Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opłacalność wstawienia LPG


Kedar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od niedawna zastanawiam sie czy oplaca sie wstawic LPG do mojej megane 1.4 16v 95km. Jeśli mozecie to pomozcie w podjeciu decysji podaja wady i zalety bo obawiam sie ze auto moze stracic lekko na mocy i cos nie mam przekonania do gazu

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy nie straci, bywają przypadki, że nawet zyska. Jeśli planujesz ten samochód na dłużej nawet się nie zastanawiaj. Przy dobrze dobranej i założonej instalacji wad praktycznie nie ma, a po przejechaniu 25 tyś km, jeździsz za pół darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo obawiam sie ze auto moze stracic lekko na mocy i cos nie mam przekonania do gazu

To ścigasz się na torze, że to takie istotne? Ja nie zauważyłem ubytku kucyków w swoich zagazowanych wozidłach, ale jak nie masz przekonania do gazu to nie wiem po co głowę sobie tym zawracasz. Ja widzę same zalety jazdy na gazie, a do ewentualnych wad to może zaliczyłbym mniejszą pojemność bagażnika. Meganka z opisu obok ma już nabite 160 kkm na gazie i zero problemów. Najważniejszy jest macher co instalację zestawi, założy i na końcu ustawi - jak na takiego trafisz to o gazie będziesz sobie przypominał pod dystrybutorem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 na trasie , 8 w miescie no chyba ze jedziesz z butem w podlodze to + 1-2 lt.. problemów brak spadku mocy też brak, o ile można o niej mówic w przypadku 1.4 16v ( takie papierowe konie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Też się zastanawiam czy jest sens wstawiać instalację gazową, ten sam silnik 1.4 16v, rocznie zrobię 10 tys.km, obecne spalanie benzyny

trasa 5-5,5l przy normalnej ekonomicznej jeździe. Miasto przy takiej samej jeździe do ok. 7l, chyba, że stoję w korkach- bardzo dużym ruchu.

Instalacja na jakich dokładnie podzespołach sprawdzi się przy tym silniku (w cenie między 2400 a 2800 zł).?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Jaki zestaw jak najtaniej który będzie się sprawdzał, aby cięcia kosztów instalacji nie odbiły się potem na problemach z instalacją?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onifer - pytanie ile będziesz jeszcze trzymał ta megankę bo przy takim przebiegu rocznym potrzebujesz 2-3 lat na zwrot inwestycji

burn - naprawdę masz takie spalanie?. Ja na trasie 8-9 (choć przy eko-eko-jeździe mój szwagier machnał nia 74 litry na 1000km) w mieście 9,5-10 litrów

Kedar - czy warto? Pytanie ile jeżdzisz i ile jeszcze nia bedziesz jeżdził. Ja w jednym aucie mam w drugim nie, i zakładać nie będe bo przy jego przebiegach oszczędności nie będzie, a w nieskończoność trzymać go nie będę tylko po to żeby się instalacja zwróciła.

Co do mocy - to u mnie zdecydowanie brakuje kilku kucyków na gazie. Start ze świateł na PB i LPG daje odczuwalna różnicę, ale nie oszukujmy się to nie jest wyścigówka <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ganiam autostradami i z butem w podlodze tylko raczej typowe krajowki i okolice pełne fotoradarów i miśkow.. ( 10 na 100 jeszcze nigdy nie spaliła.)4 samochód na lpg i piąty też bedzie napewno z lpg.. mam tez dla odmiany i urozmaicenia 307 1.6 hdi i ekonomi spalania w niej niewidzę.( a awaryjność też pozostawia wiele do życzenia.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprawdzam spalania na krótkich odcinkach - od tankowania do tankowania, ale na dystansie 1000-2000 km. Wtedy wyniki są powtarzalne. Moja meganka, jak jeszcze ja nią jeździłem i wszystko notowałem paliła mi 7.2 l/100. Teraz jeździ nią córka i już takiej statystyki nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie megi nawet się nie zastanawiałem. Wsadziłem 2 generację. Czasem huknie z kolektora, ale wydaje mi się, że jest ciut mocniejsza niż na pb. Spalanie rzędu 7,5-8 gazu. przy przebiegu ok 20k km rocznie momentalnie się instalacja zwróciła :-D

Model przed liftem, 1.6 8v K7M 90 koni

Edytowane przez stanleus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!