy do regeneracji.

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

U mnie rzęzi przy odpalaniu średnio raz w tygodniu i to średnio przez 2 sekundy. Mechanik powiedział że musiał by to odsłuchać ale z mojego opisu wywnioskował że to może być rozrusznik. Czyli nie da się tego sprawdzić w inny sposób? Nie chciałbym żeby mi nawalił gdzieś w trasie. A rozrusznik w megane 1.6 16v 110 km jest umieszczony gdzieś od spodu? 

Edytowane przez wg86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!